Jaki prezent na Dzień Kota?

Facebookmail

Właściciele kotów powinni wiedzieć, że 17 lutego obchodzimy Narodowy Dzień Kota. To bardzo dobra okazja, aby obdarować swojego pupila jakimś podarkiem. Jeśli zapomniałeś o święcie Twojego podopiecznego, nie jest jeszcze za późno. Zobacz nasze propozycje na prezenty i pomysły na celebrowania tego święta!

Po co właściwie obchodzić Dzień Kota?

Koty w Polsce obchodzą swoje święto od 2006 roku. Właśnie wtedy postanowiono dedykować ten dzień (17 lutego) tym czworonogom po to, aby podkreślić znaczenie mruczków w życiu człowieka. To święto jest także okazją do niesienia pomocy pupilom, które jej potrzebują. Koty to bezbronne stworzenia, które potrzebują naszego wsparcia.

Dzień Kota w innych krajach

Co ciekawe święto kotów jest obchodzone w wielu krajach świata. Po raz pierwszy święto kota obchodzono we Włoszech w 1990 roku. Ta wyjątkowa tradycja przyszła do Polski właśnie z Włoch, przyjęto także datę włoskiego święta kota, która do dzisiaj się nie zmieniła. Rosyjskie mruczki mają swoje święto 1 marca – organizowane są wtedy wiece, które zwracają uwagę na potrzeby tych czworonogów. Koty w Stanach Zjednoczonych świętują 29 października, a w Wielkiej Brytanii – 8 sierpnia.

Jak spędzić ten wyjątkowy dzień?
Obchody Dnia Kota w Polsce są bardzo atrakcyjne. W lutym organizowane są wystawy i pokazy kotów rasowych. Prowadzone są kwesty, a także organizowane zabawy dla dzieci. Co roku przez branżowe magazyny hobbystyczne przyznawany jest także tytuł Kociarza Roku. Otrzymuje go osoba lub fundacja, która szczególnie udziela się dla dobra tych zwierząt. Jeśli nie przepadasz za masowymi wydarzeniami, możesz spędzić ten dzień w towarzystwie swojego podopiecznego. Wystarczy, że poświęcisz mu więcej czasu i uwagi niż zwykle.

Jaki prezent na Dzień Kota?

Prezentów z okazji kociego święta może być wiele. Najczęściej wybieranym produktem są jednak zabawki dla kota. Rynek zoologiczny obfituje w wiele artykułów i gadżetów, które przyciągają kocią uwagę przez długi czas. Pupile uwielbiają przede wszystkim zabawki stylizowane na myszki lub gadżety, które zachęcają je do aktywności. W naszym sklepie dostępne są zabawki i artykuły dla kotów marki Trixie. Innym, bardzo dobrym pomysłem na prezent jest samodzielne przygotowanie zabawki lub gadżetu dla mruczka. Niekiedy wystarczy kilka chwil, aby stworzyć zabawkę, z którą kot nie rozstanie się przez długi czas.

Duża część zwierząt znacznie lepiej czuje się w grupie. Dzień Kota może być okazją do tego, aby przygarnąć kolejnego mruczka. Twój pupil z pewnością będzie wdzięczny, gdy w domu pojawi się kolejny przedstawiciel jego gatunku. Warto zastanowić się nad przygarnięciem kociego towarzysza na przykład ze schroniska. Może to znacząco poprawić jego los. Pamiętajmy, że dobro wraca.

Polecane zabawki dla kotów

Facebookmail

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *