Najczęstsze problemy żywieniowe psów i kotów – zapraszamy na webinary

Najczęstsze problemy żywieniowe psów i kotów – zapraszamy na webinary

Problemy żywieniowe, a także choroby dietozależne dotykają coraz większą liczbę psów i kotów. Wiele problemów zdrowotnych, z którymi właściciele zwierząt domowych zgłaszają się do weterynarzy, może rozwiązać lub też złagodzić odpowiednia dieta. Co więcej, zbilansowana i precyzyjnie dopasowana dieta może również działać prewencyjnie. W trosce o stan zdrowia naszych psich i kocich przyjaciół zapraszamy na serię webinarów, podczas których wykwalifikowani specjaliści przybliżą najczęstsze problemy żywieniowe psów i kotów, a także odpowiedzą, jak je rozpoznawać i leczyć.

Sprawdź szczegóły!

Okiem weterynarza – poznaj prowadzącego

Każdy webinar z serii zostanie poprowadzony przez wykwalifikowanego specjalistę, który przybliży tematykę problemów żywieniowych najczęściej dotykających psy i koty, a także opowie o ich diagnozowaniu i leczeniu. Pierwsze trzy webinary poprowadzi lekarz weterynarii Kamil Kowalczyk, absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, który na co dzień zajmuje się anestezjologią, a także intensywną terapią.

Pierwszy webinar – zaburzenia trawienia

Serię rozpocznie webinar, który odbędzie się 4 kwietnia o godzinie 19:00. Zostanie w nim poruszony temat problemów z układem trawiennym u psów i kotów. Zaburzenia trawienia należą do najczęstszych problemów, z którymi opiekunowie zwierząt zgłaszają się do lecznic weterynaryjnych lub też do dietetyków zwierzęcych. W przypadku ich wystąpienia odpowiednia dieta jest kluczowa do zapewnienia pupilowi komfortu i witalności organizmu oraz zadbania o jego zdrowie. Prowadzący przybliży serię weterynaryjnych karm Brit Veterinary Diets, które są niezwykle pomocne w przypadku najczęściej występujących problemów zdrowotnych u zwierząt.

Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku, gdzie na bieżąco będą podawane informacje na temat webinaru.

W czasie webinaru prowadzący przybliży kwestie takie, jak:

 • przyczyny i objawy problemów gastrycznych,
 • zachowania zwierząt świadczące o chorobie,
 • czego można się spodziewać po pierwszej wizycie u weterynarza,
 • jak przebiega diagnostyka,
 • odpowiednia dieta dla psów i kotów z zaburzeniami gastrycznymi oraz jej właściwości,
 • formuły karm Brit Veterinary Diets opracowane dla zwierząt z zaburzeniami trawienia.

Sprawdź również:

Najczęstsze problemy żywieniowe psów i kotów – tematyka przyszłych webinarów

Brit Vet

Webinary będą emitowane live każdego miesiąca. Kolejne webinary, których terminy i godziny emisji zostaną podane w późniejszym terminie, będą dotyczyć schorzeń i problemów zdrowotnych zwierząt takich, jak:

 • cukrzyca,
 • alergie skórne i pokarmowe oraz dieta eliminacyjna,
 • choroby układu moczowego i kamica,
 • choroby nerek,
 • nadwaga i otyłość,
 • wpływ sterylizacji i kastracji na organizm oraz potrzeby żywieniowe,
 • wsparcie odżywiania u psów na diecie niskokalorycznej lub z nadwagą,
 • schorzenia wątroby,
 • dolegliwości i choroby układu ruchu.

Dla kogo przeznaczone są webinary?

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału każdego opiekuna psa lub kota, a także wszystkich zainteresowanych tematyką żywienia zwierząt domowych. Na udziale w webinarach skorzystają nie tylko właściciele chorujących zwierząt – należy pamiętać, że świadome żywienie jest kluczowe do zadbania o zdrowie pupila. Z webinarów nauczysz się nie tylko, jak postępować po zdiagnozowaniu choroby, lecz także poznasz ich objawy. Dzięki temu będziesz mógł odpowiednio zareagować, jeśli pupil swoim zachowaniem zacznie sygnalizować, że może potrzebować pomocy.

Spotkania poprowadzi wykwalifikowany specjalista, którzy przybliży tematykę w sposób jasny. przystępny i zrozumiały, dzięki czemu każdy będzie mógł skorzystać na spotkaniu bez względu na dotychczasową wiedzę i zainteresowanie tematyką.

Nie przegap okazji, by dowiedzieć się więcej o dbaniu o zdrowie pupila – zapraszamy!

Udostępnij