Greyhound pies z klasą

Greyhound pies z klasą

Greyhound to wyjątkowa rasa, wywodząca się od chartów. To piękne, dostojne i majestatyczne psy, o bardzo eleganckim i wyrafinowanym wyglądzie. Szczególne jest również ich usposobienie – to zwierzęta nadzwyczaj przyjazne, łagodne i wierne dlatego świetnie dogadują się również z dziećmi.

Greyhound charakterystyka rasy

Ogromną zaletą rasy greyhound jest to, że są to zwierzęta sprawiają mało kłopotów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieszkały w mieszkaniu w bloku, jednak w takim wypadku należy zadbać, aby zapewnić psu odpowiednią ilość ruchu. Wbrew mitom jest to rasa, która nie wymaga wielogodzinnych, intensywnych spacerów. Psy chętnie biegają i są aktywne, ruch na powietrzu sprawia im przyjemność, jednak regularnych, intensywnych treningów  wymagają psy, które realizują sportową karierę. Charakterystyczną cechą rasy jest to, że psy są bardzo delikatne i wrażliwe, w związku z czym wymagają mądrego podejścia. Kochają swoich właścicieli, ale wobec obcych zachowują dystans. Wychowanie psa nie sprawia wiele trudności, gdyż greyhound to zwierzęta kontaktowe, a odpowiednio ułożone są posłuszne.

Psy rasy Greyhound cechuje rewelacyjny wzrok oraz szybkość, dlatego świetnie sprawdzały się podczas polowań na sarny, jelenie, zające oraz lisy. Psy te są naprawdę szybkie, jednak zdecydowanie lepiej radzą sobie na krótkich dystansach.

Rasa Greyhound – wady i zalety

Rasa Greyhound to psy wyjątkowe, ale i wymagające. Właściciel powinien mieć świadomość, że psy posiadają wyjątkowo silny instynkt łowiecki, co wymaga odpowiedniego wychowania zwierzęcia i wypracowania posłuszeństwa. Wśród wad posiadania psa greyhound wymienia się często dość wysokie koszty utrzymania, szczególnie, że psy te nie są zbyt odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Posiadanie psa rasy Greyhound to zdecydowanie więcej zalet niż wad. Najczęściej wspomina się o tym, że psy są zrównoważone i spokojne i nie przejawiają agresywnych zachowań. Cechują się ogromnym przywiązaniem do właściciela, dzięki czemu nie trzeba się martwić, że pies może uciec. Wychowanie psa nie sprawia wielu trudności, gdyż psy są szczególnie inteligentne i łatwo się uczą. Nie mają szczególnych wymagań co do pielęgnacji.

Zdrowie i żywienie Greyhound

Psy nie są odporne na trudne warunki atmosferyczne, jednak odpowiednio zadbane cieszą się dobrym zdrowiem. Gdy na zewnątrz są duże mrozy, warto rozważyć założenie psu specjalnego ubrania, chroniącego przed zimnem i wilgocią. Co ciekawe, jest to jedna z niewielu ras, u których raczej nie występują problemy związane z dysplazją stawów biodrowych. U psów tych obserwuje się jednak inne problemy, jak np. nowotwory kości, choroba oczu zwana łuszczką, rozszerzenie oraz skręt żołądka, szmery serca, niedoczynność tarczycy czy nadwrażliwość na narkozę.

Rasa ta nie ma specyficznych wymagań w zakresie pielęgnacji. Ogromną zaletą jest fakt, że psy te niewiele linieją.

W kwestii żywienia psy są dość specyficzne. Z jednej strony są wyjątkowymi łakomczuchami i po prostu lubią jeść, a jednocześnie są dość wybredne. Takie połączenie przysparza wielu trudności właścicielom, którzy pragną zapewnić swojemu psu wszystko to, co najlepsze. Jednym ze sposobów jest wybór najlepszej karmy. Zbilansowana dieta jest podstawą zdrowia każdego psa, dlatego warto postawić na sprawdzone i cenione przez weterynarza karmy.

Fitmin to doskonałe karmy, zarówno suche, jak i mokre, a także smakołyki, które wytwarzane są tradycyjnie, ręcznie. Firma przygotowywuje karmę dla zwierząt już od ponad 20 lat. Przez lata zyskała licznych zwolenników, dzięki temu, że zapewnia zwierzętom pokarm o naturalnych składnikach, odpowiednio dopasowanych do potrzeb danego zwierzaka.