Jak mu pościelisz, tak się wyśpi!

Każdy przygarnięty do domu pupil powinien stać się częścią rodziny i być traktowany jak każdy inny domownik. Decyzja o adoptowaniu psa lub kota powinna wiązać się z przygotowaniem czworonogowi odpowiedniego miejsca, które będzie dostępne tylko dla niego. W swoim kącie powinien czuć się dobrze i bezpiecznie.

„Pokój” pupila

W miejscu przeznaczonym dla zwierzęcia powinny znaleźć się niezbędne przedmioty. Nieodłącznym elementem wyposażenia podopiecznego jest miska na karmę i wodę. Należy pamiętać, aby woda w misce Twojego ulubieńca była regularnie wymieniana i uzupełniana. Dobrze jest, gdy ma on dostęp do zabawek, które będą mu towarzyszyły podczas aktywności. Nie można jednak zapominać o wspólnym spędzaniu czasu. Inną, bardzo istotną sprawą jest miejsce do odpoczynku. Na rynku dostępne są różne legowiska dla psów i kotów. Warto jednak odpowiednio dobrać posłanie, tak, aby Twój przyjaciel odpoczywał w komfortowych warunkach.

Jak wybrać odpowiednie legowisko?

Odpoczynek jest bardzo ważnym elementem życia zwierząt. Odpowiednia regeneracja znacząco wpływa na zachowanie i samopoczucie czworonogów. Co jest ważne w doborze właściwego legowiska? Przede wszystkim należy kierować się dobrem pupila i troską o jego komfort. Niezbędne jest sprawdzenie wymiarów Twojego podopiecznego i dopasowanie posłania do jego wielkości. Do długości jego ciała należy dodać przynajmniej dwadzieścia centymetrów, po to, aby czuł się komfortowo i mógł swobodnie wypoczywać. Nie można lekceważyć czynności mierzenia, ponieważ posłanie może okazać się nieodpowiednie. Legowisko nie może być jednak przesadnie duże, bo Twój przyjaciel będzie czuł się zagubiony.

Rodzaje legowisk

Rynek zoologiczny obfituje w wiele modeli i rodzajów legowisk dla zwierząt. Najbardziej popularne są tzw. poduszki dla psów i kotów dostępne w różnych kolorach i rozmiarach, dzięki czemu można dobrać kolor posłania tak, aby pasował do wystroju domu. Miękkie poduszki to produkty, które służą wygodzie i zdrowemu wypoczynkowi pupili. Ich zaletą jest to, że się nie odkształcają i mogą być używane przez długi czas, a także łatwo się je czyści. Podobnym rodzajem posłania są kanapy dla zwierząt. Mają one wygląd porównywalny do sofy i posiadają oparcie. Dolna część tego rodzaju legowiska jest wykonana z trwalszych materiałów, dzięki czemu jest odporne na zniszczenia. Innym ciekawym rozwiązaniem są pontony, które wyróżnia dobra izolacja termiczna. Dzięki temu dobrze sprawdzają się również na zewnątrz. Pokrowce pontonów są łatwo zdejmowane, dzięki czemu idealnie nadają się do prania. Kolejnym przykładem wygodnych legowisk są maty. Ich największą zaletą jest waga są bardzo lekkie, co ułatwia transport z miejsca na miejsce. Takie posłanie idealnie znajduje zastosowanie podczas wyjazdów z pupilem.

Młody pies

Wygoda i pełen komfort

Są jednak zwierzęta, które oczekują większej wygody. Z myślą o nich tworzone są wyjątkowe legowiska, które zapewniają najwyższy komfort wypoczynku. Wśród wysokiej jakości produktów są między innymi łóżka, w których Twój pupil będzie czuł się wyjątkowo. Podobną funkcję spełnia także legowisko cesarskie. W tak wyrafinowanych posłaniach Twój czworonożny przyjaciel będzie czuł się iście królewsko. Te produkty, stylizowane na meble używane przez ludzi, będą idealnym dopełnieniem eleganckich wnętrz domów i mieszkać. Skoro Twój pies lub kot jest domownikiem pełną gębą, to ma prawo do podobnego luksusu, jak jego opiekun.

Zdrowie i bezpieczeństwo

Osobne miejsce do odpoczynku dla zwierząt jest bardzo istotne. Stały teren do regeneracji w połączeniu z wygodnym legowiskiem zapewni Twojemu podopiecznemu poczucie bezpieczeństwa. To z kolei pozytywnie wpłynie na jego zdrowie i kondycję fizyczno-psychiczną. Warto zatem zatroszczyć się o urządzenie kącika dla psa lub kota.