BAYER Drontal - preparat przeciwpasożytniczy dla kotów

zobacz opinie (1)
Producent:Bayer
odbiór osobisty lub zlecenie odbioru w wybranej firmie kurierskiej
BAYER Drontal - preparat przeciwpasożytniczy dla kotów
27.4527.45PLN1

BAYER Drontal - preparat przeciwpasożytniczy dla kotów to innowacyjny produkt, łączący w sobie szereg składników aktywnych, pozwalający na usunięcie z organizmu Twojego pupila groźnych pasożytów. Wygodna forma tabletki stanowi gwarancję, że środek trafi do organizmu Twojego podopiecznego. Szereg testów klinicznych poświadcza, że propozycja marki Bayer pozwala zadbać o zdrowie i samopoczucie kotów na każdym etapie rozwoju.

Zalety:

- produkt to tabletki na odrobaczanie, przeznaczone do zwalczania inwazji nicieni i tasiemców przewodu pokarmowego kotów takich jak:Toxocara cati, Ancylostoma tubaeforme, Ancylostoma braziliense, Echinococcus multilocularis, Dipylidium caninum, Taenia taenieformis, Mesocestoides spp., Joyeuxiella spp,

- neutralny smak pozwala na szybkie podanie preparatu lub ukrycie niewielkiej tabletki w kawałki mięsa lub wśród ulubionych przysmaków naszego zwierzaka,

- formuła zachowuje swoje działanie po rozkruszeniu czy podzieleniu.

 

Informacje ogólne:
- nie należy stosować u kociąt przed ukończeniem trzeciego tygodnia życia, 

 - nie należy stosować u kotek w pierwszych dwóch trymestrach ciąży, 

- opakowanie zawiera 2 tabletki.

 

Skład: Jedna tabletka zawiera: embonian pyrantelu 230 mg, prazikwantel 20 mg.

Efekty niepożądane

Nieznane. O wystąpieniu działań niepożądanych po podaniu tego produktu lub zaobserwowaniu jakichkolwiek niepokojących objawów nie wymienionych w ulotce ( w tym również objawów u człowieka na skutek kontaktu z lekiem), należy powiadomić właściwego lekarza weterynarii, podmiot odpowiedzialny lub Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Formularz zgłoszeniowy należy pobrać ze strony internetowej http://www.urpl.gov.pl (Wydział Produktów Leczniczych Weterynaryjnych).

Dawkowanie

Dawka lecznicza to 5 mg/kg m.c. prazikwantelu i 57,5 mg/kg m.c. embonianu pyrantelu co odpowiada 1 tabletce na 4 kg m.c. doustnie.
W przypadku zakażenia glistami u kociąt po pierwszym podaniu preparatu może nie dojść do całkowitej eliminacji pasożytów, w takim przypadku należy podać preparat po 2-3 tygodniach od momentu odstawienia od matki. Należy zachować 14 - dniowe odstępy między kolejnymi podaniami preparatu.
W przypadku zakażenia Echinoccocus spp. należy zastosować dodatkową ochronę osób kontaktujących się z odrobaczanymi kotami.
Aby uzyskać dodatkowe informacje należy zapytać lekarza weterynarii.

Sposób dawkowania

Preparat podaje się jednorazowo, najlepiej w kawałku mięsa, kiełbasy lub innego smakołyku. Można go też dzielić, rozgniatać i mieszać z karmą. Może być stosowany bez względu na rodzaj diety.

Specjalne środki ostrożności

Po każdorazowym podaniu preparatu należy umyć ręce.
Bezpieczeństwo produktu leczniczego weterynaryjnego stosowanego u kotek w pierwszych dwóch trymestrach ciąży nie zostało określone.

Rozwiń
BAYER Drontal - preparat przeciwpasożytniczy dla kotów 41

Opinie (1)

ocena całościowa: 4/5
  • 4/5
    ten produkt w sklepie stacjonarnym kupię sporo taniej,bez przesyłki