Siatka ochronna dla kota – jak dbać o bezpieczeństwo na balkonie?

siatka ochronna dla kota

Decydując się na posiadanie kota, trzeba sobie zdać sprawę z tego, że nie każde warunki mieszkaniowe są dla kota odpowiednie. W domu i mieszkaniu może czyhać wiele niebezpieczeństw na niczego niespodziewającego się kota. Niektóre z nich można łatwo wyeliminować, ale są też takie, których nie da się łatwo pozbyć. Trudno bowiem usunąć jest balkon. Warto jednak wiedzieć, jak można zadbać o bezpieczeństwo zwierzaków na tym potencjalnie niebezpiecznym terenie.

Jak powinna być siatka ochronna dla kota?

Żeby przemienić potencjalną śmiertelną pułapkę na kota, w przyjazne środowisko, wystarczy zamontowanie siatki ochronnej dla kota. Należy więc najpierw zaopatrzyć się w jakąś siatkę, która jest odporna na warunki atmosferyczne i nie da futrzakowi możliwości przejścia przez oczka (może być np. sieć rybacka). Warto też pamiętać, żeby użyta siatka nie stała się również pułapką dla człowieka, który w razie pożaru nie będzie miał jak jej odczepić. Trzeba więc zadbać o możliwość szybkiego demontażu w sytuacji kryzysowej. Sieć rybacką można zamówić przez Internet. Dodatkowo musisz wyposażyć się w kołki, którymi będzie można przybić siatkę, oraz drut stalowy, z którego zrobisz stelaż

kot na siatce

Siatka ochronna dla kota – montaż

Montaż należy zacząć od nawiercenia ściany. Do powstałych otworów można zamontować kołki. Ze sztywnego drutu wykonaj stelaż i na nim rozwiesić siatkę i naciągnąć na stelaż. Siatkę od dołu można przygnieść wazonami i innymi ciężkimi przedmiotami, lub w inny sposób przytwierdzić do podłoża.

Zobacz: Siatka ochronna dla kota Trixie >>

Montaż siatki ochronnej przez zewnętrzną firmę?

Montaż siatki można też zlecić odpowiednim firmom. Warto też zadbać o to, aby kot nie mógł uciec przez okno z domu (nawet jeżeli nie masz balkonu). Trzeba więc zainwestować w specjalne siatki (mogą to być moskitierki), które uniemożliwią zwierzakowi ucieczkę. Jeżeli mieszkamy na wysokim piętrze, należy dołożyć wszelkich starań, aby zablokować kotu każdą możliwą drogę ucieczki. Dla jego własnego dobra.