Jak wybrać transporter dla kota?

Facebookmail

Posiadanie kota wiąże się z wieloma dodatkowymi akcesoriami oraz urządzeniem miejsca dla nowego członka rodziny. Szczególnie kłopotliwy może być transport zwierzęcia, które zazwyczaj woli przemieszczać się za pomocą własnych stóp i własnymi ścieżkami. Pomocne będą transportery i klatki, warto więc przeanalizować najlepszy wybór klatki na kota.

Transporter dla kota do samochodu

Transporter dla kota to jedna z ważniejszych rzeczy w wyposażeniu naszego zwierzaka. Jest niezastąpiony podczas przenoszenia zwierzęcia oraz podczas przejazdów samochodem czy komunikacją publiczną. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów transporterów: torby, kosze wiklinowe i transportery plastikowe.

Torby polecane są szczególnie do przenoszenia kota. Jeśli potrzebujemy czegoś na krótkie dystanse, które pokonujemy pieszo, torba będzie najlepszym rozwiązaniem. Jest poręczna i wygodna dla kota, a jednocześnie nie pozwala mu uciec. Dodatkowo jest dużo lżejsza od pozostałych rodzajów transporterów, co jest istotne dla niosącego kota właściciela.

Kosze wiklinowe mają wielu zwolenników, jak i przeciwników. W zależności od rodzaju będą przystosowane do noszenia w ręku lub nie. Za ich wygodą przemawia fakt, że często pełnią funkcję nie tylko transportera, ale również legowiska. Naturalny materiał, z jakiego są wykonane oraz duża wytrzymałość są zaletami koszy wiklinowych Naturalny materiał z jakiego są wykonane oraz duża wytrzymałość są zaletami koszy wiklinowych. Do ich wad zalicza się łatwość otwierania, co umożliwia kotu ucieczkę.

Transportery plastikowe są najpopularniejsze, szczególnie w transporcie na dłuższe dystanse. Wyboru należy dokonać na podstawie oznaczenia od 1 do 3 (1 dla kotów najmniejszych). Niektóre modele zawierają drzwiczki z przodu oraz na górze, co jest pomocne przy niesfornych kotach. Na rynku dostępne jest wiele akcesoriów pomocnych w użytkowaniu: paski i kółka, miseczki montowane do drzwi czy kocyki lub poduszki. Z tego powodu transportery plastikowe są najwygodniejsze dla kota i właściciela.

Klatka weterynaryjna dla kota

Klatka weterynaryjna dla kota

Wizyta naszego pupila u weterynarza niekiedy wiąże się z hospitalizacją i pobytem w placówce. Wówczas koty mieszkają w specjalnie przystosowanych do tego klatkach. Klatki weterynaryjne wykonywane są z odpowiednich materiałów odpornych na kwasy oraz rdzewienie, co ułatwia utrzymanie ich w czystości. Dla zwiększenia wygody kota w klatkach montowane są odpływy i wyjmowane kuwety. Przy poważniejszych schorzeniach, kot może zostać umieszczony w klatce tlenowej lub podgrzewanej.

Klatka wystawowa dla kota

Podczas wystaw koty umieszczane są w specjalnie do tego przystosowanych klatkach. Zazwyczaj na jednego kota przypada połowa klatki, czyli wymiary ok. 70x70x60 cm. Gdy nasz kot potrzebuje więcej miejsca, należy zgłosić taką potrzebę do organizatorów. Niezbędnym wyposażeniem klatki jest twardy dywanik lub innego rodzaju wyściółka na dno klatki. Do tego potrzebujemy także dwóch (lub trzech, w zależności od wymagań organizatora lub naszego uznania) zasłon na ściany boczne. Przyda się także miseczka z wodą i kuweta.

Transporter dla kota do samolotu

Najważniejszą rzeczą podczas transportu kota samolotem jest dopełnienie formalności związanych z przewozem zwierząt za granicę. Warto też sprawdzić, czy dane linie lotnicze zezwalają na taki transport. Jeśli już jesteśmy pewni, że lecimy z kotem, musimy przystąpić do wyboru transportera. Jest on obowiązkowym elementem do przewozu kota. Linie lotnicze zazwyczaj podają wymagania, co do wielkości klatki, ale ogólne zasady to możliwość stania na wyprostowanych nogach, swobodnego obracania się i leżenia w neutralnej pozycji. Wymagane wymiary transporterów wahają się od 45x30x20 cm do 55x40x20 cm, a waga razem ze zwierzęciem nie może przekraczać od 6 do 10 kg. 

Polecane transportery dla kotów

Klatka dla kota na balkon

Jeśli dysponujemy balkonem w naszym mieszkaniu, może stać się on idealnym miejscem na kącik dla naszego pupila. Legowisko można urządzić w klatce lub transporterze aż istnieją modele z wysuwaną górną częścią. Szczególnie polecane są w tym wypadku budki wiklinowe, które będą bardzo wygodne dla kota. Dostępne są także legowiska w różnych kształtach i kolorach. Ważne jest, aby legowisko było wykonane z materiału odpornego na zmienne warunki atmosferyczne.

Facebookmail

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *