Karmy holistyczne dla psów i kotów

Karma holistyczna dla psa i kota

Każdy właściciel psa lub kota stara się jak najlepiej, aby jego pupil był zadowolony i radosny. Jest on przecież członkiem rodziny, który domaga się uwagi, spacerów, a przede wszystkim najsmaczniejszych kąsków, czy to jako posiłek, czy w formie przekąski. Karmy holistyczne cieszą się coraz większą popularnością wśród miłośników zwierząt. Przyjrzyjmy się więc im nieco bliżej.

Karma holistyczna co to jest?

Karmy holistyczne to jedne z karm oferowanych w grupie produktów Super Premium. Przymiotnik holistyczny oznacza całościowy. Odwołuje się do idei holizmu, czyli postrzegania świata (lub w tym wypadku organizmu) jako całości złożonej z licznych mniejszych części. Części te mogą na siebie oddziaływać, dlatego też zmiana jednej ze składowych może powodować skutki dla całości. Wobec tej idei schorzenia, choroby czy niedobory składników odżywczych w organizmie mogą powodować poważne problemy zdrowotne. Dzięki dbałości o właściwe odżywianie psów i kotów możemy natomiast zapobiec problemom zdrowotnym i zapewnić dobre samopoczucie pupilom.

Jaka jest różnica pomiędzy zwykłymi karmami bytowymi, a karmami holistycznymi?

To, co wyróżnia karmy holistyczne na rynku to fakt, że są one przygotowywane z najwyższej jakości składników i nie zawierają substancji szkodliwych dla zwierząt. Zwykłe karmy są najczęściej produkowane według określonego schematu i zawierają głównie białko zwierzęce, węglowodany (wypełniacze), tłuszcze zwierzęce i roślinne i składniki mineralne. Niekiedy białko zwierzęce dopełnia białko pochodzenia roślinnego, które czworonogi znacznie trudniej trawią. Przy komponowaniu karm holistycznych unika się natomiast wszelkich składników mogących zaszkodzić pupilom, a w zamian dodaje się wiele elementów mających pozytywny wpływ na organizm zwierzęcia. Dzięki temu psy i koty mogą cieszyć się dobrym zdrowiem i dłużej żyć.

Polecane karmy holistyczne

Proces produkcji karm holistycznych, jako główny czynnik zachowania składników odżywczych

Podczas produkcji karm holistycznych stosuje się rygorystyczne przepisy, zapewniające najwyższą jakość składników. Surowce użyte w czasie produkcji poddaje się minimalnej obróbce, co sprawia, że zachowują one dużą ilość składników odżywczych. Dodatkowo, produkty wybiera się w taki sposób, aby można było je dostać od lokalnych dostawców i nie przewozić ich przez wiele kilometrów, gdyż transport negatywnie wpływa na jakość pożywienia.

Aby karmy holistyczne działały jak najlepiej na organizmy pupili, unika się stosowania barwników, konserwantów i dodatków chemicznych. Zamiast tego karmy bogate są w zioła, prebiotyki i probiotyki oraz wiele innych składników, które pozytywnie wpływają na zdrowie. Oczywiście, taki proces produkcji jest o wiele bardziej kosztowny, jednak poniesione koszty wynagradza widok zdrowego i pełnego energii zwierzaka.

labrador

Kompozycja diety holistycznej

Diety holistyczne oparte na karmach tego typu są komponowane według kilku głównych zasad. Szczególnie ważne są białka pochodzenia zwierzęcego. Zazwyczaj w produktach holistycznych zawiera się kilka źródeł białka (np. drób, jagnięcina, dziczyzna). Dzięki temu posiłek wyróżnia się lepiej zbilansowanymi aminokwasami. Producenci zwracają także uwagę na zawartość zbóż w karmie jest ona ograniczona, podobnie jak inne produkty zawierające węglowodany. W dietach holistycznych stosuje się warzywa i owoce, ponadto zaleca się także spożywanie tłuszczów, podobnie jak białek pochodzących z różnych źródeł.

Podsumowując: dlaczego warto wybrać karmę holistyczną?

  • Stworzona jest ze składników najwyższej jakości, z zachowaniem wartości odżywczych.
  • Zawiera aminokwasy z różnych źródeł.
  • Wzbogacona jest o różnorodne tłuszcze: zwierzęce, roślinne, oleje rybne.
  • Węglowodany są ograniczone do minimum.
  • Nie zawiera glutenu.
  • Zioła, prebiotyki i probiotyki wspomagają pracę organizmu.
  • Bogactwo antyoksydantów.
  • Zawiera witaminy, mikro- i makroelementy pochodzące z naturalnych źródeł.
  • Brak substancji szkodliwych i powodujących alergie.

Porównanie składów karm komercyjnych z produktami holistycznymi marki PETVITA

Karma Purina Dog Chow Adult ChickenKarma Petvita Adult Medium Chicken
Na pierwszym miejscu zbożeNa pierwszym miejscu kurczak
Warzywa (cykoria)Duża ilość warzyw (m.in. ziemniaki, groszek, buraki, cykoria, marchew)
Oleje i tłuszczeOleje i tłuszcze wysokiej jakości świeży olej z łososia, tłuszcz zwierzęcy
Roślinne ekstakty białkoweHydrolizat białka zwierzęcego
Witaminy: A, D3, E, z grupy BWitaminy: A, D3, E
Pierwiastki: żelazo, jod, miedź, mangan, cynk, selenPierwiastki: żelazo, miedź, cynk, mangan, jod, selen, wapń, fosfor