Jak wybrać zabawki dla kota?

Koty są z natury samotnikami i indywidualistami, ale nie znaczy to, że nie lubią się bawić, szczególnie w towarzystwie właściciela. Aby zapewnić ciekawą rozrywkę swojemu pupilowi, warto zorganizować interesujące zabawki dla kota, które pomogą mu w rozwoju psychofizycznym i nie pozwolą na nudę.

Wybieramy dobrą zabawkę dla kota

Zabawa dla kotów jest bardzo ważną częścią dnia. Pozytywnie wpływa na wiele aspektów: redukuje stres i agresję, dzięki czemu koty są spokojniejsze, pozwala na zacieśnienie więzi z właścicielem i szybszą adaptację do nowego miejsca. Warto zapewnić swoim czworonogom zabawki, gdyż tak jak każde inne zwierzęta potrzebują rozrywki. Warto zadbać o to, aby zabawki dla kota miały także charakter edukacyjny.

Polecane zabawki dla kotów

Najbardziej popularna zabawka dla kota to patyk z myszką: wystarczy „pozamiatać” taką myszką kotu przed nosem (no – może nie aż tak dosłownie), a nasz pupil od razu zacznie polować. Kilka takich kilkuminutowych akcji zapewni wystarczającą porcję zabawy na kilka długich godzin.

Ciekawe zabawki dla kota

Koty mają instynkt łowcy, dlatego najciekawszą zabawą dla nich jest polowanie na specjalną piłeczkę lub myszkę. Możemy wybierać spośród wielu rodzajów tego typu zabawek: dostępne są piłki i myszy gumowe, futrzane, nakręcane lub na patyku, elektroniczne, z dzwonkiem, piszczące itd. Warto do takiej zabawki dodać kocimiętkę, co będzie jeszcze bardziej pobudzać naszego pupila.

Jeśli zdecydujemy się na rozwijanie instynktu łowieckiego naszego kota, możemy wybrać także nowoczesne zabawki takie jak biegające po podłodze owady czy zabawki z trzepoczącym skrzydłami motylem, zasilane na baterie. Jeżeli ty sam chcesz się zaangażować w zabawę, dobrym pomysłem będzie wybór wędki, na której końcu znajduje się piórko lub myszka.

Podobnie działają na kota również laserowe zabawki. Gadżety te emitują wiązkę czerwonego światła, a kot próbuje złapać przemieszczające się punkty, świetnie się przy tym bawiąc.

zabawki dla kota

Edukacyjne zabawki dla kota

Dobry wybór zabawki przyczyni się do rozwoju edukacyjnego naszego kota. Przykładem takiej zabawki jest jajko lub kula z otworami, do której wsypuje się suchą karmę. Aby wyciągnąć ją z wewnątrz trzeba w odpowiedni sposób przekręcić zabawkę aż taka rozrywka na pewno rozwinie umiejętność koncentracji i sprytu.

Atrakcyjną formą toru przeszkód może być kocie drzewko, czyli wysoki drapak przystosowany do wspinania się. Jest to idealna forma zabawy dla kotów żyjących w niewielkich mieszkaniach. Drapaki, nawet do sufitu, mogą stanowić bardzo dobrą rozrywkę aż kot sam wybierze swoją dalszą ścieżkę przeskakując między półkami i regałami.

Najciekawsze zabawki dla kota

… charakteryzują się tym, że często się zmieniają. Nie pozwól swojemu pupilowi na nudę i zaopatrz go w więcej niż jedną zabawkę. Dzięki temu zabawa zawsze będzie dostarczała najwięcej rozrywki!