Żwirek dla kota Lidl, Biedronka – porównanie

Żwirek dla kota Lidl, Biedronka – porównanie

Każdy opiekun kota doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że 🛒 żwirek dla kota stanowi absolutną podstawę przy czworonogu. Nieraz wybór odpowiedniego wariantu może przynosić jednak szereg wątpliwości oraz problemów związanych z podjęciem decyzji.

Na chwilę obecną rynek żwirków dla kotów obejmuje niezliczoną ilość różnorodnych wariantów, pochodzących od mniej lub bardziej znanych marek. Wiele osób zastanawia się jednak nad tym, czy produkty, które znajdują się na półkach popularnych supermarketów, również są warte uwagi.

Żwirek dla kota Lidl

Market Lidl z dnia na dzień zyskuje coraz szersze grono swoich zwolenników, jednak fakt ten nie powinien być zaskakujący. Oferta sklepu zawiera bowiem szereg jakościowych produktów z przeróżnych kategorii, przez co każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Okazuje się, że właściciele kotów również mogą zaopatrzyć swojego pupila w Lidlu, gdyż sklepowe półki obejmują nie tylko pokarmy, ale i żwirki oraz akcesoria dla mruczków.

Lidlową marką żwirków jest Coshida, oferująca klasyczny bentonitowy wariant w dwóch wersjach. Pierwsza z nich to papierowe opakowanie z uchwytem, którego waga wynosi 10 kg, a cena waha się w granicach około 11,00 zł. Druga natomiast występuje pod postacią 6-litrowego kartonu, kosztującego w przybliżeniu 12,00 zł. Zdecydowanie można więc stwierdzić, że obydwie opcje stanowią budżetowe rozwiązanie.

Sam producent zapewnia, że jego żwirek charakteryzuje się świeżym zapachem, dużą wydajnością oraz wysokim poziomem neutralizacji wszelkich zapachów. Atutem z pewnością okazuje się niepyląca formuła, która pozwala na zachowanie czystości w obrębie kuwety. Do plusów należy również zaliczyć zadowalające właściwości zbrylające.

Zobacz też:

Żwirek dla kota Biedronka

Pomimo tego, że supermarket Biedronka należy do portugalskiego przedsiębiorstwa Jerónimo Martins, żwirki Kitty, dostępne na sklepowych półkach, są produkowane przez polską firmę ZOO Factory.

W ofercie Biedronki dostępne są aż trzy warianty żwirków Kitty – bentonitowy, drewniany oraz silikonowy. Pierwsze dwa występują w 5-litrowych opakowaniach, natomiast trzeci ma pojemność 3,8l. Ceny każdego z nich są zróżnicowane, jednak wciąż należą one do przystępnych.

Przejdźmy więc do omówienia każdego z dostępnych produktów, zaczynając od żwirku bentonitowego. Producent opisuje go jako doskonale zbrylający, wydajny oraz delikatny wariant, cechujący się dużą chłonnością i wysokim stopniem neutralizacji nieprzyjemnych zapachów. Ponadto żwirek jest także niepylący oraz wykonany z naturalnej gliny.

Żwirek 📖 drewniany jest przedstawiany jako naturalny pellet stworzony z włókien świerkowo-sosnowych. Produkt ten nie zbryla się, jednak bardzo dobrze pochłania mocz, nie tworząc przy tym grudek. Marka zapewnia, że żwirek jest w pełni biodegradowalny, a zarazem niezwykle wydajny. Ze względu na duże, gruboziarniste kawałki pelletu, ten typ produktu doskonale sprawdza się w przypadku długowłosych czworonogów. Niestety, ale drewniany wariant od Kitty posiada również swoje wady. Jedną z nich z pewnością okazuje się pylenie, widoczne zarówno przy wsypywaniu do kuwety, jak i opróżnianiu jej. Co więcej, wyraźny zapach drewna może stanowić problem w przypadku wrażliwych kotów. Zastrzeżenia dotyczą również kwestii neutralizowania wszelkich zapachów, gdyż żwirek nieraz zdaje się je wzmagać, co stanowi zupełną odwrotność powierzonego zadania.

Zobacz też:

Ostatnim rodzajem żwirku, który można znaleźć na półkach Biedronki, jest wariant 📖 silikonowy. Do jego największych zalet z pewnością należy zaliczyć brak zapachu oraz antybakteryjne działanie. Co więcej, producent zapewnia o niezwykłej wydajności żwirku silikonowego, zaznaczając przy tym, że jego jedno opakowanie jest w stanie zastąpić nawet 3 paczki wariantu bentonitowego. Produkt ten jest więc ekonomiczny, dobrze radzi sobie z pochłanianiem wilgoci oraz neutralizacją zapachów, nie tworząc przy tym bryłek – co dla niektórych może okazać się wadą.

Sprawdź: 🛒 Drewniany żwirek dla kota

Żwirek dla kota Calitti

Po omówieniu żwirków, które oferowane są przez najpopularniejsze supermarkety, warto wspomnieć również o marce cieszącej się niezwykłą popularnością wśród kocich opiekunów. 🛒 Calitti to producent różnego rodzaju żwirków, które pokochają wszystkie czworonogi. W ofercie marki znajdują się warianty bentonitowe, roślinne, a także silikonowe, przy czym każdy z nich wytwarzany jest przy użyciu jakościowych surowców, dopasowanych do potrzeb kotów.

Na szczególną uwagę z pewnością zasługuje silikonowy żwirek 🛒 Calitti Crystals Fresh Blue, cieszący się ogromnym uznaniem na rynku produktów z tej kategorii. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, gdyż wariant ten cechuje się błyskawicznym działaniem, polegającym na wchłanianiu cieczy oraz eliminacji niepożądanych zapachów. Co więcej, miniaturowe granulki nie pylą się, a także nie przyklejają do kocich łapek, przez co ich przenoszenie staje całkowicie udaremnione. Dodatkowym atutem żwirku silikonowego od Calitti okazuje się jego antybakteryjne działanie oraz bezzapachowość, przez co sprawdzi się on nawet w przypadku wrażliwych kotów.

Zobacz też:

Żwirek dla kota Lidl, Biedronka i Calitti – podsumowanie

Zarówno popularne supermarkety, jak i sklepy internetowe, oferują szeroki zakres żwirków, występujących w przeróżnych wariantach. Każdy opiekun jest więc w stanie znaleźć odpowiedni produkt dla swojego czworonożnego pupila – nawet bez wychodzenia z domu.

Lidl zawiera na swoich półkach zasadniczo tylko jeden, choć jakościowy, żwirek. Biedronka umożliwia już nieco większy zakres wyboru, którego można dokonać spośród trzech dostępnych wariantów. Marka 🛒 Calitti z pewnością stanowi natomiast „wyższą półkę” rangową, gdyż jej oferta obejmuje szereg zróżnicowanych żwirków, cechujących się wysoką klasą wykonania.

Wszystkie opisywane w powyższym artykule warianty żwirków stanowią przystępne cenowo opcje, jednak to, która z nich okaże się najlepsza, w dużej mierze uzależnione jest od indywidualnych potrzeb oraz preferencji każdego kota oraz jego właściciela. Nie istnieje bowiem przepis na perfekcyjnie dopasowany żwirek, a każdy jego rodzaj posiada zarówno swoje zalety, jak i wady. Z pewnością warto więc obserwować reakcję czworonoga oraz jego zachowanie względem poszczególnych wariantów, ponieważ to właśnie jego dobrostan powinien stanowić priorytet.

Co prawda – nie każdy mruczek przykuwa większą uwagę do rodzaju podłoża w jego kuwecie, jednak poszczególne osobniki mogą okazać się wręcz zniechęcone do korzystania z kociej toalety w momencie, gdy zapach lub formuła żwirku im nie odpowiada.

Zobacz również: 🛒 Kuweta dla kota

Sklep Zoologiczny KrakVet.pl

Sprawdź wybór żwirków dla kota Calitti

Powiązane artykuły:

Przygotowaliśmy dla Ciebie infografikę o żwirkach silikonowych – sprawdź!

Sprawdź swoją wiedzę o kotach!

Sprawdź swoją wiedzę o kotach!


Udostępnij