Wyprawka dla psa co musi zawierać?

Już niebawem do Twojego domu zawita nowy członek rodziny. Cztery łapy, puszysta sierść i mokry nos będą codziennym towarzyszem zabaw i pieszczot. Jednak aby zapewnić sobie i psu najwyższy komfort warto zaopatrzyć się w kompletną wyprawkę dla czworonoga. Jakie sprzęty są niezbędne do przyjęcia pod swój dach nowego domownika?

Wyposażenie dla psa

Przygarniając zwierzaka, czy to psa, kota, ptaka czy płaza zobowiązujemy się do opieki nad nim. Jednocześnie musimy mu zapewnić godne życie, co oznacza także wyposażenie go w przybory niezbędne do codziennego funkcjonowania. Miska na wodę i jedzenie, swój kąt czy smycz pomocna podczas spacerów to tylko kilka przykładów rzeczy, które potrzebujemy, jeśli zamierzamy opiekować się czworonogiem.

Co powinna zawierać wyprawka?

Podstawowe wyposażenie wyprawki dla każdego psa powinno zawierać następujące elementy:
legowisko
obroża  i smycz
misę na wodę
miskę na karmę
zabawkę lub piłkę
przysmak
szampon

Jeżeli chcemy pozwolić sobie na dodatkowe wyposażenie, warto zaopatrzyć się również w:
woreczki na odchody
gryzak
szczotkę do pielęgnacji sierści
pastę do zębów dla zwierząt
adresownik
środek do usuwania zapachów

Jak wybrać podstawowe elementy wyprawki?

Legowisko każdy psiak powinien mieć swój spokojny kąt, w którym będzie mógł‚ odpocząć i bezpiecznie zasnąć. Do wyboru mamy różnego rodzaju legowiska: w kształcie poduszek, ze ściankami, a nawet zabudowane, w kształcie domków. Na początek, dla szczeniaków wystarczająca będzie wygodna poduszka, która będzie dopasowana do ras małych i dużych.

Obroża i smycz  będą bardzo pomocne podczas spacerów, zwłaszcza tych pierwszych. Jeśli przygarniemy do domu szczeniaka trzeba będzie nauczyć go posłuszeństwa. Obroża i smycz pomogą nam zapanować nad niesforną naturą młodych piesków. Rozmiar powinniśmy dopasować do wielkości psa.

Pies na smyczy

Miska na wodę to jeden z najbardziej potrzebnych elementów wyprawki! Każdy pies powinien mieć swoją miskę na wodę. Nie powinna być ona mniejsza niż 0,4 litra. Możemy wybierać wśród szerokiej gamy kolorów misek plastikowych lub zdecydować się na bardziej trwałe miski ceramiczne lub metalowe. Warto pamiętać, że wraz z wiekiem, kiedy szczeniak dorośnie będzie potrzebował więcej wody to“ i większej miski.

Miska na karmę –  druga miska powinna być przeznaczona tylko i wyłącznie na karmę. Szczególnie, jeśli karmimy psa karmą suchą, musi mieć on stały dostęp do świeżej wody. Wielkość i rodzaj miski dopasujmy do preferencji naszych i naszego pupila.

Zabawka lub piłka która zapewni naszemu czworonogowi rozrywkę, nawet wtedy gdy nie będziemy mieć czasu by się z nim bawić. Zabawka albo piłka jest niezbędna do właściwego rozwoju szczeniaka: proste zabawy rozwijają mięśnie, umiejętność chwytania czy spostrzegawczość, które pozytywnie wpłyną na wiele aspektów jego życia.

Przysmak będą bardzo pomocny w treningach, ale i w każdy inny dzień. Dzięki przysmakom pomożesz psiakowi wyrobić dobre nawyki, a także szybciej nauczysz go sztuczek i posłuszeństwa. Warto zostawić miejsce w jadłospisie na dodatkowe przekąski: będzie to urozmaiceniem zarówno dla czworonoga, jak i dla nas!

Woda będzie niezbędna do życia i bardzo potrzebna w codziennym funkcjonowaniu. Jeżeli opiekujesz się szczeniakiem i dbasz o jego rozwój zwróć uwagę na wody źródlane produkowane z myślą o psich potrzebach. Dodatek aceroli świetnie wpłynie na zdrowie psa i będziesz mieć pewność, że podawana woda nie wyrządzi nic złego Twojemu pupilowi.

Szampon aż utrzymanie czystości sierści ma bardzo duże znaczenie dla zdrowia zarówno psa, jak i domowników. Regularne czyszczenie włosów z bakterii i zabrudzeć powinno stać się wspólnym nawykiem, dlatego wybór dobrego szamponu to jedna z istotnych kwestii.

Podstawowe elementy psiej wyprawki

Co warto dodać do wyprawki?

Dodatkowe elementy do wyprawki psa powinny być dostosowane do oczekiwać właściciela oraz preferencji psa. Jeżeli jesteś aktywny, a Twój pies towarzyszy Ci podczas biegania lub jazdy rowerem możesz potrzebować przenośnych misek na wodę i karmę, adresownika lub innych gadżetów. Dla lepszej higieny warto zastosować szczotkę do sierści, pastę do zębów oraz środek do usuwania zapachów. Na spacery przydadzą się także woreczki na odchody.

Zbyt dużo informacji?

Przytłoczyła Cię ilość rzeczy, o których trzeba pamiętać przed przyjęciem czworonoga do domu? Możesz skorzystać z gotowych wyprawek, skomponowanych według potrzeb psów i oczekiwać ich właścicieli. Kupując cały zestaw masz pewność, że o niczym nie zapomnisz, a wybrane elementy będą pasowały do stylu życia Twojego pupila. Polecamy zakup gotowych wyprawek zwłaszcza początkującym opiekunom psów, jeśli nie masz doświadczenia i nie wiesz, czego może potrzebować Twój pies, warto zdać się na ekspertów i otrzymać gotowe rozwiązanie.

Dobra wyprawka to wygoda i radość!

Dobrze skomponowana wyprawka dla psa zapewni Ci łatwiejszy początek znajomości z nowym psiakiem. Dzięki temu lepiej o niego zadbasz, zapewnisz mu jego rzeczy osobiste przez co czworonóg szybciej zaaklimatyzuje się w nowym miejscu i będzie szczęśliwszy. Gotowa wyprawka także Tobie zapewni komfort, ponieważ wszystko, czego potrzebujesz, będziesz miał tuż pod ręką.