Mata chłodząca dla psa – opinie, działanie i aktualna cena

Mata chłodząca dla psa – opinie, działanie i aktualna cena

Letnia pora to niełatwy okres dla każdego, kto źle radzi sobie z upałami – nie tylko dla ludzi, ale także i dla naszych pupili. Niejeden opiekun zwierzaka zastanawia się, jak przynieść swojemu ulubieńcowi ulgę w czasie fali upałów, a także zapewnić mu komfort. Marki produkująca akcesoria dla zwierząt wychodzą naprzeciw potrzebom właścicieli, prześcigając się w produkcji akcesoriów, które ułatwią naszym pupilom ten trudny czas. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest mata chłodząca dla psa lub kota – produkt stosunkowo nowy na rynku zoologicznym, który zdobywa coraz większe uznanie wśród opiekunów zwierząt domowych.

Jak działają maty chłodzące i czy warto się w nią zaopatrzyć? Na wszystkie pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Mata chłodząca dla psa

Mata chłodząca dla psa

Upały nieraz dają się we znaki naszym psim ulubieńcom. Każdy właściciel psa zauważy, że jego pupil szuka w gorące dni najchłodniejszego i zacienionego miejsca do drzemki. Warto wyjść naprzeciw potrzebom psiaka i zaopatrzyć go w matę chłodzącą – wygodny materac, który pomoże mu obniżyć temperaturę ciała. Mata powinna być przede wszystkim dostosowana do rozmiarów psa – im większa mata, tym pupilowi będzie wygodniej. Na szczęście producenci mat oferują szeroki wybór kształtów mat i rozmiarów. Maty żelowe popularne na rynku są gotowe do użycia natychmiast – wystarczy rozłożyć ją w wybranym miejscu i zaprosić pupila na matę. Zapewni ona psiakowi przyjemny chłód i komfortowe miejsce na odpoczynek.

Sprawdź: Wakacyjny niezbędnik dla psa – sprawdź, czego nie może w nim zabraknąć

Mata chłodząca dla kota

Mata chłodząca dla psa

Nie tylko psy źle znoszą upały – inne zwierzęta domowe takie jak koty również mogą potrzebować maty chłodzącej. Jeśli Twój kot nie może sobie znaleźć chłodnego miejsca w czasie upałów, warto zaopatrzyć się w matę chłodzącą i sprawdzić, czy przypadnie pupilowi do gustu. Należy pamiętać, by nie kłaść pupila na macie siłą, lecz pozwolić pupilowi odkryć jej działanie i pozostawić mu wybór.

Mata chłodząca dla psa Pepco, Lidl

Sieci sklepów takie, jak Lidl czy Pepco mają w swojej ofercie również produkty dla zwierząt takie jak maty chłodzące. Jak natomiast wypadają w porównaniu z popularnymi matami dostępnymi w sklepach zoologicznych? Są to głównie maty wypełnione czynnikiem chłodzącym, a więc jeden z najpopularniejszych typów mat chłodzących. Wybierając matę chłodzącą warto mieć zatem na uwadze trwałość produktu i postawić na sprawdzonego producenta z doświadczeniem.

Marka Trixie oferuje szeroki wybór mat chłodzących, które w sklepie zoologicznym online KrakVet możesz znaleźć w korzystnej cenie, a także z błyskawiczną dostawą.

Mata chłodząca dla psa – jak działa

Mata chłodząca dla psa

Celem maty chłodzącej jest obniżenie temperatury ciała zwierzęcia. Stanowi wygodne, a także przynoszące ulgę posłanie, na którym pupil może się położyć w czasie upału. Działanie maty chłodzącej różni się w zależności od jej typu – najpopularniejsze maty chłodzące to modele wypełnione specjalnym czynnikiem chłodzącym, który aktywuje się pod wpływem ciężaru. Nie wymagają one użycia wody, lodu ani zamrażarki czy też podpięcia do prądu. Maty tego typu utrzymują chłód aż do kilku godzin. Sprawdzi się zarówno w domu, jak i w podróży – w samochodzie lub w transporterze.

Maty chłodzące dostępne w ofercie marki Trixie wypełnione są nylonem, dzięki któremu pupil może z łatwością i skutecznie obniżyć temperaturę ciała.

Pamiętaj, że maty chłodzące to nie wszystko – zapewnij swojemu pupilowi stały dostęp do chłodnej wody i obserwuj jego zachowanie, aby uniknąć hipotermii. Jej pierwsze objawy to ciężki oddech i przyśpieszone tętno, nadmierne ślinienie się oraz drgawki. W przypadku zauważenia tych objawów natychmiast zabierz pupila do weterynarza.

Zobacz: Lato z psem – propozycje aktywności

Maty chłodzące – aktualne ceny

Sprawdź aktualne ceny mat chłodzących dostępnych w sklepie KrakVet:

Sklep Zoologiczny KrakVet.pl

Szeroki wybór wysokiej jakości mat chłodzących

Data publikacji: 21.06.2022

Udostępnij