Najmniejszy pies na świecie

Wszystko, co małe jest absolutnie urocze. Zobacz tylko: bobasy, młode kozy czy właśnie psy. Dodatkowym atutem małych rozmiarów jest zdecydowanie mniejsza ilość kłopotów, które mogą narobić ich więksi krewni. Najmniejszy pies na świecie zdecydowanie nie dosięgnie do blatu w kuchni, więc nie musisz martwić się natychmiastowym chowaniem jedzenia do lodówki. Sam piesek je dość niewiele tak więc jest to finansowo również wychodzi korzystniej. Zobacz przykładowe rasy najmniejszych psów!

1. Chiuaua – najmniejszy pies na świecie

Oczywiście na pierwszym miejscu wspominamy psy rasy chihuahua. Ta rasa jako najczęściej wymieniania jest jako kandydat do rekordu Giunnessa na najmniejszego psa na świecie. Nic dziwnego, ponieważ górna granica przedziału wagowego dla jej przedstawicieli to 3 kg! W dodatku wysokość zwykle nie przekracza 25 cm.

Najmniejszy pies na świecie

Mimo że są malutkie potrafią być charakterne. Przywiązują się zwykle do jednej osoby i bywają wobec nie bardzo protekcjonalne, jednocześnie wrogie dla pozostałych osób. To raczej wyklucza je z listy odpowiednich psów dla rodzin, chyba że uwzględnimy to podczas koniecznych treningów behawioralnych.

2. Yorhshire Terrier

Delikatne, aktywne i kochające, ale potrafią też zadzierać nosa. Właściciele tych małych piesków często spotykają się z komentarzami, że ich ulubieńców nie widać, za to dobrze słychać. Yorki, mimo że należą do przedstawicieli najmniejszych psów na świecie potrafią być bardzo donośne.

Najmniejszy pies na świecie

Wyróżnia je wybitna lojalność i przywiązanie do właściciela, niemniej jednak gdy zostaną same zbyt długo, potrafią dać w kość. Z reguły są łatwe do wytrenowania, więc przy odrobinie chęci ze strony właściciela można zapanować nad ich kaprysami.

3. Miniaturowy Pinscher

Mimo że należą do przedstawicieli najmniejszych psów na świecie, mają też renomę dobrze zbudowanych i pewnych siebie. Zwykle są bardzo towarzyskie i uważne. Mając w domu pinschera nie musisz martwić się o alarm przeciwwłamaniowy, ponieważ pies doskonale wyczuje intruza i da o nim głośno znać.

Najmniejszy pies na świecie

Wyglądem przypomina mini dobermana, jednak jest to zupełnie inna rasa, która powstała z krzyżówki między innymi charta włoskiego i jamnika.

4. Pomeranian

Radosny, włochaty piesek typu szpic. Wyróżnia się aż 18 odmian kolorystycznych sierści tych najmniejszych psów na świecie. Z ich sierścią wiąże się jednak dużo pielęgnacji, ponieważ dwa razy do roku pies wymienia szatę.

Najmniejszy pies na świecie

Obowiązki związane z opieką nad tym małym psem rekompensuje jednak jego charakter. Pomeraniany znane są z wyjątkowej bystrości, czujności i otwartości na ludzi. Jednocześnie są łatwe do wytrenowania, które zapobiega niekontrolowanym wybuchom agresji.

One thought on “Najmniejszy pies na świecie

Comments are closed.