Kot złodziej – poznaj Jordana

Kot złodziej – poznaj Jordana

Powszechnie wiadomo, że kot uwielbia myszy. Zarówno polowanie na nie, jak i przynoszenie ich do domu sprawia mu ogromną przyjemność i satysfakcję. Z kolei, gdy w mieszkaniu znajdujemy zniszczone obuwie i obgryzione przedmioty, podejrzewać będziemy o to psa. Jednak pewne stereotypy i utarte myślenie mogą być błędne…

Pewien wyjątkowy, mieszkający w Pensylwanii kot przynosi do swojego domu przedmioty, które całkowicie nie przypominają gryzoni. Zobacz zdjęcia i poznaj niespotykane nawyki czarno-białego Jordana.

Kot i pies – gryzienie przedmiotów

Wynoszenie i podgryzanie butów najczęściej kojarzy się nam z psami. Gryzienie przedmiotów idzie w parze z wyrzynającymi się u szczeniaków zębami. Choć takie zachowanie jest niepożądane przez właścicieli i trudne do oduczenia, to pamiętajmy że pies w ten sposób chce uśmierzyć ból i swędzenie.

Czasami takie zachowania występuje także u kotów. Zwierzę mimo że posiada dużo swoich zabawek, może czuć się znudzone. Rozwiązaniem problemu będą wspólne zabawy, ograniczanie ilości zabawek, a także ukrywanie przed zwierzęciem przedmiotów, które mogą być narażone na pogryzienie.

Kot Jordan – złodziej butów

Jednak czasami kot zachowuje się bardziej jak pies… Jordan mieszka ze swoją rodziną w Pensylwanii. Opiekun musi borykać się z jego niecodziennym ulubionym zajęciem. Kilkukilogramowy czworonóg opuszcza swoje mieszkanie co noc, a następnie skrada się do domów sąsiadów i zabiera ich buty! Później swoje zdobycze przynosi dumnie na posesję.

Właścicielka postanowiła założyć zwierzęciu nadajnik GPS, aby namierzać jego nocne podróże. Lokalizator wykazał, że kot nie ogranicza się tylko do posesji obok. Podczas późnych spacerów, kilkukrotnie zagląda do jednego domu. Prawdopodobnie Jordan preferuje przynoszenie do swojego lokum kompletnych par butów. W trakcie nocnego polowania Jordan pokonuje średnio 10 kilometrową trasę.

Opiekunka czworonoga utworzyła na Facebooku grupę, na której dzieli się poczynaniami zwierzęcia. Codziennie udostępnia zdjęcia kota, jego trasy oraz nocnych zdobyczy.

Zobacz zdjęcia i poznaj kolekcję skradzionych butów przez biało-czarnego kota!

Two months worth. TWO!!!! I should have started saving them when he began

Opublikowany przez Bj Ross Piątek, 7 sierpnia 2020

He’s so proud.

Opublikowany przez Bj Ross Piątek, 7 sierpnia 2020

Sklep Zoologiczny KrakVet.pl

Oferta żwirków dla kota Diamentiq

Udostępnij