Woda dla psa i kota – czy warto kupić?

Woda dla psa i kota – czy warto kupić?

O tym, że woda jest niezbędna do życia wie każdy. Ale czy każda woda jest równie dobra? Czy każdy płyn równie dobrze nawadnia organizm? Czy w wodzie można przemycić inne składniki, które pozytywnie wpłyną na stan zdrowia? Wszystkie wątpliwości dotyczące wody i jej przeznaczenia dla zwierzaków rozwiewamy w poniższym artykule.

Każda woda jest zdrowa?

O zdrowiu naszego pupila decyduje skład jego pożywienia, ale także rodzaj wody, którą pije. Od jakiegoś czasu bardzo popularne stało się podawanie wody dostosowanej do indywidualnych potrzeb czworonogów. Czy ten najnowszy trend jest godny uwagi i czy zwykła woda przestała spełniać swoje zadanie? Woda specjalistyczna, taka jak Aqua Pro Animale, zawiera dodatkowe składniki, które są potrzebne kotom i psom.

Właściwości różnych rodzajów  wody:
Woda kranowa:
Może zawierać szkodliwe związki, w tym kamień i pierwiastki takie jak np. chlor. Podczas chlorowania wody powstaje jeszcze więcej niekorzystnych związków chemicznych, także te wykazujące działania rakotwórcze, które wpływają negatywnie na różne części organizmu pupila. Wody w wodociągach są badane, dlatego nadają się do spożycia, ale ostateczną decyzję o jej podawaniu musimy podjąć sami.

Woda z kranu

Woda przegotowana:
Woda gotowana ma podobne cechy jak czysta woda z kranu. Musimy jednak pamiętać, że wszelkie zbyt wysokie (a także zbyt niskie) temperatury spożywanej wody źle działają na organizm czworonoga, co w konsekwencji może zniechęcić do picia wody w ogóle.

Woda butelkowana mineralna:
Wśród wód butelkowanych znajdują się również te nasycone różnymi składnikami mineralnymi. Mają one zazwyczaj pozytywny wpływ na ludzi, jednak mogą mieć odmienny skutek w wypadku ich spożywania przez zwierzęta. Na rynku dostępne są także wody oznaczone jako wody lecznicze ich skład jest nieodpowiedni dla naszych pupili i nie powinniśmy ich podawać czworonogom.

Pojawia się zatem pytanie: jaką wodę podawać zwierzętom?
Poleca się wody specjalistyczne, np. Aqua Pro Animale. Jest to woda źródlana, wydobywana z podziemnych złóż, dzięki czemu jest pozbawiona szkodliwego wpływu środowiska zewnętrznego. Jest czysta bakteriologicznie i doskonale nawadnia organizmy zwierzaków. Co więcej, wody przeznaczone dla psów i kotów są wzbogacane o dodatkowe składniki, które mają pozytywne działanie.

Woda dla psa z acerolą

Aqua Pro Animale dla psów przygotowało wodę wzbogaconą o acerolę. Ta roślina jest jednym z najbogatszych źródeł witaminy C, zawiera także prowitaminę A, witaminy z grypy B, wapń, żelazo i fosfor. Jest silnym przeciwutleniaczem, co ma ogromny wpływ na zdrowie organizmu, zapobiega wielu chorobom oraz posiada działanie opóźniające starzenie się organizmu. Acerola korzystnie wpływa na wiele organów, w tym serce, wątrobę, nerki oraz oczy.

Woda dla kota kocimiętka i tauryna
Woda przeznaczona dla kotów została ubogacona o kocimiętkę, taurynę lub oba te składniki jednocześnie  . Pierwszy z nich: kocimiętka, to roślina, która jest przysmakiem wszystkich kotów. Nie bez powodu, ponieważ jej działanie ma dobroczynny wpływ na układ trawienny, wątrobę oraz nerki. Kocimiętka działa również na receptory mózgowe, poprzez koci feromon, co wywołuje u kotów euforię, rozluźnienie i zadowolenie. Drugi ze składników proponowanych w wodzie dla kotów to tauryna. Jest to aminokwas niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, jednak musi być dostarczany z zewnątrz. Jego niedobór może powodować zaburzenia w rozwoju układu nerwowego, zahamowanie wzrostu, zaburzenia wzroku oraz płodności.

Dlaczego warto podawać kotom i psom wodę Aqua Pro Animale?
Wody z tej serii nie tylko gaszą pragnienie czworonogów, ale również dobrze nawadniają ich organizm. Dodatkowe składniki mają działanie prozdrowotne i wzmacniające. Produkt został przebadany mikrobiologicznie, nie zawiera szkodliwych składników, takich jak np. chlor. Dzięki tym wszystkim właściwościom woda ogranicza powstawanie kamicy moczowej.
Podane wyżej argumenty z pewnością przemawiają za tym, że warto stosować wodę specjalistyczną. Uzupełni ona te niedobory, których nie jesteśmy w stanie wyeliminować odpowiednim pożywieniem, a dodatkowo doda energii naszym pupilom.

Udostępnij