Żwirek silikonowy Calitti – opinie, zalety i cena żwirku

Żwirek silikonowy Calitti – opinie, zalety i cena żwirku

Polska marka Calitti to popularny i doceniany producent żwirków do kuwety dla kota. Nazwa marki wywodzi się od słów „cat litter”, czyli żwirek dla kota, oraz „quality”, czyli jakość. To właśnie dbałość o jakość produktów jest głównym założeniem marki, która dąży do zapewnienia kotom warunków higienicznych, w których będą się czuły komfortowo. Jako że każdy kot posiada specyficzne potrzeby w kwestii utrzymania higieny, marka opracowuje różnorodne receptury żwirków, aby zapewnić właścicielom kotów szeroki wybór produktów. Żwirek silikonowy Calitti Crystals jest jednym z najpopularniejszych żwirków dostępnych w ofercie sklepu KrakVet, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Przyjrzyjmy się zatem dostępnym na rynku wariantom żwirku silikonowego Calitti i oceńmy na ich podstawie, jak dostępna dotychczas oferta spełnia założenia marki i wpasowuje się w zróżnicowane potrzeby naszych mruczących ulubieńców.

Żwirek silikonowy Calitti – dostępne warianty

Właściwości i zalety żwirku

Żwirek silikonowy powstaje z minerału, który po poddaniu odpowiedniej obróbce osiąga postać drobnych kryształków. Cechują się one wyjątkowo dużą chłonnością, dzięki czemu żwirek jest niezwykle wydajny. Co więcej, doskonale maskuje on nieprzyjemne zapachy z kuwety. Po oddaniu moczu przez kota wystarczy przemieszać żwirek, natomiast po wydaleniu odchodów wystarczy usunąć zabrudzone kryształki i dopełnić kuwetę. Żwirek całkowicie wymienia się po 4 tygodniach. Jest to żwirek niezbrylający się.

Ponadto do jego największych zalet należy zaliczyć to, że żwirek jest bezpyłowy i antybakteryjny, a przy tym bezpieczny dla alergików – zarówno dla ludzi, jak i dla kocich alergików. Dzięki niemu utrzymanie czystości i higieny w domu przestanie być problemem.

Żwirek posiada bardzo drobne granulki o wielkości 2-8 mm w przypadku podstawowej wersji żwirku. Wariant Calitti Micro Crystals to natomiast ultradrobne ziarenka o jeszcze mniejszej grubości. Żwirek jest bezpieczny i wygodny dla delikatnych kocich łapek. Należy również zaznaczyć, że nie przykleja się on do sierści i nie roznosi się na łapkach bardziej, niż inne popularne żwirki.

Warianty Crystals oraz Micro Crystals są bezwonne – to doskonały wybór dla kotów oraz właścicieli, którzy preferują bezzapachowe żwirki. Marka oferuje również żwirek Calitti Crystals Lavender o przyjemnym, kojącym zapachu lawendy oraz nowość na rynku – CALITTI Crystals Fresh Blue, który cechuje niepowtarzalny, rześki zapach. Co więcej, zapachy żwirków są delikatne i subtelne, dzięki czemu nie będą drażniące dla kotów oraz ich opiekunów.

Wszystkie warianty żwirku są bezpieczne, wygodne, a także wydajne w użyciu. Cztery dostępne opcje zapewniają różnorodny wybór produktów, wśród których nawet najbardziej wybredne koty znajdą wygodny żwirek dostosowany do ich potrzeb.

Żwirek silikonowy Calitti – opinie

Żwirki silikonowe Calitti cieszą się doskonałymi opiniami wśród naszych Klientów. Zostały one docenione z uwagi na niezwykłą chłonność oraz wydajność, a także doskonałe maskowanie niepożądanych zapachów z kuwety. Ponadto właściciele zauważyli, że koty bardzo dobrze tolerują żwirki z uwagi na ich drobne ziarna, które nie podrażniają delikatnych kocich łap.

Żwirek Calitti – gdzie kupić?

Sklep zoologiczny Calitti posiada szeroką ofertę żwirków silikonowych Calitti. Warianty Crystals, Micro Crystals oraz Lavender i Fresh Blue są dostępne w opakowaniach po 3,8 l oraz w korzystnych cenowo zestawach po 8 opakowań żwirku. Zaopatrz się w zestawy i zaoszczędź na zakupach – zapas żwirku wystarczy na długi czas!

Ponadto marka Calitti oferuje także wysokiej jakości zbrylające żwirki bentonitowe Calitti Strong, drobne żwirki Calitti Compact Strong oraz Calitti Strong Lavender o przyjemnym zapachu lawendy. Są one dostępne w opakowaniach po 5 i 10 litrów oraz w zestawach.

Aktualne ceny żwirku Calitti

Sprawdź ofertę żwirków silikonowych Calitti w sklepie KrakVet:

Sklep Zoologiczny KrakVet.pl

Szeroki wybór żwirków silikonowych Calitti

Udostępnij