Jack Russel Terrier

Jack Russel Terrier
Facebookmail

Jack Russel Terrier – temperament

Nie ma wśród psów równie uroczego rozrabiaki nad psa z rasy Jack Russell Terrier. Temperament tych zwierzaków potrafi przysporzyć ich właścicielom sporo problemów, ale jednocześnie mnóstwo radości. Jack Russell Terrier to pies o łobuziarskim usposobieniu. Jest zawsze żywiołowy i pełen energii, jednocześnie bardzo wesoły. Choć na co dzień zawsze jest go pełno i rozpiera go energia, to także zdarzają się chwilę, kiedy ten pies jest ostoją spokoju oraz opanowania. Jeżeli tylko właściciele poświęcą mu wystarczająco dużo uwagi oraz sprawią, że ten łobuz będzie mógł się wykazać podczas licznych zabaw, to nie powinien sprawiać większego problemu w domu. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem tego psa, to powinieneś zdać sobie sprawę z cech charakteru, które posiada Jack Russell Terrier. Temperament tego zwierzaka sprawia, że przystosowuje się doskonale do wszelkich nowych warunków. Co z kolei może być doskonałą zaletą dla wszystkich psiarzy, którzy często podróżują i zabierają swojego pupila w drogę. Jeżeli pies wyczuje, że sytuacja tego wymaga, potrafi zachowywać się bardzo grzecznie. Co więcej, nie rozpraszają ani nie przerażają go nowe sytuacje, ani nowo poznane osoby.

Jednocześnie jest psem bardzo towarzyskim, bardzo oddanym oraz przywiązanym do swojego właściciela. Niestety, jeżeli w twojej rodzinie są małe dzieci, to Jack Russell Terrier nie będzie najlepszym wyborem. Te psy nie są tolerancyjne na niedelikatne i pozbawione taktu traktowanie. Jeżeli jednak dzieci są już w wieku szkolnym, to Jack Russell Terrier będzie ich doskonałym towarzyszem zabaw.

Jack Russel Terrier choroby

Jack Russel Terrier – choroby

O te psy trzeba nieustannie dbać oraz je pielęgnować. Z pewnością pragniesz, aby należący do Ciebie pies rasy Jack Russell Terrier cieszył się jak najlepszym zdrowiem. Choroby, jakie spotykają te psy, są najczęściej powiązane z metabolizmem. Zmorą tej rasy jest cukrzyca. To przewlekłe schorzenie, które polega na zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej, a także tłuszczowej oraz białkowej. Objawami tej choroby mogą być wzmożony apetyt, niepohamowane pragnienie, a także wielomocz. Niestety, istnieją także inne choroby, z którymi Jack Russell Terrier oraz jego właściciel muszą się zmagać. Należy do nich na przykład martwica główki kości udowej. Występuje w przypadku, kiedy kość jest niedokrwiona. Spowodowane to jest najczęściej złym odżywianiem, w wyniku którego struktura kości słabnie. Kolejnymi chorobami z jakimi musi zmagać się Jack Russell Terrier są schorzenia uszne. Jeżeli pies nadzwyczaj często potrząsa głową oraz drapie się po uszach, jest to wyraźny sygnał mówiący o tym, że prawdopodobnie jest to zapalenie uszu. Dodatkowo z kanalików ocznych może wydobywać się nieprzyjemny zapach, a uszy mogą być zaczerwienione. Co więcej, każda próba dotknięcia tego narządu u psa tej rasy może powodować ból. Jeżeli zaobserwujesz takie objawy, to twój pupil jak najszybciej powinien być zaprowadzony przez ciebie do weterynarza. W takim wypadku nie ma co odwlekać wizyty, ponieważ może to być oznaka poważnego zapalenia ucha zewnętrznego. Czasami może to być także reakcja na alergię.

Karmy dedykowane jack russell terrierowi

 

Jack Russell Terrier Szkolenie i wychowanie

Posłuszny i miły w obyciu Jack Russell Terrier przyniesie wiele satysfakcji i radości właścicielom. Szkolenie i wychowanie powinno się opierać na odpowiedniej motywacji oraz konsekwencji w postępowaniu. Są to psy bardzo inteligentne, bardzo szybko przyswajają sobie nową wiedzę oraz komendy. Jednak jego łobuziarski charakter oraz upartość sprawiają, że trzeba wykazać się nie lada umiejętnościami, aby właściwie wychować te psy. Jack Russell Terrier jest łakomczuchem i jest w stanie uczynić naprawdę wiele za swój ulubiony smakołyk. Taka sytuacja ma swoje wady oraz zalety. Oczywiście, w takim wypadku o wiele prościej jest zmotywować psa do wykonywania konkretnych komend. Z drugiej jednak strony, bardzo łatwo doprowadzić do nadwagi, co z kolei negatywnie może wpływać na samopoczucie oraz na stan jego kości i stawów. Szkolenie i wychowanie Jack Russell Terrier powinno uwzględniać fakt, że psy te raczej nie potrafią długo usiedzieć w jednym miejscu. Bardzo szybko się nudzą i szukają nowych bodźców w otoczeniu. Z tego też powodu, nie wolno przesadzać z długością lekcji. Lepiej wykonywać je częściej, ale zadbać o to, by nie doprowadziły do rozkojarzenia psa. Jeżeli więc zamierzasz nauczyć psa tej rasy nowej komendy, powtarzaj lekcje notorycznie, ale w krótkich odstępach czasu, mając na uwadze to, że taka nauka nie może potrwać zbyt długo.

Smycze, szelki, kagańce i inne akcesoria dla jack russell terriera

Jack Russell Terrier – wady i zalety

Nie ma róży bez kolców, wie także o tym właściciel psa rasy Jack Russell Terrier. Konkretne cechy wyglądu oraz charakteru mogą mieć decydujący wpływ na decyzję, czy zdecydujemy się na takiego właśnie psa. Zacznijmy więc od wad. Jack Russell Terrier jest bardzo energiczny, więc wymagający podczas spacerów. Jednocześnie ciężko mu skupić się na jednej czynności przez dłuższy okres czasu, co wymaga nieustannej ingerencji właściciela w sposób spędzania czasu podczas przechadzki na smyczy. Psy te bywają negatywnie nastawione do małych dzieci, spowodowane jest to jednak ich nadmierną wrażliwością. Nie tolerują niedelikatnego traktowania oraz braku wyczucia. Jest ono nieodłączne w przypadku małych pociech. Teraz pora na zalety. Są znakomitymi towarzyszami dzieci w wieku szkolnym. Są bardzo mądre i skore do nauki. Z łatwością uczą się nowych komend, jeśli tylko posiadają odpowiednią motywację. Te psy uwielbiają smakołyki i są gotowe za nie zrobić naprawdę wiele. Psy tej rasy uwielbiają pływać i doskonale czują się w wodzie. W większości wypadków są posłuszne, także podczas dłuższych podróży. Są bardzo przyjazne i znakomicie odnajdują się w nowych warunkach.

Jack Russel dla kogo

Jack Russell Terrier – ciekawostki

Istnieje kilka ciekawych historii związanych z rasą Jack Russell Terrier. Ciekawostki niżej wymienione z pewnością was zainteresują. Rasę stworzył wielebny Jack Russell, stąd też nazwa tych psów. Był on miłośnikiem polowań, z tego też powodu szukał psa, który będzie niezwykle odważny oraz ruchliwy, a jednocześnie inteligentny i uparty. Kolejna ciekawostka o Jack Russell Terrier to historia o psie o imieniu George. Ten czworonóg z Nowej Zelandii otrzymał wysokie międzynarodowe odznaczenie. Nagroda została przyznana za jego niesamowitą odwagę. Ten niepozorny pies obronił piątkę dzieci przed atakiem dwóch pitbulli.

Dla kogo odpowiednia jest ta rasa psa

Jack Russell Terrier to pies niesamowicie aktywny oraz ciekawski. Z tego powodu raczej nie nadaje się dla typowego domatora. Bez wątpienia, nie jest to pies kanapowy, który większość dnia może się wylegiwać w oczekiwaniu na kolejny spacer. Decydując się na tą rasę, musisz mieć na uwadze fakt, że sporo czasu poświęcisz na liczne spacery. Psy te szybko się nudzą, nieustannie potrzebują nowych bodźców oraz wrażeń. Potrafią być bardzo posłuszne, jednak trzeba mieć do nich odpowiednie podejście. Jack Russell Terrier raczej nie nadaje się dla nowicjuszy, dla których ma być to pierwszy pies. Niezwykle ważne jest wychowanie tego psa oraz konsekwencja i wyraźnie wyznaczone granice. Jack Russell Terrier doskonale nadaje się dla psiarzy, którzy posiadają już pewne doświadczenie i doskonale wiedzą, jak sprawić, by pies wykonywał polecenia, a także wiedzą, jak zwrócić jego uwagę oraz nie pozwolić na to, by czworonóg się najzwyczajniej nudził.

Szczeniaki Jack Russell Terrier

Szczeniaki Jack Russell Terrier cechują się swoistą niezależnością. Mimo młodego wieku potrafią same o siebie zadbać, oczywiście w pewnych granicach. Szczeniaki powinny być szkolone oraz wychowywane od razu, jak tylko znajdą się w domu. Maleństwa należy traktować ostrożnie oraz delikatnie, ale jednocześnie stanowczo. Pod żadnym pozorem nie można pozwolić, aby pies przekraczał pewne granice. Są to zwierzęta inteligentne i sprytne, bardzo szybko więc wyczują słabość u właściciela.

Jack Russel Terrier gładkowłosy

Jack Russell Terrier gładkowłosy

Jack Russell Terrier to rasa, która może posiadać różnorodne odmiany włosa. Co więcej, krzyżówki między tymi odmianami są jak najbardziej wskazane. Jack Russell Terrier gładkowłosy posiada szatę odporną na wszelkie warunki atmosferyczne, która jest jednocześnie bardzo wytrzymała i twarda. Początkowo takie rozwiązanie miało zapewnić ochronę przed różnorodnymi zwierzętami, jakie mogły zaatakować czworonoga podczas polowania.

Kosmetyki dedykowane jack russell terrierowi

 

Cena

Jeżeli już zdążyłeś lub zdążyłaś zakochać się w tej rasie psów, to z pewnością zastanawiasz się, ile będzie cię kosztować szczeniak rasy Jack Russell Terrier. Cena takiego psiaka może wahać się w granicach od 1500 do 2000 zł. Oczywiście, dokładna wartość szczeniaka określona jest przez renomę hodowcy oraz dokładny rodowód psa. Im rodzice bardziej zbliżyli się do wzorca rasy, tym cena będzie wyższa.

Opinie o Jack Russell Terrier

Opinie na temat tej rasy psów są z reguły bardzo pozytywne. Są to psy bardzo inteligentne, które szybko uczą się nowych sztuczek oraz komend. Są bardzo energiczne, co sprawia, że nie sposób nudzić się w ich otoczeniu w domu. Właściciele tych czworonogów uwielbiają spędzać z nimi czas. Często uważają, że psy rasy Jack Russell Terrier są najsłodszymi istotami na ziemi. Przeglądając Internet w dłuż i w szerz, natknąć się można jednak także na opinie nieco negatywne. Użytkownicy narzekają na ich skłonność do ucieczek. Spowodowane jest to nadpobudliwością oraz zbytnią ciekawością. Dodatkowo, psy te uwielbiają pastwić się nad sąsiadami, potrafią bardzo intensywnie szczekać. Dla niektórych z was może być to jednak zaleta.

Jac kRussel Terrier opis rasy

Facebookmail

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *