Siatka ochronna dla kota – jak dbać o bezpieczeństwo na balkonie?

siatka ochronna dla kota
Facebookmail

Decydując się na posiadanie kota, trzeba sobie zdać sprawę z tego, że nie każde warunki mieszkaniowe są dla kota odpowiednie. W domu i mieszkaniu może czyhać wiele niebezpieczeństw na niczego niespodziewającego się kota. Niektóre z nich można łatwo wyeliminować, ale są też takie, których nie da się łatwo pozbyć. Trudno bowiem usunąć jest balkon. Warto jednak wiedzieć, jak można zadbać o bezpieczeństwo zwierzaków na tym potencjalnie niebezpiecznym terenie.

Jak powinna być siatka ochronna dla kota?

Żeby przemienić potencjalną śmiertelną pułapkę na kota, w przyjazne środowisko, wystarczy zamontowanie siatki ochronnej dla kota. Należy więc najpierw zaopatrzyć się w jakąś siatkę, która jest odporna na warunki atmosferyczne i nie da futrzakowi możliwości przejścia przez oczka (może być np. sieć rybacka). Warto też pamiętać, żeby użyta siatka nie stała się również pułapką dla człowieka, który w razie pożaru nie będzie miał jak jej odczepić. Trzeba więc zadbać o możliwość szybkiego demontażu w sytuacji kryzysowej. Sieć rybacką można zamówić przez Internet. Dodatkowo musisz wyposażyć się w kołki, którymi będzie można przybić siatkę, oraz drut stalowy, z którego zrobisz stelaż

kot na siatce

Siatka ochronna dla kota – montaż

Montaż należy zacząć od nawiercenia ściany. Do powstałych otworów można zamontować kołki. Ze sztywnego drutu wykonaj stelaż i na nim rozwiesić siatkę i naciągnąć na stelaż. Siatkę od dołu można przygnieść wazonami i innymi ciężkimi przedmiotami, lub w inny sposób przytwierdzić do podłoża.

Zobacz: Siatka ochronna dla kota Trixie >>

Montaż siatki ochronnej przez zewnętrzną firmę?

Montaż siatki można też zlecić odpowiednim firmom. Warto też zadbać o to, aby kot nie mógł uciec przez okno z domu (nawet jeżeli nie masz balkonu). Trzeba więc zainwestować w specjalne siatki (mogą to być moskitierki), które uniemożliwią zwierzakowi ucieczkę. Jeżeli mieszkamy na wysokim piętrze, należy dołożyć wszelkich starań, aby zablokować kotu każdą możliwą drogę ucieczki. Dla jego własnego dobra.

Facebookmail