Światowy Dzień Zwierząt czyli jak rozpieścić pupila

Pies z dziećmi

4 października wszystkie zwierzęta obchodzą swoje święto. Jest to wyjątkowa okazja do tego, by rozpieścić naszych kochanych podopiecznych i spędzić wspólnie czas. Oto kilka pomysłów, jak można umilić im ten szczególny dzień. Z całą pewnością odwdzięczą się swoją miłością najlepiej, jak tylko potrafią.

Przez żołądek do serca

Każdy właściciel wie, że najlepszym prezentem, jaki można sprawić pupilowi jest jego ulubiony smakołyk. Nieważne, czy jest to kostka dla psa, aromatyczny przysmak dla kota, czy też ziarenka dla gryzoni lub ptaków. Wszystkie zwierzaki lubią dostawać pyszne jedzenie, warto więc zadbać w tym szczególnym dniu o to, aby pupil mógł rozkoszować się smakiem ulubionej przekąski. Zarówno duże, jak i małe łakomczuchy z pewnością będą się cieszyć i zarażą entuzjazmem wszystkich domowników.

Długie jesienne spacery

Właściciele psów rozumieją, że nie da się przejść obojętnie wobec błagalnego wzroku psiaka, utkwionego w zamknięte drzwi wejściowe. Długie jesienne spacery po parku to najlepsza rozrywka dla każdego czworonoga oraz doskonała okazja do wspólnego, aktywnego spędzania czasu. Zarówno duży zwierzak, jak i mały król osiedla znajdą ogromną przyjemność we wspólnym spacerze z właścicielem. Obwąchiwanie otoczenia i poznawanie innych psich kolegów zaspokoi ciekawość świata, a ruch na świeżym powietrzu zapewni zdrowie i energię dla naszego pupila na resztę dnia.

Pieszczoty receptą na szczęście

Większość domowych futrzaków to pieszczochy. W tym wyjątkowym dniu warto poświęcić więcej czasu na przytulanie swojego czworonoga. Głaskanie po brzuszku i drapanie za uszkiem sprawi mu ogromną przyjemność. Więź łącząca właściciela z podopiecznym jest bardzo szczególna i trzeba ją ciągle pielęgnować, aby zwierzak nie poczuł się odrzucony. Wspólne pieszczoty stanowią idealny sposób na miłe spędzanie czasu i zacieśnianie tej więzi. Każdy zwierzak z całą pewnością odwdzięczy się za nie tak, jak będzie umiał, czy to przez łagodne mruczenie, entuzjastyczne lizanie i machanie ogonem, czy też delikatne iskanie palca właściciela.

Jednak nie wszystkie zwierzęta lubią pieszczoty ze strony człowieka. Głaskanie gadów, ptaków, czy rybek z cała pewnością nie byłoby dla nich miłym doświadczeniem. Zamiast tego można zadbać, aby miały zapewniony spokój i taki rodzaj rozrywki, jaki lubią.

Szczęśliwy pies

Wspólne zabawy

W zgiełku codziennych obowiązków często zapominamy o tym, by znaleźć czas na wspólną zabawę z pupilem. To właśnie uwaga właściciela stanowi najlepszy prezent dla zwierzaka, niezależnie od rasy czy gatunku. Jest to bardzo ważny element w budowaniu więzi z czworonogiem. Gonienie patyka, łapanie myszki, a może siłowanie się i zapasy, to jest to, czego nasze futrzaki potrzebują do szczęścia. Warto pamiętać, że mają w sobie dużo energii, którą lepiej spożytkować na wspólną zabawę, niż na niszczenie mebli czy sprzętów domowych. Zwierzak, który się nudzi zawsze znajdzie sobie zajęcie, jednak niekoniecznie będzie to dobre dla niego i dla mebli właściciela.

Prezenty nie tylko dla ludzi

Światowy Dzień Zwierząt jest bardzo dobrą okazją do sprawienia pupilowi ciekawego prezentu, z którego będzie mógł się cieszyć jeszcze przez długi czas. Może to być nowa zabawka dla pieska lub kotka. Zapewni ona wiele godzin świetnej zabawy i pozwoli na wyzwolenie naturalnych instynktów łowczych naszych podopiecznych. Ważnym elementem dnia każdego futrzaka jest wypoczynek, z całą pewnością ucieszy się więc z wygodnego legowiska, bądź też domku, w którym można się schować. Dobrym pomysłem na prezent dla kota jest drapak, dzięki któremu będzie mógł w naturalny sposób ścierać pazurki.

Jednak nie tylko psy i koty lubią zabawki. Każdy właściciel szczurka, fretki, chomiczka czy papużki wie, jak ważna jest dla nich zabawa. Wiszący leżaczek będzie dla szczurków idealnym miejscem do spania i wspólnego baraszkowania. Chomik najchętniej spędzi czas w kręcącym się kołowrotku. Papużka natomiast, jako bardzo ciekawskie zwierzątko, z pewnością ucieszy się z kolorowej, wiszącej zabawki, bądź drabinki do siadania.

Istnieje wiele sposobów na dopieszczenie pupila z okazji światowego Dnia Zwierząt. Warto jednak sprawić, aby każdy dzień był tym szczególnym, pełnym pieszczot i wspólnych zabaw, czy spacerów. Zwierzęta potrzebują miłości i uwagi nie tylko od święta. Odwdzięczą się za to swoją czułością i szczerym przywiązaniem.