Kupujemy wyprawkę dla psa – lista 10 najpotrzebniejszych rzeczy

Dla wielu właścicieli kompletowanie wyprawki dla psa to przyjemność i nawet po latach z uśmiechem wspominają pierwszą zakupioną obrożę czy zabawkę. Często jednak przyznają, że niektóre akcesoria dla psa kupili niepotrzebnie lub dokonali złego wyboru. Jak nie powielić ich błędów?

Przede wszystkim, powinniśmy zaopatrzyć się w wyprawkę jeszcze zanim czworonóg pojawi się w domu. To pozwoli na spokojne, przemyślane zakupy i da pewność, że nie zapomnieliśmy o czymś ważnym. Jeśli w naszym domu pojawi się szczeniak, pamiętajmy, że szybko wyrośnie z nowych rzeczy albo je zniszczy – nie warto inwestować od razu w produkty z najwyższej półki (oczywiście poza karmą).

Czym powinniśmy się kierować wybierając wyprawkę dla psa?

  1. Obroża

Na początek wystarczy prosta obroża z taśmy – zwłaszcza jeśli kupujemy lub adoptujemy szczeniaka. Z czasem zdecydujemy, czy wolimy inną obrożę albo szelki – te ostatnie lepiej kupić, dopiero gdy pies pojawi się w domu i będziemy mogli go zmierzyć – unikniemy zakupu złego rozmiaru. Do obroży koniecznie przyczepmy adresówkę z naszym numerem telefonu.

  1. Smycz

Kolejny niezbędny element wyprawki. Przyda się już podczas transportu psa do nowego domu, a potem – podczas pierwszych wspólnych spacerów.

  1. Miski

Powinniśmy zadbać, by nasz nowy pupil od początku miał miskę na pokarm i świeżą, czystą wodę oraz wiedział, gdzie się znajdują. Możemy kupić od razu taki rozmiar misek, który będzie odpowiadał także dorosłemu psu – szczeniak na pewno sobie z nimi poradzi.

  1. Legowisko

To bardzo ważne, aby pies od pierwszych chwil w nowym domu miał zapewnione miejsce tylko dla siebie – to pomoże mu się zrelaksować i szybciej oswoić z nową przestrzenią. Zapewni również poczucie bezpieczeństwa i odpoczynek, którego po pierwszych, pełnych wrażeń dniach, z pewnością będzie potrzebować.

  1. Karma

Karma jest niezbędna, ale unikajmy kupowania od razu dużych worków lub znacznego zapasu mokrej karmy – najpierw sprawdźmy, co nasz pies lubi i czy zakupiony pokarm nie wywołuje u niego alergii. W przypadku szczeniąt z hodowli – zapytajmy hodowcę, czym karmił psiaki.

Jeśli zamierzamy żywić psa suchą karmą, z czasem warto rozważyć zakup pojemnika na karmę.

wyprawka dla psa - jaką wybrać?

  1. Zabawki

To jasne, że od pierwszych chwil chcielibyśmy zapewnić nowemu członkowi rodziny atrakcje i zacząć nawiązywać z nim nić porozumienia. Zabawki mogą okazać się w tym bardzo przydatne! Jeśli planujemy zakup szczeniaka, być może zabawki pozwolą nam uchronić kilka par butów przed pogryzieniem.

  1. Artykuły do pielęgnacji

Szampon, obcinacz do pazurów, szczotka lub grzebień do wyczesywania sierści – może nie będą potrzebne od pierwszego dnia, ale z czasem te artykuły okażą się niezbędne. W szampon warto zaopatrzyć się, zwłaszcza jeśli adoptujemy psa ze schroniska – pamiętajmy, że jego sierść może być nieco zaniedbana.

  1. Szelki

Jeśli nie smycz, to może warto rozważyć zakup szelek dla psa? Zapewniają one większy komfort podczas spaceru zarówno dla właściciela, jak i dla samego pupila. W sklepie znajdziesz ogromny wybór różnego rodzaju szelek – z pewnością znajdziesz takie, które będą Ci najbardziej odpowiadać. Do wyboru, do koloru!

  1. Preparaty do ochrony przed pasożytami

Kropelki, obroże, spraye – wybór jest naprawdę duży. Pamiętajmy, żeby dostosować środek do wielkości i wieku naszego psa. Jeśli kupujemy szczeniaka – zapytajmy hodowcę, jakie preparaty stosował lub jakie poleca.

  1. Książki dla właścicieli psów

Aby mieć pewność, że właściwie zajmujemy się naszym ulubieńcem, powinniśmy pogłębiać swoją wiedzę na jego temat – na przykład za pomocą książek. To pozwoli nam uniknąć problemów wychowawczych i cieszyć się posłusznym psem.