Farmina N&D Prime – skład, opinie i cena karmy

Farmina N&D Prime – skład, opinie i cena karmy

Farmina to włoska marka z wieloletnim doświadczeniem w produkcji zarówno bytowych, jak i weterynaryjnych karm dla psów i kotów. Producent prężnie rozwijał się od początków działalności w latach 60., natomiast trzydzieści lat później marka rozpoczęła współpracę z Farmina Pet Foods – obecnie marka jest znana na rynku zoologicznym na całym świecie. Celem marki Farmina jest wpływ na jakość życia naszych pupili poprzez odpowiednie odżywianie, dlatego też formuły marki zostały opracowane w oparciu o najnowsze badania tak, by spełniać specyficzne potrzeby żywieniowe zwierząt, jednocześnie odzwierciedlając ich naturalną dietę. Do produkcji wykorzystywane są świeże składniki wysokiej jakości, które pochodzą z zaufanych źródeł, a także są pozyskiwane w sposób humanitarny. Seria karm Farmina N&D Prime to jedna z najpopularniejszych linii produktów, która jest znana z wysokiej zawartości mięsa, a także zdrowych roślinnych dodatków.

Przeczytaj recenzję mokrej karmy dla kota FARMINA N&D Prime Boar & Apple i sprawdź, w jaki sposób jej receptura spełnia założenia marki.

FARMINA N&D Prime Boar & Apple – skład karmy

SKŁAD. Łopatka z dzika (50%), gicz z dzika, jabłko (4%), olej z ryb, tłuszcz zwierzęcy, fruktooligosacharydy, siarczan chondroityny, glukozamina, witaminy, minerały.

ANALIZA. Wilgotność 75.00%, białko surowe 13,00%, tłuszcz surowy 5.00%, włókno surowe 0.70%, popiół surowy 2,50%.

DODATKI W 1 KG. Witaminy, prowitaminy i inne chemicznie zdefiniowane substancje o podobnym działaniu: witamina A 4800jm; witamina D3 320jm, witamina E 160mg, chlorek choliny 501mg. Aminokwasy, ich sole i podobne produkty: DL-metionina, czysta technicznie 1500mg; tauryna 800mg; L-karnityna 50mg. Mieszanki pierwiastków śladowych: cynk (chelat cynku z hydroksyanalogiem metioniny), 36mg, mangan (chelat manganu z hydroksyanalogiem metioniny) 6.8mg, żelazo [glicynowy chelat żelaza(II) hydrat] 16.80mg, miedź (chelat miedzi z hydroksyanalogiem metioniny) 2.9mg.

Analiza składu karmy

Na pierwszy rzut oka można zauważyć, że skład jest prosty i przejrzysty, bez zbędnych dodatków, a także bogaty w mięso – stanowi to niemałą zaletę dla kotów wrażliwych oraz alergików. Dziczyzna stanowiąca główny składnik karmy to mięso uważane za hipoalergiczne, gdyż uczula bardzo niewiele kotów. Mięso to stanowi istną bombę wartości odżywczych – zawiera bogactwo witamin, w tym witaminy z grupy B niezbędne do prawidłowej pracy organizmu, a także minerały takie, jak potas, magnez, wapń i fosfor. Dziczyzna dostarcza również wysoce przyswajalnego żelaza. Jest to ponadto mięso chude i niskokaloryczne, a także dostarcza ona białka bogatego w aminokwasy egzogenne.

Dodatek jabłka w karmie zapewnia wsparcie układu trawiennego dzięki zawartości błonnika, co więcej, jabłko stanowi bogate źródło witamin. Natomiast olej rybny źródło niezwykle cennych w diecie kota kwasów tłuszczowych omega, które dbają o liczne funkcje organizmu, a także zapewniają piękną sierść i zdrową skórę. Siarczan chondroityny oraz glukozamina stanowią dodatkowe wsparcie dla stawów kota, natomiast suplementowana w karmie tauryna stanowi obowiązkowy element dobrej kociej karmy. Fruktooligosacharydy stanowią natomiast dodatkowe wsparcie dla flory bakteryjnej jelit.

Skład karmy FARMINA N&D Prime Boar & Apple a potrzeby żywieniowe kotów

Karma ma prosty, wartościowy skład, który jest ponadto pozbawiony zbędnych dodatków. Ma wysoką zawartość białka i odpowiednio zbilansowaną zawartość tłuszczy, a także liczne cenne dodatki, takie jak tauryna, którą trzeba suplementować w diecie kota, gdyż koci organizm sam jej nie wytwarza, a jest ona dla kota niezbędna. Dodatek oleju z ryb zapewnia bogactwo kwasów tłuszczowych dbających o pracę mózgu i układ nerwowy, a także odporność i sierść oraz skórę. Natomiast glukozamina i chondroityna stanowią dodatkowe wsparcie dla stawów kota.

Źródłem białka w karmie jest dziczyzna – mięso bogate w wartości odżywcze, a także hipoalergiczne, lekkostrawne i wysoce smakowite. Dodatek jabłka zapewnia dawkę błonnika na wsparcie procesów trawiennych, a także witamin. Podsumowując, karma Boar & Apple dla kota to wysokiej jakości, naturalny i zdrowy posiłek odpowiedni dla naturalnego mięsożercy, jakim jest każdy kot.

Karma FARMINA N&D Prime Boar & Apple – opinie

Karmy z serii N&D Prime cieszą się doskonałymi opiniami ze względu na prosty, przejrzysty skład skomponowany wyłącznie z wysokiej jakości składników. Przekłada się to na odżywczy posiłek, który koty uważają za wyjątkowo smakowity – jest on także odpowiedni dla kotów wybrednych. Karmy mokre dla kota Farmina wyróżnia wysoka zawartość mięsa, hipoalergiczny skład, a także dodatek pysznych warzyw i owoców, dzięki którym posiłek dostarcza kotu wszystko, co potrzebne w jego diecie.

Karmy dla kota FARMINA – jak karmić?

Dawkowanie karmy jest uzależnione od wagi i wieku kota, a także jego trybu życia. Może ponadto zależeć od stanu zdrowia oraz rodzaju podawanej karmy – poniżej przedstawiamy dawkowanie karmy N&D Prime Boar & Apple dla kota:

waga kota 2 kg 2,5 kg 3 kg 3,5 kg 4 kg 4,5 kg 5 kg 5,5 kg 6 kg 6,5 kg
ilość puszek dziennie 1 i 3/4 2 2 i 1/3 2 i 2/3 2 i 3/4 3 3 i 1/3 3 i 2/3 3 i 3/4 4

Karmy dla kota FARMINA – gdzie kupić?

Sklep zoologiczny KrakVet posiada szeroki wybór karm dla kota marki Farmina, w tym również z serii N&D Prime. W ofercie dostępne są zarówno suche, jak i mokre karmy, a także zestawy karm – sprawdź ofertę!

Mokra karma dla kota N&D Prime

Sucha karma dla kota N&D Prime

W ofercie również dostępne są karmy dla kota Farmina z serii N&D Quinoa, N&D Pumpkin, N&D Ocean, a także N&D Ancestral Grain.

Aktualne ceny karm FARMINA N&D Prime

Sprawdź dostępne karmy w sklepie zoologicznym KrakVet:

Sklep Zoologiczny KrakVet.pl

Szeroki wybór wysokiej jakości karm dla kotów Farmina N&D Prime

Udostępnij