Żywienie psa w zgodzie z naturą – poznaj ORIJEN

Żywienie psa w zgodzie z naturą – poznaj ORIJEN

Żywienie Twojego psa ma znaczenie! Choć to stwierdzenie zakrawa o truizm, wciąż warto przypominać, że bez wartościowego jedzenia, nie zapewnisz psu właściwego odżywienia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jak zatem wybrać to wartościowe jedzenie? Wybór może być prostszy niż myślisz! Poznaj jedzenie ORIJEN, które pozwala psom zdrowo rosnąć, prawidłowo się rozwijać i chwytać z psiego życia garściami.

Dlaczego warto wybrać ORIJEN?

Jedzenie ORIJEN zostało stworzone z pasji do odzwierciedlania naturalnej diety psów, a jednocześnie oferowane dla opiekunów w wygodnej formie suchej karmie. Marka jest pionierem odżywiania składnikami WholePrey – właśnie dlatego świeże i surowe* mięso czerwone, drób, ryby oraz bogate w składniki odżywcze organy wewnętrzne oraz pełne minerałów kości, zawsze stanowią pięć pierwszych składników każdej receptury.

Pokarm dla psów przepełniony jest w aż 85% wysokiej jakości składnikami zwierzęcymi i oferuje różnorodność składników bogatych w białko. Taka biologicznie odpowiednia dieta odzwierciedla bogactwo, świeżość i różnorodność mięs, a więc pożywienia najbardziej naturalnego dla psów, do jakiego spożywania są przystosowane. Receptury odzwierciedlają więc dietę najbardziej zbliżoną do przodków psów.

Kto opracowuje receptury ORIJEN?

Orijen

Wszystkie receptury tworzone są bezpośrednio przez producenta, a dokładnie zespół naukowców i dietetyków Champion Petfoods.

Specjaliści posiadają odpowiednie wykształcenie i doświadczenie: zespół tworzą doktorzy nauk weterynaryjnych, doktorzy nauk o żywieniu zwierząt, doktorzy nauk o żywności, a także eksperci z zakresu higieny mięsa i mikrobiologii żywności.

Co trafia do opakowania ORIJEN?

Orijen

Tworzenie najlepszego na świecie jedzenia dla zwierząt wymaga użycia najlepszych na świecie składników. Składniki jedzenia ORIJEN to zatem wyjątkowa gratka dla miłośników psów analizujących składy karm wybieranych dla pupila.

Czerwone mięsa, jak wołowina czy też jagnięcina pochodzą z rancz, gdzie opiekują się nimi farmerzy zapewniający zwierzętom hodowlanym odpowiednie odżywienie. Dzięki temu mięso w recepturach marki jest bogate w białko i stanowi naturalne źródło niezbędnych składników odżywczych, których potrzebuje Twój pies.

Również kurczaki i indyki stanowią doskonałe źródło lekkostrawnego, wartościowego białka. Pochodzą one z chowu bezklatkowego, a także mają stały dostęp do czystej, świeżej wody i paszy. Najwyższej jakości drób w jedzeniu zapewnia świetną przyswajalność aminokwasów przez psie organizmy.

Oprócz wysokiej jakości składników pochodzenia zwierzęcego, receptury zawierają również wysokiej jakości owoce, warzywa i zioła. Składniki te są dodawane z myślą o zdrowiu Twojego psa i stanowią źródło składników odżywczych. W karmie znajdziesz również niezbędne witaminy i składniki mineralne, naturalne konserwanty i priobiotyki.

Skąd pochodzą mięsne i roślinne składniki? Producent marki, Champion Petfoods, współpracuje ze specjalnie dobraną grupą rolników, hodowców i rybaków. Każdy składnik jest selekcjonowany pod kątem wartości odżywczych, strawności, a także doskonałego smaku. Wszystkie składniki są świeże i surowe oraz pochodzą od zaufanych dostawców z całego świata, bezpośrednio do kanadyjskiej kuchni NorthStar. Tam właśnie powstaje najlepsze jedzenie dla świecie.

Dlaczego ORIJEN to najwyższa jakość?

Orijen

Kanadyjska kuchnia NorthStar posiada uznane na całym świecie certyfikaty Safe Feed/Safe Food (SFSF) i HACCP. Jest również jednym z niewielu północnoamerykańskich zakładów pet industry, posiadającym certyfikat Unii Europejskiej. Każdy etap tworzenia jedzenia śledzi system track-and-trace. Wszystkie informacje są przechowywane i łączą się z kodem partii gotowego produktu, co umożliwia prześledzenie dowolnego etapu produkcji. Dział Zapewnienia Jakości stosuje protokoły testowania od momentu wprowadzenia składników do kuchni. Technicy do spraw zapewnienia jakości pobierają próbki z surowców, produktów poddanych procesom przetwarzania i produktów gotowych. Wszystkie gotowe produkty są poddawane ocenie pod kątem patogenów przez dopuszczeniem do obrotu i wysyłką. Żaden produkt nie jest dopuszczony do wysyłki, dopóki wszystkie testy bezpieczeństwa i jakości żywności nie zakończą się z sukcesem.

Sklep Zoologiczny KrakVet.pl

Szeroki wybór karm dla psów Orijen

Jaką formułę wybrać dla swojego psa?

Orijen

ORIJEN oferuje 9 receptur dla psów o różnych smakach i o różnym przeznaczeniu. Dla szczeniaka możesz zdecydować się na sprofilowaną pod kątem jego potrzeb ORIJEN Puppy lub ORIJEN Puppy Large – jeśli Twój szczeniak jest psem dużej rasy. Obie formuły opierają się na łatwostrawnym i cennym odżywczo drobiu.

Dla psów starszych (powyżej 7. roku życia) odpowiednia będzie receptura ORIJEN Senior, zaś dla psiaków z nadwagą lub wymagających kontroli masy ciała sprawdzi się ORIJEN Fit & Trim z niższą, niż w przypadku pozostałych formuł, zawartością tłuszczów, a co za tym idzie kalorii.

Dla psów małych ras (zarówno dorosłych, jak i szczeniąt) najlepszym wyborem będzie ORIJEN Small Breed z dostosowaną wielkością granul. Pozostałe receptury marki sprawdzą się u wszystkich psów, każdej rasy i niemal w każdym wieku***.  Należą do nich: ORIJEN Original oparty na składnikach drobiowych, ORIJEN Regional Red z czerwonym mięsem i rybami, ORIJEN Six Fish z rybami oraz ORIJEN Tundra z jagnięciną, jeleniem, kaczką i rybami.

Dopasuj najlepszą formułę dla swojego psa!

To warto zapamiętać o ORIJEN:

  • 2/3 składników świeżych lub surowych
  • Dieta WholePrey: mięso, organy, chrząstki i kości
  • Pierwsze pięć składników to świeże lub surowe* składniki
  • Pełnowartościowe, odżywcze jedzenie, wspierające zdrowie psów
  • 85%** składników zwierzęcych wysokiej jakości
  • 15%** odżywczych warzyw i owoców oraz tonizujących ziół
  • 0% zbóż, ziemniaków, tapioki, roślinnych koncentratów białkowych
  • 9 receptur sprofilowanych pod kątem potrzeb Twojego psa z szerokim wachlarzem smaków

*Nasze świeże składniki poddajemy chłodzeniu jako jedynej metodzie konserwacji. Nasze surowe składniki są zamrożone w momencie najlepszej świeżości, aby zachować wszystkie składniki odżywcze.

** Wartości przybliżone i pochodzące z nieprzetworzonego stanu składników.

***Tundra i Regional Red – z wyjątkiem szczeniąt dużych ras; Six Fish i Original – z wyjątkiem szczeniąt dogów niemieckich do 14. tyg. życia.

Orijen
Udostępnij