Jak często kąpać psa?

Facebookmail

Każdy opiekun psa doskonale wie, że pielęgnacja czworonoga jest bardzo ważna. Niestety dbanie o dobry wygląd psa nie zawsze jest łatwe. Przedstawiamy kilka wskazówek, jak robić to prawidłowo i odpowiadamy na pytania: jak często kąpać psa.

Po pierwsze, systematyczność!

Najważniejsza jest regularna pielęgnacja. Znalezienie kilkunastu minut dziennie, które poświęcimy na pielęgnację naszego psa, może okazać się kluczem do sukcesu. Regularne mycie sierści oraz jej rozczesywanie nie tylko poprawi relację opiekuna ze zwierzęciem, ale także wpłynie na dobre samopoczucie psa i zapewni mu odpowiedni wygląd. W przypadku zwierząt o krótkim włosie sierść pupila powinna być szczotkowana przynajmniej raz w tygodniu, żeby wyczesać włosy, które wypadły. Natomiast u zwierząt z długą sierścią, szczotkowanie powinno odbywać się nawet codziennie.

Jak często kąpać psa?

Psy nie przepadają za kąpielą. Jak więc pogodzić ich niechęć z troską o sierść czworonoga? Kluczem jest wybór odpowiedniej pory na kąpiel psa. Najlepiej po posiłku i ostatnim wyjściu na zewnątrz. W przypadku kąpieli psa bardzo ważna jest cierpliwość. Przy rozpoczynaniu tej czynności należy także wziąć pod uwagę aktualny stan i samopoczucie zwierzęcia. Woda używana podczas kąpieli zwierząt nie powinna być wyższa od temperatury ich ciała. W przypadku psów jest to 38,5°C. Skórę i sierść pupila należy bardzo dokładnie wyczyścić, a także spłukać i starannie wysuszyć. Po kąpieli należy pozostawić podopiecznego w ciepłym miejscu, przynajmniej do momentu przystosowania się do panującej temperatury w pomieszczeniu. Nie można jednak zapominać, że małe zwierzęta mogą być kąpane dopiero po szóstym miesiącu życia.

Odpowiednie preparaty do kąpieli psa

Do kąpieli zwierząt należy używać wyłącznie sprawdzonych produktów, które są przeznaczone dla zwierząt. Na rynku dostępne są szampony i odżywki dla psów, które zapewniają czworonogom zdrową i lśniącą sierść. Wśród nich warto wyróżnić szampony ShineLine, które dbają o właściwą higienę, a także odpowiednio pielęgnują różnorodną szatę pupila. Ponadto dokładnie usuwają zabrudzenia oraz niwelują nieprzyjemne zapachy. Stosowanie kosmetyków dla zwierząt sprawia, że sierść czworonoga staje się lśniąca i elastyczna, a także łatwiejsza do rozczesywania.

jak często kąpać psa

Właściwy dobór grzebienia

Do odpowiedniej pielęgnacji należy używać takich artykułów, które idealnie pasują do danego zwierzęcia. Grzebień powinien być dopasowany do długości sierści lub włosów czworonoga. Istotną sprawą są także specyficzne upodobania pupila, co do pielęgnacji jego sierści. Pamiętajmy również o tym, aby wielkość grzebienia była dobrana do rozmiarów psa. Na rynku zoologicznym dostępne są produkty, które idealnie dbają o sierść czworonogów. Wśród nich wyróżnia się nowa linia grzebieni marki FurTrim. Produkty tej serii gwarantują łatwość użytkowania oraz profesjonalną pielęgnację.

Prawidłowe szczotkowanie

Właściwe szczotkowanie powinno obejmować wszystkie części ciała zwierzęcia. Wyczesywanie należy rozpocząć od okolic głowy, przechodząc w kierunku ogona. Jesienią zwierzęta pozbywają się letniej sierści na rzecz warstwy izolacyjnej niezbędnej podczas miesięcy zimowych. Nie można zajmować się pielęgnacją sierści psa czy kota tylko wtedy, gdy zwierzęta ją tracą. Bardzo ważne jest także to, aby nie wyczesywać sierści zwierząt na siłę. Jednak dzięki regularnemu czesaniu pupil szybciej przyzwyczaja się do grzebienia, przez co ta czynność nie będzie problemem dla czworonoga i właściciela.

Polecane szczotki dla psów

Pielęgnacja skóry i sierści jest bardzo ważnym elementem opieki nad zwierzętami. Nie można bagatelizować tej kwestii, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na zdrowie czworonoga, a także pogorszenie jego samopoczucia. Pamiętajmy jednak, aby podczas troski o wygląd pupila używać tylko sprawdzonych i naturalnych preparatów.

Facebookmail

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *