Międzynarodowy Dzień Szczeniaka

Międzynarodowy Dzień Szczeniaka

Życzymy naszym małym, futrzanym przyjaciołom wszystkiego najlepszego z okazji ich święta! Dziś, 23 marca, świętujemy Międzynarodowy Dzień Szczeniaka. Jak wiadomo, pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Ich obecność w naszym życiu przynosi nam radość, zapewnia nam towarzystwo, a także uspokaja i pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Warto zatem okazać, jak bardzo doceniamy ich urok i przyjacielską naturę. To doskonała okazja na chwilę refleksji nad pomocą naszym najmniejszym psim przyjaciołom. Każdego roku do schronisk trafia bowiem wiele psów, z których niektóre trafiają tam w ciąży lub razem z miotem szczeniąt.

Poznaj historię święta i poznaj pomysły na jego obchody.

Międzynarodowy Dzień Szczeniaka – historia święta

Przebudzenie zmysłów

Międzynarodowy Dzień Szczeniaka obchodzimy od 2006 roku, kiedy to święto zostało ustanowione przez zwierzęcą behawiorystkę, autorkę oraz specjalistkę w dziedzinie potrzeb zwierząt domowych, Colleen Paige. Warto wiedzieć, że Colleen Paige ustanowiła także Międzynarodowy Dzień Psa, który obchodzimy 26 sierpnia.

Dzień ten ma na celu szerzenie świadomości o potrzebach osieroconych szczeniąt, a także nielegalnych hodowli, w których psy są rozmnażane w sposób nieetyczny i których podstawowe potrzeby nie są spełniane. Jeśli rozważasz adopcję szczeniaczka, apelujemy o wzięcie pod uwagę warunków, w jakich są hodowane psiaki w miejscu, w którym zamierzasz dokonać zakupu. Pamiętaj, że w schroniskach czeka wiele piesków potrzebujących naszej pomocy, które liczą na nowy, kochający dom – są wśród nich także i szczenięta. Szerząc świadomość na temat ich potrzeb możemy dać im szansę na szczęśliwe psie dzieciństwo.

Zobacz: Formy pomocy bezdomnym zwierzętom

Jak obchodzić Międzynarodowy Dzień Szczeniaka?

Kalendarz życia szczenięcia - etap przejściowy

Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób możesz obchodzić ten wyjątkowy dzień, mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi! Możesz zaangażować się w obchody bez względu na to, czy jesteś opiekunem szczeniaczka czy dorosłego psa. Obchodzić ten dzień może każdy z nas, nie tylko właściciele psów.

Jak uczcić ten wyjątkowy dzień?

  • Spraw pupilowi pyszny przysmak – pamiętaj, by był odpowiednio dostosowany do jego wieku! Przysmaki dla szczeniąt powinny być lekkostrawne i delikatne, a także dostosowane do rozmiarów szczęk psich maluchów.
  • Wybierz się z pupilem na spacer – skorzystaj z pięknej pogody za oknem i budzącej się do życia wiosny. Twój pupil z pewnością doceni zabawy na świeżym powietrzu.
  • Podaruj pupilowi nową zabawkę – to idealny pomysł zwłaszcza dla właścicieli szczeniaków, które ciągle poszukują nowych przedmiotów, na których mogą ostrzyć ząbki i które są szczególnie ciekawe świata. Frajdę sprawi im nie tylko gryzak czy piłeczka – możesz wybrać zabawkę interaktywną, która stymuluje psi umysł przy zabawie!
  • Sesja zdjęciowa z pupilem – na pamiątkę! Kto wie, może ktoś zobaczy Twoje zdjęcie z psiakiem na mediach społecznościowych i dołączy się do świętowania.
  • Poświęć chwilę na pielęgnację pupila – domowe psie spa z pewnością go zrelaksuje!
  • Zaangażuj się w promowanie obchodów święta online – szerz świadomość na temat potrzeb szczeniąt.
  • Zaoferuj pomoc lokalnemu schronisku lub przekaż dotację – dzięki temu pomożesz lokalnym psiakom w potrzebie, a ich obecni opiekunowie będą mogli zdecydować, w jaki sposób skorzystają z Twojej chęci pomocy.

Sprawdź: Prezenty, które pokocha Twój szczeniak – zabawki dla szczeniąt

Pomagaj psom nie tylko od święta!

Najczęstsze problemy etapu dorosłości

Pamiętaj o naszych futrzanych przyjaciołach nie tylko od święta. Nasi psi podopieczni stale potrzebują naszej obecności, by więź pomiędzy nami a pupilem pozostawała silna. Psy kochają nasze towarzystwo i wiążące się z nim pieszczoty, pochwały i zabawy. Zapewnijmy zatem naszym ulubieńcom towarzystwo i poświęcajmy im szczególną uwagę nie tylko od święta, ale na co dzień.

Ponadto psy w potrzebie stale potrzebują naszej pomocy i czekają, aż ktoś wyciągnie do nich pomocną dłoń. Jeśli los psów jest bliski Twojemu sercu, zachęcamy do zaangażowania się w pomoc lokalnym schroniskom lub organizacjom na rzecz praw zwierząt.

Sprawdź: Międzynarodowy Dzień Bezpańskiego Psa

Sklep Zoologiczny KrakVet.pl

Szeroki wybór wysokiej jakości zabawek dla szczeniąt

Udostępnij