TropiDog Single Animal Protein – monobiałkowe karmy dla psa

TropiDog Single Animal Protein – monobiałkowe karmy dla psa

Psy to nasi najlepsi przyjaciele i wierni towarzysze od wielu tysięcy lat. Traktujemy je jak członków naszych rodzin. Dlatego każdego dnia chcemy dbać o ich zdrowie i dobre samopoczucie, które bierze się między innymi z odpowiedniego żywienia.

Chcąc dobrać właściwą karmę, trzeba jednak wiedzieć, czego potrzebuje pies, gdyż każdy pupil jest inny. Nawet zwierzęta tej samej rasy i z tego samego miotu mogą mieć inne zapotrzebowanie żywieniowe. Wynika to z tego, że – oprócz takich czynników takich, jak rasa, wiek czy stan fizjologiczny – na zapotrzebowanie pokarmowe ma również wpływ tryb życia czy sposób utrzymania psa, a także jego dodatkowe specyficzne potrzeby. Wybierając karmę, należy wziąć pod uwagę wszystkie te czynniki.

Wiele pokarmów dla psów łączy w swoim składzie różne źródła białka. Jest to proste rozwiązanie, które pozwala łatwiej zbilansować posiłki i zapewnić psu niezbędne aminokwasy i inne składniki odżywcze. Nie zawsze jest to jednak korzystny wybór. Wśród psów znajdują się bowiem zwierzęta cierpiące z powodu niepożądanych reakcji na pokarm (np. alergii). W ich przypadku poleca się diety monobiałkowe, czyli oparte na jednym źródle biała pochodzenia zwierzęcego.

Posiłki dla psiego alergika lub pupila z nietolerancją można przygotowywać samodzielnie, ale wiąże się to z dobieraniem właściwych suplementów i bilansowaniem diety we własnym zakresie. Nieprawidłowe postępowanie może doprowadzić m.in. do niedoborów niektórych witamin i minerałów. Istnieją jednak gotowe rozwiązania! Mowa o pełnoporcjowych (zbilansowanych) karmach opartych na jednym źródle białka zwierzęcego.

Monobiałkowe karmy TropiDog Single Animal Protein

Karmy TropiDog Single Animal Protein Beef oraz TropiDog Single Animal Protein Salmon to dwa produkty, które powstały z myślą o czworonogach z niepożądanymi reakcjami na niektóre źródła białka. Single Animal Protein Salmon to karma, która zawiera wysoko przyswajalne białko z łososia, a zawarty w recepturze olej z tej ryby to naturalne źródło kwasów omega-3. Codzienne dostarczanie tych kwasów tłuszczowych w diecie pozytywnie wpływa na stan skóry i sierści, a także odporność czworonogów. Drugi produkt oparty jest na lubianym przez wiele psów białku wołowym.

Obie karmy są smakowite i wspierają zdrowie psa. W ich składzie znaleźć można glony kelp (Ascophyllum nodosum), które są źródłem związków mineralnych (w tym cennego jodu), a także warzywa i owoce. Jabłka, groszek, marchew czy też szpinak to naturalne źródła witamin i antyoksydantów oraz włókna pokarmowego, które wspomaga trawienie i zapobiega zaparciom.

Dobrze dobrane posiłki sprawią, że objawy alergii lub nietolerancji stopniowo ustąpią, a pies będzie cieszył się zdrowiem i dobrą kondycją.

TropiDog to siła natury w codziennym żywieniu.

Sprawdź: TropiDog – opinie, skład i cena karmy

Sklep Zoologiczny KrakVet.pl

Szeroki wybór wysokiej jakości karm dla psów TropiDog

Udostępnij