Wyprawka dla świnki morskiej – co powinniśmy kupić?

pokarm dla świnki morskiej
Facebookmail

Świnka morska to radosne zwierzątko, które z pewnością wniesie do naszego domu dużo pozytywnej energii. Opieka nad nim nie jest trudna, ale powinniśmy zaopatrzyć się w przedmioty, które pozwolą nam właściwie zaopiekować się nowym domownikiem.

Świnka morska to kontaktowe zwierzątko, a przy okazji opieka nad nim nie sprawia trudności. Dobrze sprawdzi się jako towarzysz osób, które nie dysponują zbyt dużą ilością czasu wolnego, ale chciałyby mieć w domu zwierzaka. Zanim jednak świnka pojawi się w naszym domu, powinniśmy wybrać się na zakupy i zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze przedmioty.

klatka dla świnki morskiej

Gdzie zamieszka świnka?

Klatka dla świnki morskiej należy do podstawowego wyposażenia, które musimy obowiązkowo mieć. Pamiętajmy, żeby była odpowiednio duża (im większa tym lepsza, ponieważ zwierzątko będzie spędzało w niej dużo czasu i powinno czuć się tam komfortowo). Mimo że cena klatki może wydawać się wysoka, jest to tylko jednorazowy zakup – będzie służył naszej śwince przez całe życie. Kuwetę klatki wysypmy żwirkiem (dobrze sprawdza się np. drewniany żwirek dla gryzoni).

W klatce możemy umieścić domek dla świnki. Powinniśmy również zawiesić drabinkę na siano, poidełko, a także ustawić miseczkę, aby zachować porządek i ułatwić sobie codzienną opiekę nad zwierzątkiem.

Co zje świnka? Specjalny pokarm dla świnki morskiej

Świnka prawdopodobnie zjadłaby wszystko i w każdej ilości, ale powinniśmy pilnować, żeby nie miała takiej możliwości. Aby mieć pewność, że nasze zwierzątko otrzymuje wszystko, co dla niego ważne, warto kupić gotowy pokarm, który jest wygodny w podawaniu. Dodatkowo możemy zaopatrzyć świnkę w smakołyki i kolbę, która zapewni zwierzakowi zajęcie na długie godziny. Bardzo ważne w diecie świnki jest również sianko. Dobrze, żeby miała do niego dostęp nieustannie, co ułatwia zamontowana w klatce drabinka na siano.

Dietę powinniśmy codziennie uzupełniać świeżymi warzywami, owocami oraz ziołami. Wygodnie jest zaopatrzyć się w dodatkową miseczkę, którą przeznaczymy na tego typu pożywienie. Świnka z czasem zacznie rozpoznawać, kiedy przyrządzamy smakołyki przeznaczone dla niej i będzie się ich głośno domagać, kwicząc.

Świnka morska musi mieć również nieustanny dostęp do świeżej, czystej wody, którą najłatwiej podawać w zamontowanym w klatce poidełku – dzięki temu unikniemy rozlania lub zabrudzenia wody.

Czego jeszcze potrzebujemy?

Świnki morskie, podobnie jak ludzie, nie wytwarzają same witaminy C, dlatego powinniśmy kupić specjalny preparat z witaminą C, który pomoże nam uzupełnić dietę zwierzątka. Przyda nam się również spray, który usuwa nieprzyjemne zapachy z klatki – dzięki niemu będziemy mogli cieszyć się nowym domownikiem bez dyskomfortu spowodowanego zapachem.  Warto rozważyć także zakup transporterka, w którym będziemy mogli bezpiecznie przewieźć świnkę do nowego domu, a także, w razie potrzeby – zabrać ją do weterynarza.

Facebookmail