Jak wybrać drzwiczki dla kota?

Facebookmail

Wyprowadzanie kota na zewnątrz to codzienny obowiązek każdego właściciela. Do tego otwieranie i zamykanie drzwi wewnątrz domu czy mieszkania i podążanie za kotem przez większość jego wędrówek. Doskonałym rozwiązaniem jest montaż drzwiczek dla kota, które umożliwią posiadaczom czworonogów spokojny odpoczynek lub pracę bez ciągłego pomagania zwierzęciu w pokonaniu przeszkody, jaką są dla niego drzwi.

Rodzaje drzwiczek dla kota

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów drzwiczek. Większość modeli posiada regulację opcji  tylko wchodzenie lub tylko wychodzenie, a także oba równocześnie. Różni się sposób ustawień opcji. Tradycyjne drzwiczki posiadają manualne ustawienia, bardziej nowoczesne wykorzystują nowe technologie. Popularnością cieszą się również automatyczne drzwi dla kotów. W tym wypadku właściciel nie musi brać udziału w ustawieniach drzwiczek. Zamek odblokowuje się, kiedy kot zbliża się do niego tak działają drzwi magnetyczne oraz na podczerwień. Odblokowanie jest możliwe dzięki specjalnej zawieszce, która będzie znajdowała się przy szyi kota. Najnowocześniejsze rodzaje to drzwiczki na chip. W tym wypadku niezbędne jest wszczepienie kotu specjalnego chipa, który odblokuje zamek.

Polecane drzwiczki dla kotów

Drzwi do ściany, do łazienki, do szyby

Dzięki mnogości rodzajów, które możemy dostać w sklepach weterynaryjnych, z łatwością dobierzemy drzwi do wybranej przez nas powierzchni. Dostępne są zarówno masywne modele, które nie będą przepuszczać niskiej temperatury, jak i lekkie konstrukcje, które mogą być montowane w szybach, np. przy wyjściu na balkon czy taras. Wybór odpowiednich drzwiczek zależy od wielu czynników, takich jak kolor czy grubość powierzchni, na jakiej chcemy zamontować drzwi. Warto zwrócić także uwagę na ich wielkość  kot powinien móc swobodnie się przez nie przedostać.

Drzwi dla kota

Jak zamontować drzwiczki dla kota?

Montaż drzwiczek dla kota nie jest skomplikowany i z łatwością można wykonać go samodzielnie. Inaczej będzie jednak w przypadku montażu drzwiczek w szybie tu niezbędna będzie wizyta szklarza, który posiada narzędzia odpowiednie do przecinania szyb.

Odpowiednia wysokość aby zamontować drzwiczki na właściwej dla kota wysokości, należy zmierzyć jego łapy, czyli odległość od ziemi do tułowia. Taka wysokość pozwoli naszemu pupilowi przemieszczać się bez przeszkód.

Po zmierzeniu wysokości kota odmierzamy tę samą odległość od ziemi i rysujemy dwa punkty na szerokość drzwiczek. Dwa górne punkty wyznaczy wysokość samego montowanego urządzenia. Następnie wiercimy cztery dziury w wyznaczonych punktach i wycinamy piłą powstały prostokąt. Kolejnym etapem jest przykręcenie drzwiczek. Na koniec warto sprawdzić, czy klapa otwiera się prawidłowo i czy wszystko działa, jak należy.

Teraz pozostało już tylko pokazać kotu działanie drzwi i nauczyć go przechodzenia przez nie.

Facebookmail

4 thoughts on “Jak wybrać drzwiczki dla kota?

 1. Mam 7 kotów własnych , i jednego towarzyszącego. Koty moje wykastrowane. Opuszczając dom wyprowadzam koty. Mam przestrzenny garaż , gdzie mają awaryjne legowiska , ale musze zostawić szczelinę komunikacyjną – wychładzam garaż , mogą dostać się np. szczury , wiatr i woda.
  Szukam najprostszych drzwiczek , bez magnesów na obrożach , bez czipów , podczerwieni, ultrafioletu, itp. grubość płytu bramy garażowej ca.55mm . Czy możecie Państwo zarekomendować jakiś wyrób ?
  pozdrawiam
  zb

 2. Udało się Panu w bramie garażowej?
  Jutro chciałbym również spróbować, kupiłem proste drzwiczki, dzisiaj przemalowałem, przymierzyłem, ale jeszcze nie mam odwagi.
  Można wiedzieć jak wyszło? Jakieś problemy po drodze? Szkoda bramy 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *