Spray, który przyspiesza gojenie ran

Spray, który przyspiesza gojenie ran

Czworonogi zazwyczaj bywają ciekawskie, a na dodatek – często rozpiera je energia. Beztroska zabawa i eksplorowanie nowych miejsc czy kryjówek może skończyć się niestety otarcia bądź skaleczeniem, a co gorsze – poważniejszą i głębszą raną. Futro co prawda stanowi ochronę dla skóry, ale czasem – niewystarczającą. Co robić w takie sytuacji? Najważniejsze, by właściciel czworonoga zachował zimną krew. To nie zawsze jest łatwe, gdy widzimy krew na ciele pupila. Warto jednak opanować nerwy i dokładnie przyjrzeć się skaleczeniu, by potem podjąć odpowiednie kroki. W dalszej pielęgnacji przydatny będzie spray, który przyspiesza gojenie ran.

Sprawdź: Wrażliwe psie łapy – pielęgnacja

Opatrzenie rany

Po pierwsze – nie każda rana wymaga od razu wizyty u lekarza weterynarii. Kiedy jest niezbędna? Gdy nie udaje się zatamować krwotoku, z rany czuć zapach ropy lub skaleczenie  wymaga oczyszczenia z ciała obcego – gwoździa czy patyka. Wtedy lepiej udać się do specjalisty.

Po drugie pamiętajmy – w  przypadku drobnych skaleczeń możemy sami pomóc naszemu pupilowi. Najważniejsze, by odkazić ranę. A potem zadbać o to, by szybko się goiła. W jaki sposób? Polecamy Skin Spray – preparat z linii Safe Animals wspomagający naturalne procesy odbudowy i regeneracji skóry, zdecydowanie przyspieszający gojenie się ran, a także działający dezynfekująco.

Jeśli chcesz pomóc swojemu czworonożnemu przyjacielowi, nie lekceważ  u niego nawet drobnych otarć czy skaleczeń!

Safe Animals Skin Spray – spray, który przyspiesza gojenie ran

Preparat wspomagający naturalne procesy odbudowy i regeneracji skóry u zwierząt domowych. Spray przyspiesza gojenie się ran.

  • na otarcia, zadrapania, oparzenia
  • na trudnogojące się skaleczenia
  • idealne wsparcie pooperacyjne
  • łagodzi podrażnienia i uczucie swędzenia
  • bez barwników i substancji zapachowych
  • bezpieczna formuła.

Safe Animals Skin Spray to preparat wspomagający naturalne procesy odbudowy i regeneracji skóry u zwierząt domowych. Przyspiesza gojenie się ran. Dzięki specjalnie dobranemu składowi zawierającemu aktywne formy srebra i D-pantenol długotrwale zabezpiecza zmienioną skórę oraz łagodzi swędzenie i uczucie podrażnienia. Polecany przy obtarciach, zadrapaniach, oparzeniach, trudno gojących się ranach także pooperacyjnych. Spray jest łagodny i całkowicie bezpieczny dla skóry zwierząt, nie zawiera barwników ani substancji zapachowych.

Suczka rasy Labrador, stan wyjściowy:

Rany w obrębie skóry wokół szyi, nieznanego pochodzenia, podejrzenie zmian typu „hot spot”.

Stan przed wprowadzeniem leczenia

Stan po 7 dniach od stosowania kuracji. Widoczny praktycznie zakończony proces leczenia. Rana goiła się pod strupem, proces leczenia przebiegał bez nadmiernego wysuszania zmiany. Strup „elastyczny” nie pękał w trakcie gojenia, nie skrwawiał.

Zobacz też: Kosmetyki ze srebrem dla zwierząt – właściwości i zastosowanie

Sklep Zoologiczny KrakVet.pl

Szeroki wybór kometyków dla zwierząt z aktywnym srebrem Safe Animals by Silveco

Udostępnij