Ekologiczna karma dla psa. Karma Brit Care Sustainable a środowisko

Ekologiczna karma dla psa. Karma Brit Care Sustainable a środowisko

Żywność ekologiczna cieszy się coraz większą popularnością. Częściej świadomie wybieramy przyjazne dla środowiska rozwiązania, wspierając marki i sklepy, które je produkują i sprzedają. O problemach związanych z ochroną środowiska jest coraz głośniej. Ekolodzy i aktywiści biją na alarm, a nasza świadomość na temat wpływu przemysłu spożywczego na klimat rośnie. Z tego względu, a także z troski o naszych psich podopiecznych, coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się ekologiczna karma dla psa. Niedawno znana marka Brit wprowadziła nową linię popularnej serii Brit CareBrit Care Sustainable, która jest przyjazna dla środowiska w procesie produkcji, a także wykorzystuje ekologiczne i etyczne białko insektów.

Dowiedz się, jaki wpływ białko owadów ma na środowisko i jakie zalety ma ono w diecie psa.

Dlaczego ekologiczne rozwiązania są tak ważne?

Należy uświadomić sobie, że ekologiczne rozwiązania to nie tylko modny temat czy trend konsumerski – wpływ przemysłów na środowisko jest od dawna widoczny i potwierdzony licznymi badaniami naukowymi. Globalne ocieplenie niesie ze sobą skutki, które w szczególności były widoczne na całym świecie tego roku. W związku z tym liczne organizacje dążą do zmniejszenia wpływu działalności człowieka na środowisko – obejmuje to również przemysł spożywczo-rolny.

Produkcja żywności, w tym również pokarmów dla zwierząt, może wpływać na środowisko w rozmaite sposoby. Zaliczamy do nich emisję gazów i ścieków, wykorzystanie wody oraz produkcję odpadów. Jednym ze wskaźników, które są używane do mierzenia wpływu technologii rolniczo-spożywczych jest ślad węglowy (CF). Określa on ilość gazów cieplarnianych wyemitowanych w efekcie bezpośredniej pracy człowieka. Marki produkujące żywność ekologiczną dążą między innymi do zmniejszenia śladu węglowego pozostawianego przez procesy produkcji oraz wykorzystania gruntów, a także odpowiedzialnego używania zasobów.

Zobacz: Karma z insektów – najczęstsze pytania

Wpływ produkcji karmy z owadów na środowisko

Karma dla psa z owadów Brit Care Sustainable jest niezwykle ekologiczna w produkcji. W porównaniu z produkcją karmy z wołowiny wykorzystuje ona zaledwie 2% gruntów i zużywa tylko 4% wody na 1 kg wyprodukowanego białka.

Co więcej, hodowla owadów na białko jest bardzo etyczna w porównaniu z innymi metodami pozyskiwania zwierzęcego białka. Nie wytwarza ona szkodliwych gazów cieplarnianych takich, jak metan. karma dla psów z owadów oraz surowców pozyskiwanych z lokalnych, ekologicznych źródeł, umożliwiają zmniejszenie emisji dwutlenku węgla aż o 35% w porównaniu do karm opartych na czerwonych mięsach, takich jak wołowina. Co więcej, 1 tona larw spożywa aż 4,5 tony niskiej jakości organicznej żywności pochodzenia roślinnego, co czyni ją ekonomiczną i łatwą w produkcji.

Sprawdź: Nowy Brit Care – najczęściej zadawane pytania

Białko owadów i jego zalety w diecie psa

Wielu pyta: a co ze smakiem i wartościami odżywczymi? Panuje mylne przekonanie, że żywność i karma z insektów to fanaberia ekologów i aktywistów, która prowadzi do pozbawienia nas smakowitych i odżywczych posiłków. Przekonanie to nie pokrywa się z faktami – kwas glutaminowy, jeden z aminokwasów odpowiedzialny za wyśmienity smak białka, znajduje się w białku owadów w dużych ilościach. Smak białka z owadów często opisuje się jako lekko orzechowy – cieszy się ono zainteresowaniem czworonogów.

Białko z owadów jest ponadto naturalne i nie zawiera hormonów wzrostu, antybiotyków i GMO. Jest przy tym lekkostrawne i wysoce przyswajalne, odpowiednie dla psów wrażliwych oraz borykających się z problemami z układem trawiennym. Co więcej, ma wysoką wartość odżywczą – owady zawierają więcej białka, żelaza i wapnia niż kurczak. Dzięki wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6 jest ono również korzystne dla kondycji psa.

Ponadto karma dla psa z białkiem z owadów ma jeszcze jedną ogromną zaletę – jest hipoalergiczna, o czym opowiemy poniżej, gdyż jej ogromne korzyści dla psów wrażliwych i alergików zasługują na szczególną uwagę.

Karma dla psa alergika z insektów – innowacyjne rozwiązanie

Karma z białka owadów stanowi doskonałe rozwiązanie w diecie psów wrażliwych i alergików, gdyż jest wysoce przyswajalna i nie obciąża układu pokarmowego. Ponadto białko insektów jest nadal rzadko stosowanym rozwiązaniem w karmach dla psa – z tego względu jest znacznie mniejsze prawdopodobieństwo, że pies okaże się na nią uczulony lub nie będzie jej tolerował.

Najczęstszą przyczyną alergii pokarmowych u psów są białka pochodzące z często stosowanych w karmach mięs, takich jak kurczak czy wołowina. Niestety często stosowane składniki diety mogą prowadzić do pojawienia się alergii. Jako rzadkie białko karma hipoalergiczna z owadów stanowi doskonałe rozwiązanie w diecie wykluczeniowej.

W ofercie linii Brit Care Sustainable znajdziesz karmy wykorzystujące połączenie białka owadów z lekkostrawnym kurczakiem lub hipoalergicznymi rybami.

Przeczytaj też: Alergia pokarmowa u psa – jak odpowiednio żywić psa alergika?

Ekologiczna karma dla psa Brit Care Sustainable

Ekologiczna karma dla psów Brit Care Sustainable jest dostępna w wariantach dla psów w każdym wieku i każdej wielkości rasy, a także o specjalnych potrzebach, takich jak wrażliwy układ pokarmowy i skóra oraz zwiększona aktywność fizyczna.

Karma z białkiem owadów Brit Care Sustainable zawiera probiotyki wpływające na pracę układu pokarmowego oraz równowagę mikroflory jelitowej, a także zdrowe zioła takie jak serdecznik, który działa kojąco i uspokajająco.  Karma dla psa z insektów Brit zawiera także szeroką gamę zdrowych i smakowitych warzyw i owoców dbających o trawienie, układ krążenia i odporność, a także dodatki takie, jak siarczan chondroityny i glukozaminę na zdrowe stawy oraz taurynę na dobry wzrok i pracę serca.

Zobacz: Nowy Brit Care vs poprzednie receptury – porównanie

Podsumowanie

Podsumowując, karma z insektów dla psa ma liczne zalety dla środowiska:

  • mniejszy ślad węglowy,
  • oszczędna w wykorzystywaniu gruntów,
  • zużywa mniej wody,
  • etyczna,
  • zero waste.

Karma z owadów dla psa jest również korzystna dla zdrowia pupila:

  • wysoka wartość odżywcza,
  • zdrowa na sierść i skórę,
  • wysoce strawna,
  • hipoalergiczna,
  • smakowita.

Przekonaj się sam – karma ekologiczna dla psa Brit Care Sustainable jest dostępna w ofercie sklepu KrakVet!

Sklep Zoologiczny KrakVet.pl

Szeroki wybór karm Brit Care Sustainable

Brit
Udostępnij