Rasy psów dla dzieci

rasy psów dla dzieci
Facebookmail

Marzysz o psie, ale masz małe dziecko? Obawiasz się, że posiadanie psa w domu będzie niebezpieczne dla Twojej pociechy? Przedstawiamy rasy psów, które nie tylko zaakceptują i przyjmą zachowanie dziecka, ale będą również dla niego idealnymi towarzyszami. Oto rasy psów dla dzieci.

Najlepsza z najlepszych ras psów dla dzieci, czy Golden Retriever

Golden retriever należy do rasy psów dla dzieci nadających się wprost idealnie! Ma łagodny charakter i jest bardzo przyjazny dla najmłodszych. Ze względu na swoją inteligencję i karność, zdecydowanie sprawdza się jako dziecięcy towarzysz.

Golden retriever szybko i mocno przywiązuje się nie tylko do właściciela, ale także do pozostałych domowników. Cierpliwość i, rzec by można, wielki, stoicki wręcz spokój goldena to dodatkowe atuty, które sprawiają, że jest on jedną z wymarzonych ras psów dla dzieci.

Dodatkowo golden retriever akceptuje inne zwierzęta w domostwie. Jest również psem bardzo aktywnym, więc zabawy z dziećmi to dopiero gratka dla niego!

Psia łagodność i czułość – Bokser

Bokser jest psem rodzinnym, łagodnym, bardzo czułym i opiekuńczym w stosunku do domowników, szczególnie w stosunku do małych dzieci. Jest żywiołowy i zawsze chętny do zabawy, więc szaleństwa z dziećmi to dla niego sama przyjemność. Szybko przywiązuje się do właściciela. Jest bardzo towarzyski i źle znosi samotność.

Boksera cechuje również „anielska” cierpliwość, co jest szczególnie istotne w relacji pies – dziecko. Bokser jest także bardzo delikatnym psem, a to zdecydowanie pożądana cecha u rasy psów dla dzieci. Spokojny i opanowany, radosny w zabawie, nieufny w stosunku do obcych, bokser będzie idealnym towarzyszem dla rodziny z dziećmi.

Border Collie – Inteligentny „wulkan” energii

Border collie należy do rasy psów cechującej się dużą aktywnością. Uwielbia bieganie i wykonywanie poleceń powierzonych mu przez właściciela. To pies przeznaczony dla rodzin lubiących aktywność fizyczną.

Border collie bardzo szybko się przywiązuje. Jest psem uległym, oddanym właścicielowi. Ze względu na swój zrównoważony charakter jest odpowiednią rasą psów dla dzieci. Ponadto z racji swojego instynktu sprawuje opiekę nad dziećmi.

Buldog Francuski – sympatyczny towarzysz zabaw

Buldog francuski wywodzi się od buldoga angielskiego. Jest psem typowo rodzinnym i towarzyszącym. To pies łagodny i towarzyski. Uwielbia zabawę i zawsze jest do niej skory. Jest psem bardzo aktywnym, więc dzieci z łatwością mogą wypełnić jego czas wspólnymi zabawami.

Buldog francuski silnie przywiązuje się do właściciela. Ma wesoły charakter i jest psem idealnym dla rodziny. Toleruje także inne zwierzęta w domu. Ponadto jest psem bardzo inteligentnym, co sprawia, że predysponuje do rasy psów dla dzieci.

Psi Pasterz – Owczarek Szkocki Collie

Ta rasa należy do psów pasterskich i w przeszłości była hodowana w celu zaganiania stad. Dziś owczarek szkocki collie to rasa dobrze znana z powieści Erica Knighta pod tytułem „Lassie, wróć!” Tak jak tytułowa bohaterka, psy tej rasy są towarzyskie i przywiązują się do domowników. Źle znoszą samotność. To psy bardzo rodzinne, lubiące towarzystwo dzieci.

Owczarek szkocki collie należy do rasy psów dla dzieci, ponieważ nie bywa agresywny i ma łagodne usposobienie. To pies wesoły, aktywny, chętny do zabawy. Jest energiczny i potrzebuje dużo ruchu. Jeśli tylko zapewnisz mu odpowiednią ilość aktywności fizycznej, owczarek szkocki może mieszkać w bloku.

Olbrzymia rasa psów dla dzieci – Nowofundland

Pomimo tego, że nowofundland zalicza się do ras psów olbrzymich, jest doskonałym towarzyszem dla dzieci. Zżywa się z nimi bardzo mocno i jest również niesamowicie opiekuńczy w stosunku do najmłodszych. Jest psem delikatnym i łagodnym, szczególnie w relacji z człowiekiem.

Nowofundland kocha wodę i jest znakomitym pływakiem. Te predyspozycje sprawiły, że pełni on rolę psa ratowniczego w ratownictwie morskim. Z kolei jego życzliwość w stosunku do ludzi, a także przyjacielski charakter sprawiają, że może być idealnym psem dla rodziny.

Aktywny „wesołek” – Cavalier King Charles Spaniel

Cavalier king charles spaniel to pies przywiązujący się mocno do członków rodziny. Jest typem rasy psów dla dzieci, gdyż jest bardzo towarzyski, ale przy tym uległy i łagodny. Ten czworonóg zdecydowanie lubi zabawę. Jest psem żywym i wesołym.

Ponadto cavalier king charles spaniel jest typowym pieszczochem i lubi bliskość człowieka, więc nie straszne mu „dziecięce przytulanki”. Dobrze dogaduje się również z innymi zwierzętami.

Facebookmail