Koronawirus – pies w czasie pandemii

koronawirus

Koronawirus zmienił nasze codzienne życie. Kilka miesięcy izolacji sprawiły, że nauczyliśmy się funkcjonować na nowych zasadach. W tych czasami trudnych chwilach stale towarzyszyli nam nasi czworonożni przyjaciele.

Ciągły kontakt z podopiecznymi stanowił dla wielu z nas odskocznię od codziennych zmagań z nową rzeczywistością. Pamiętajmy, że przebywanie z psem lub kotem lub innym domowym zwierzęciem daje nam wiele korzyści, na przykład obniża poziom stresu i poprawia ogólne samopoczucie. Ponadto kontakt z czworonogiem zwiększa poczucie bezpieczeństwa, które jest ważne zwłaszcza w okresie pandemii.

Pies Luigi kontra koronawirus

Praca zdalna i wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu spowodowały, że ograniczyliśmy kontakt z innymi ludźmi. Problemem stało się swobodne wyjście na zakupy, kawę z przyjaciółką czy mecz z najlepszym kolegą.

Koronawirus dotknął swoją obecnością cały świat. Włochy od samego początku zmagały się z dużą ilością zachorowań. W czasie gdy włoski rząd zalecił ograniczenie wychodzenia z domu i przebywania z innymi, osoby mieszkające samotnie lub z dala od swojej rodziny musiały poradzić sobie z nową sytuacją.

Dwie Włoszki – Maria Beatrice Buzza i jej 70-letnia mama Anna, mieszkały osobno. Zgodnie z zaleceniami rządu, w czasie koronawirusa, postanowiły ograniczyć kontakt do minimum. Dlatego córka chcąc ułatwić matce ten trudny czas, wykorzystała nietypowe usługi kurierskie. Następnie z pomocą przyszedł jej czworonożny podopieczny. Pinczer Luigi chodził od jednego domu do drugiego z plecakiem na grzebiecie. W środku znajdowało się wszystko to, czego potrzebowała starsza kobieta.

„Premio Internazionale Fedelta del Cane” – konkurs dla wiernych zwierząt

Stowarzyszenie San Rocco od 58 lat przyznaje międzynarodową nagrodę za wyjątkową psią wierność. Komisja konkursu „Premio Internazionale Fedelta del Cane” doceniła bohaterską postawę czworonoga. Luigi otrzymał nagrodę za wkład w poprawę życia swoich opiekunów.

Konkurs podkreśla znaczenie zwierząt w naszym życiu. Komisja doceniła również postawę dwunastu innych psów. Dodatkowo wśród wyróżnionych znalazła się między innymi labradorka Calypso, która pomogła w ratowaniu tonących nastolatków.

🐶🐾🐕 SUPER LUIGI, CAGNOLINO FEDELE DA PRIMO PREMIO!Ricordate Luigi, pinscher di 10 anni, di Feltre (Belluno)? Durante…

Opublikowany przez Luca Zaia Poniedziałek, 17 sierpnia 2020