BAYER Advantix dla psów - pipeta

zobacz opinie (2)
Producent:Bayer
odbiór osobisty lub zlecenie odbioru w wybranej firmie kurierskiej
BAYER Advantix dla psów - pipeta
30.1340.53PLN4

BAYER Advantix dla psów - pipeta to stworzony przez specjalistów środek, który skutecznie i szybko odstrasza i zabija kleszcze, pchły i komary. Regularne stosowanie pozwala na zapobieganie chorobom przenoszonym przez te organizmy.

Ważne informacje:

- produkt może być stosowany jako element terapii alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS),

- krople aplikowane za pomocą pipety, bezpośrednio na skórę karku, 

- nie należy podawać szczeniętom poniżej 7 miesiąca życia, 

- nie można stosować u kotów, ponieważ występuje ryzyko wylizania preparatu, 

- po aplikacji kropel nie kąpać psa przez 48 godziny, 

- polecany dla psów lubiących kąpiele i tych, które nie przepadają za noszeniem obroży,

- można stosować u suk w ciąży oraz suk karmiących,

- częste kąpiele mogą osłabiać działanie kropli i skrócić okres ich działania.Pamiętaj, że środek:
- odstrasza i/lub zabija kleszcze, pchły, komary i muchówki,
- redukuje ryzyko zarażenia chorobami przez nie przenoszonymi,
- jest bezpieczny i wygodny w użyciu,
- jest wodoodporny,
- aplikuj co miesiąc.

Skład jakościowy i ilościowy:
substancje czynne: imidakloprid i permetryna; 1ml roztworu zawiera 100 mg imidaklopridu i 500 mg permetryny.

Postać farmaceutyczna:
roztwór do stosowania zewnętrznego (Spot-on) w pipetach

Dawkowanie i sposób podawania:
zalecana minimalna dawka wynosi 10 mg/kg masy ciała imidaklopridu i 50 mg/kg masy ciała permetryny. Wyłącznie do stosowania na skórę. Jednorazowe zastosowanie zapobiega dalszej infestacji kleszczy i pcheł przez cztery tygodnie, przez co ogranicza się ryzyko wystąpienia chorób przez nie przenoszonych. Ponowna infestacja związana z pojawieniem się w otoczeniu zwierzęcia nowych pcheł może trwać przez sześć tygodni lub dłużej po rozpoczęciu leczenia. W takim przypadku może być konieczne więcej, niż jednorazowe użycie preparatu, w zależności od ilości pasożytów w otoczeniu. Aby utrudnić pchłom bytowanie w środowisku, zaleca się stosowanie środków zwalczających dorosłe pchły i osobniki w stadiach rozwojowych w otoczeniu zwierzęcia. Jednorazowe leczenie zapewnia widoczne działanie odstraszające wobec meszek i komarów w ciągu czterech tygodni, zmniejszając przez to ryzyko wystąpienia chorób przez nie przenoszonych. Preparat zachowuje skuteczność po zmoczeniu sierści zwierzęcia. Jednakże w przypadku częstego kontaktu z wodą, konieczne może być ponowne naniesienie preparatu, w zależności od obecności ektopasożytów w otoczeniu zwierzęcia. W takim przypadku nie należy stosować preparatu częściej, niż raz na tydzień. W przypadku zaistnienia konieczności umycia psa szamponem, zaleca się uczynić to przed naniesieniem preparatu lub przynajmniej w tydzień po jego zastosowaniu, w celu uniknięcia konieczności powtarzania zabiegu.

Działania niepożądane:
w rzadkich przypadkach może wystąpić u psów przejściowa nadwrażliwość skóry (łącznie z objawami świądu i rumieniem w miejscu podania) i osowiałość.

Ostrzeżenia specjalne:
Należy zachować ostrożność, aby nie dopuścić do kontaktu zawartości pipety z oczami lub pyskiem psa, u którego stosuje się preparat. Należy dopilnować, aby produkt został podany we właściwy sposób, zgodnie z opisem w części (dawkowanie). W szczególności należy nie dopuszczać do wylizywania miejsca podania preparatu przez zwierzę leczone, lub przez inne zwierzęta, z którymi przebywa. Z uwagi na specyficzne uwarunkowania fizjologiczne oraz brak zdolności do metabolizowania niektórych związków, produktu tego nie wolno stosować u kotów. Produkt ten może wywierać poważne i szkodliwe działanie

w przypadku jego użycia u kota, lub połknięcia go przez kota wylizującego psa, u którego dopiero co zastosowano preparat. Jeżeli miały miejsce takie okoliczności, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem weterynarii. 

Rozwiń
BAYER Advantix dla psów - pipeta52

Opinie (2)

ocena całościowa: 5/5
  • 5/5
    BARDZO SKUTECZNY PRODUKT STOSOWALISMY GO U NASZEGO PUDLA TOY POLECAM
  • 5/5
    Produkt b.dobry najskuteczniejszy z wszystkich jakie stosowaliśmy u naszego spaniela a bardzo go kleszcze lubią.Ale teraz co miesiąc kropelki i spokój-brak kleszczy.Tylko nie wiem dlaczego tu tak to drogie ja kupuję u swojego wetery... za 28zł