Poznaj najdroższe rasy kotów

Poznaj najdroższe rasy kotów

W domowym budżecie jedną z pozycji zajmuje opieka nad zwierzętami. Oprócz kosztów utrzymania podopiecznego musimy pamiętać o kwocie zakupu, która jest różna dla każdej rasy i gatunku. Poznaj najdroższe rasy kotów.

Kot nowym członkiem rodziny

Decydując się na zakup lub przygarnięcie kota do swojego domu, musimy zadbać o kilka podstawowych rzeczy. Przede wszystkim kuweta i legowisko. Te dwa przedmioty są obowiązkowym wyposażeniem każdego kociego domu. Miejsce do spania musi być przede wszystkim wygodne i komfortowe. Kot powinien czuć się w nim przede wszystkim bezpiecznie. Dlatego warto znaleźć miejsce ustronne, w którym będzie mógł swobodnie odpocząć. Warto pamiętać, aby czworonóg miał zapewniony stały dostęp do wody.

Koty z natury są aktywne. Dlatego uwielbiają się wdrapywać na najwyższe meble, wychodzić na drzewa i chować się w najbardziej ukrytych zakamarkach domu. Będąc opiekunem zwierzęcia warto zdecydować się na zakup drapaka, który zaspokoi wszystkie wymienione potrzeby.

Jaką rasę kota wybrać?

Wybierając rasę czworonoga, która chcemy się opiekować warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Dlatego dobrze zadać sobie kilka pytań.

  • Czy w domu obecne są małe dzieci?
  • Czy jesteś już opiekunem innych zwierząt?
  • Ile czasu spędzasz w domu, a ile poza nim?
  • Ile miesięcznie pieniędzy jesteś w stanie przeznaczyć na opiekę nad zwierzęciem (zakup karmy, wizyty u weterynarza, akcesoria i produkty do pielęgnacji)?

Od odpowiedzi na te pytania powinny zależeć nasze późniejsze wybory i decyzje.

Oto najdroższe rasy kotów na świecie

W naszym zestawieniu na pierwszym miejscu znajduje się Ashera. Rasa powstała w wyniku skrzyżowania afrykańskiego serwala z kotem domowym. Za czworonoga musimy zapłacić od 285 tysięcy do nawet 475 tysięcy złotych.

Następnie, na drugim miejscu znajdziemy kota chausie. Złoto-brązowe zwierzę kosztuje około 30 tysięcy złotych. Jest popularny w środkowej Azji, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Co więcej wyglądem przypomina miniaturową pumę.

Tańszy jest kot bengalski. Aby zostać jego właścicielem musimy wydać od 2500 do 6000 złotych. Czworonóg jest inteligentny i skłonny do zabaw ze swoim opiekunem.

Sfinks to zwierzę, którego cena wynosi około 4 tysiące złotych. Cecha charakterystyczną jest brak sierści. Kot faraona wyróżnia się nie tylko nagością – ma nieproporcjonalnie duże uszy, oczy w kształcie cytryn oraz widoczne fałdy skóry.

W podobnym przedziale cenowym są kot rosyjski niebieski (cena od 2 nawet do 6,5 tys. zł), himalayan, maine coon (2 – 6 tys. zł), kot szkocki zwisłouchy (3-6 tys. zł), kot brytyjski krótkowłosy (3-4 tys. zł) oraz kot norweski leśny (min. 2 tysiące złotych).

Sklep Zoologiczny KrakVet.pl

Oferta żwirków dla kota Diamentiq

Udostępnij