Kosmetyki ze srebrem dla zwierząt – właściwości i zastosowanie

Kosmetyki ze srebrem dla zwierząt – właściwości i zastosowanie

Czy wiesz, że srebro znajduje swoje zastosowanie również w przemyśle kosmetycznym? Pierwiastek ten wykazuje działanie mikrobiologiczne i bardzo rzadko uczula zarówno ludzi, jak i zwierzęta. Z tego powodu jest wyjątkowo popularnym elementem biżuterii, jednak dzięki rozwojowi technologii cenne właściwości srebra można również obecnie wykorzystać do pielęgnacji skóry. Poznaj kosmetyki ze srebrem dla zwierząt i ich zastosowanie.

Aktywne srebro – właściwości i zastosowanie

Srebro to pierwiastek, który przede wszystkim kojarzy nam się z piękną i popularną biżuterią. Znalazło ono jednak zastosowanie w przemyśle jubilerskim nie tylko ze względu na piękny wygląd. Srebro niezwykle rzadko wykazuje działanie toksyczne u ludzi i zwierząt – mogłeś słyszeć wcześniej o tym, że srebrna biżuteria jest polecana osobom wrażliwym i alergikom.

Czy wiesz jednak, że srebro wykazuje również silne działanie biobójcze? Już w starożytności zaobserwowano, że srebro skutecznie zwalcza bakterie, wirusy i grzyby, a także skutecznie hamuje ich dalsze namnażanie.

Co ciekawe, bakteria potrafi się uodpornić na działanie antybiotyku, jednak nie może się uodpornić na działanie srebra. Z tego względu, dzięki rozwojowi nowych technologii, srebro znalazło zastosowanie w przemyśle kosmetycznym i pielęgnacji skóry. Występuje również w produktach do pielęgnacji dla psów i dla kotów.

Kosmetyki bezpieczne dla zwierząt domowych

Srebro jako składnik kosmetyków wykazuje działanie bakteriobójcze, a przy tym jest bezpieczne i delikatne dla zwierząt. Dzięki zastosowaniu nowych technologii można obecnie wykorzystać w kosmetykach pełnię dobroczynnego wpływu srebra na skórę. Dzięki formule Safe Animals, jaką wykorzystuje producent Silveco, powstała linia bezpiecznych dla psów i kotów produktów kosmetycznych z aktywnym srebrem.

Kosmetyki Safe Animals dla psów i kotów – oferta i działanie

Aktywne srebro stanowi jeden ze składników nowej linii produktów preparatów pielęgnacyjnych i higienicznych dla psów i kotów – Safe Animals by Silveco.  Produkty są w pełni bezpieczne dla psów i kotów dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, ponadto zostały one opracowane we współpracy z lekarzami weterynarii. Kosmetyki Safe Animals gwarantują Tobie i Twojemu pupilowi nie tylko bezpieczeństwo użytkowania, lecz również wygodę stosowania.

Dowiedz się więcej na temat oferty i ich działania.

Regeneracja skóry i gojenie ran

Preparat Safe Animals Skin Spray to wysoce skuteczny preparat wspomagający procesy odbudowy i regeneracji skóry. Zawiera on aktywne formy srebra i D-pantenol, dzięki którym preparat zabezpiecza skórę i łagodzi podrażnienia. Aktywne formy srebra tworzą na skórze warstwę ochronną, która zapewnia skuteczną i długotrwałą ochronę przed szkodliwymi mikroorganizmami.

Preparat przyśpiesza gojenie się ran. Znajduje zastosowanie przy otarciach, zadrapaniach i oparzeniach, a także trudno gojących się skaleczeniach. Zapewnia doskonałe wsparcie zwierzakom po zabiegach i operacjach, którym nadal goją się rany. Preparat skutecznie łagodzi podrażnienia i niweluje uczucie swędzenia, zmniejszając dyskomfort zwierzęcia. Formuła jest bezpieczna i delikatna dla skóry psa i kota. Preparat nie zawiera barwników ani substancji zapachowych.

Pielęgnacja skóry

Safe Animals Skin Cream to krem do pielęgnacji skóry dla psa i kota, który jest odpowiedni do stosowania również w przypadku szczeniąt, zwierząt wrażliwych i alergików, a także pupili wylizujących skórę. Zawiera aktywne formy srebra wspomagające gojenie się skóry i zapewniające długotrwałą ochronę. Zwarta w nim lanolina  i wazelina łagodzą podrażnienia, zabezpieczając skórę przed łuszczeniem się.

Krem zapewnia skuteczną ochronę przez cały rok – latem chroni pupila przed poparzeniami wywołanymi na przykład przez gorące chodniki, natomiast zimą dba o ochronę skóry przed solą, lodem i śniegiem. Doskonale nawilża i łagodzi podrażnienia na suchej i popękanej skórze, a także zabezpiecza wrażliwe opuszki łap i nawilża pazury, zwiększając ich elastyczność i zabezpieczając przed ich kruszeniem. Znajduje również zastosowanie przy pielęgnacji otarć od szelek czy obroży. Nadaje się na rany typu hot spot (gorąca rana).  Zapewnia również dodatkowe wsparcie przy leczeniu modeli lub też starych blizn.

Pielęgnacja uszu

Safe Animals Ear Drops to idealny preparat do pielęgnacji uszu psów i kotów, który stanowi doskonałą alternatywę dla antybiotyków dzięki zawartości aktywnych form srebra. Działają antyseptycznie i niszczą drobnoustroje. Skład zawiera allantoinę, która wpływa na regenerację, gojenie i odnowę naskórka, a także glicerynę, która dba o nawilżenie.

Krople dbają o przewód słuchowy oraz małżowinę uszną,  a także wspomagają regenerację błony bębenkowej. Wspomagają leczenie zapaleń i przeciwdziałają nawrotom infekcji. Krople nawilżają uszy i wspomagają procesy regeneracji, a także łagodzą pieczenie i świąd skóry. Wspierają także rozpuszczanie woskowiny, co ułatwia utrzymanie odpowiedniej higieny uszu u pupila.

Produkty już dostępne w sklepie KrakVet.

Sklep Zoologiczny KrakVet.pl

Szeroki wybór kometyków dla zwierząt z aktywnym srebrem Safe Animals by Silveco

Udostępnij