Perfumy dla psa: fanaberia opiekuna czy ulga dla psa?

piesek-z-ozdoba-na-glowie-perfumy

Opiekunowie czworonogów chcą im zapewniać coraz nowsze udogodnienia wzorując się na tym, co sami lubią. Przykładem są psie perfumy, dostępne w sklepach internetowych i stacjonarnych oraz salonach groomerskich.

Czy naszemu psu rzeczywiście spodoba się taki prezent?

Zwierzęta coraz częściej są traktowane jak członkowie rodziny i towarzyszą nam nieustannie – śpią w łóżku, przebywają z nami w kuchni podczas przyrządzania posiłków, a niektóre nawet chodzą ze swoimi właścicielami do pracy. W codziennym kontakcie z czworonogiem jego specyficzny zapach może przeszkadzać niektórym osobom. Każdy pies pachnie nieco inaczej i przebyte choroby oraz wiek mogą niekorzystnie wpłynąć na wydzielany przez niego zapach, a co za tym idzie – spowodować niechęć otoczenia. Dla osób, które nie przepadają za psami, albo właścicieli psów, które mają szczególnie silny zapach, może to być dość uciążliwe. Spray zapachowy dla psa wydaje się wtedy dobrym pomysłem.

Psie perfumy – spray

flakonik z perfumami dla psa

Psie perfumy mają formę sprayu rozpylanego na sierść (należy pamiętać, żeby omijać nos i oczy zwierzęcia). Zapach utrzymuje się przez kilka dni. Wystarczy jedno spojrzenie na asortyment sklepów, by zobaczyć, że właściciel ma do wyboru całą gamę zapachów – kokosowe, owocowe, kwiatowe, waniliowe i wiele innych. Mimo że producenci przekonują o stosowaniu delikatnych składników, należy pamiętać, że niektóre psy mogą mieć alergię na perfumy.

Czasem zapach dla psa jest niezłym pomysłem. Świetnie dopełni efekt po wizycie u psiego fryzjera lub po kąpieli oraz przyniesie ulgę właścicielom, których pupil wydziela szczególnie intensywny zapach. Niektórzy stosują też psie perfumy jako formę odświeżenia szaty pomiędzy kąpielami.

Perfumy – dla wszystkich psów?

Wiele psów jednak nie lubi obcego zapachu na swojej sierści. Pamiętajmy, że ich węch jest dużo bardziej czuły, a sztuczne zapachy mogą im przeszkadzać. Także kontakt z innymi czworonogami może okazać się problematyczny, ponieważ nie będą mogły wyczuć naturalnego zapachu spryskanego perfumami psa. Dlatego, mimo że na pierwszy rzut oka pomysł z psimi perfumami może wydawać się dobry, bądźmy ostrożni. Mogą one spowodować więcej problemów niż pożytku i tylko zamaskują nieprzyjemny zapach, a nie wyeliminują go.

Perfumy dla psa

Używajmy perfum dla psów rozsądnie. Czasem – po wizycie u fryzjera czy przed wystawą – mogą być miłym dodatkiem i podkreślić efekt pielęgnacji. Jednak gdyby nasz pies miał wybierać, perfumy z pewnością zamieniłby na długi spacer i zabawę z opiekunem. Dlatego szukając coraz nowszych sposobów na zadowolenie naszego pupila nie zapominajmy, że to jemu chcemy sprawić przyjemność i że nasz czworonóg ma inne potrzeby niż my. Nie ignorujmy ich.