Wskazówki dotyczące podróżowania z psem

Wskazówki dotyczące podróżowania z psem

Wakacje w pełni! Czas na podróżowanie. W grę wchodzą przecież nie tylko dwutygodniowe urlopy, ale także mniejsze wyjazdy weekendowe. Na szczęście przy coraz większej dostępności miejsc przyjaznym zwierzętom, nie musisz zostawiać pupila w domu! Oszczędzisz sobie dzięki temu niepokoju związanego z pozostawieniem psa pod opieką innej osoby. Przygotowaliśmy dla Ciebie wskazówki dotyczące podróżowania z psem. Postępuj zgodnie z nimi, a waszą wspólną podróż uczynisz bezproblemową i przyjemną – zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego psa.

Zrób dobre rozpoznanie

Upewnij się, że miejsce zakwaterowania jest na pewno przyjazne psom. Zadzwoń do interesujących Cię hoteli z wyprzedzeniem, aby zarezerwować miejsce. Poświęć czas na zapoznanie się z polityką miejsca noclegowego dotyczącą zwierząt. W wielu hotelach obowiązują zasady takie jak nie zostawianie zwierzaka w pokoju bez opieki czy określona maksymalna liczba zwierząt mogąca przebywać w pokoju.

Spakuj psa

Upewnij się, że spakowałeś/aś wszystko, czego potrzebuje Twój pies do bezpiecznej i wygodnej podróży. Rzeczy takie jak legowisko dla psa, smycz, obroża, ulubione zabawki to obowiązkowe elementy do spakowania. Nie zapominaj o karmie dla psa! W zależności od miejsca docelowego ulubiona karma Twojego psa może nie być łatwo dostępna w sprzedaży, dlatego ważne jest, aby zapakować wystarczającą ilość karmy.

W podróży z psem nastawionej na aktywny wypoczynek i długie wycieczki warto rozważyć karmę o wysokiej zawartości białka, które dostarczy energii do codziennych, wakacyjnych przygód. Doskonale może sprawdzić się linia wygodnego, suchego jedzenia ACANA Highest Protein. Tworzą ją unikalne kompozycje mięs, gwarantując doskonałą smakowitość i odpowiednią podaż składników odżywczych. Formuły ACANA Highest Protein są wolne od zbóż, glutenu, GMO, koncentratów białka roślinnego i zawierają aż 70% składników zwierzęcych wysokiej jakości. Użyte w formułach węglowodany o niskim indeksie glikemicznym, zapewniają stabilny poziom cukru we krwi. Z kolei składniki uzupełniające, takie jak dynia piżmowa czy korzeń cykorii wspierają prawidłową pracę układu pokarmowego. Podejmij decyzję, która z receptur ACANA Highest Protein umili podróż Twojemu pupilowi!

  • ACANA Wild Prairie – z drobiem, rybami oraz odżywczymi jajami; przeznaczona dla psów wszystkich ras i w każdym wieku, z wyjątkiem szczeniąt dogów niemieckich poniżej 14 tyg. życia;
  • ACANA Grasslands – z jagnięciną, kaczką, rybami i jajami; przeznaczona dla psów wszystkich ras i w każdym wieku, z wyjątkiem szczeniąt dużych ras;
  • ACANA Ranchlands – z wołowiną, jagnięciną, wieprzowiną, bizonem i słodkowodnymi rybami; przeznaczona dla psów wszystkich ras i w każdym wieku, z wyjątkiem szczeniąt dużych ras;
  • ACANA Pacifica – ze śledziem, makrelą, flądrą, błękitkiem, karmazynem czerwonopasym i morszczukiem; przeznaczona dla psów wszystkich ras i w każdym wieku.

Idź na kompromisy

Chociaż uważamy, że psy powinny móc towarzyszyć nam w wielu aktywnościach, musimy zaakceptować fakt, ze niektóre miejsca i zajęcia nie są przyjazne psom. Zaplanuj wyjazd w taki sposób, aby był bezpieczny i komfortowy dla Twojego psa. Być może chęć wizyty w świetnej czterogwiazdkowej restauracji, która nie przyjmuje psów, można zastąpić inną – bardziej swobodną, na końcu ulicy, z odkrytym patio. Chodzi więc o znalezienie równowagi i balansu!

Przygotuj się na sytuacje awaryjne

Niestety podczas kolekcjonowania wyjazdowych wspomnień, Twojemu psu może przytrafić się kontuzja lub choroba. Pamiętaj więc, aby mieć pod ręką apteczkę pierwszej pomocy dla psów, a także dane kontaktowe lokalnego lekarza weterynarii. Są szanse, że nie będą Ci potrzebne (i tego Ci życzymy!), jednak dobrze być przygotowanym na każdą ewentualność.

Podróżowanie samo w sobie może być stresujące, a jeszcze bardziej, gdy dodasz do tego psa. Planując z wyprzedzeniem, pakując wszystkie niezbędne rzeczy, w tym karmę dla psa, i będąc elastycznym w planowaniu harmonogramu dnia, możesz zapewnić sobie i swojemu psu szczęśliwe wakacje i bezpieczną podróż.

Sklep Zoologiczny KrakVet.pl

Szeroki wybór wysokiej jakości karm Acana Highest Protein dla psów

Udostępnij