Drewniany żwirek dla kota

drewniany żwirek dla kota

W dbaniu o czystość w kociej kuwecie i walce z nieprzyjemnymi zapachami zwykły piasek często okazuje się niewystarczający. Wtedy z pomocą przychodzą żwirki. Wybranie właściwego, odpowiadającego potrzebom zarówno kota, jak i właściciela, jest nierzadko poważnym wyzwaniem.

Zbrylający czy niezbrylający?

Oprócz materiału, z którego wykonany jest żwirek musimy wybrać również jego główne właściwości. Żwirek niezbrylający nie przykleja się do kociej sierści, doskonale pochłania zapachy i szybko wchłania wilgoć. Jednak w porównaniu do swojego przeciwnika jest mniej wydajny. W kontakcie z moczem żwirek nie zbryla, dlatego co kilka dni należy wymienić całą zawartość kuwety.

Z kolei żwirek zbrylający jest odpowiedni dla kotów w każdym wieku. Odpowiednio dopasowany kształt nie podrażnia kociej sierści i łap. Dodatkowo produkt jest łatwy do usunięcia – zmoczony żwirek łączy się w małe bryły, dzięki którym można usunąć tylko zużytą część. Systematyczne czyszczenie kuwety pozwala na wydłużenie okresu użytkowania.

Drewniany żwirek zbrylający dla kota

Może przybierać formę mniejszych lub większych trocin oraz granulek. Dlaczego żwirek drewniany dla kota jest świetny? Bo w szybki i łatwy sposób da się usunąć z kuwety zużytą część. Dodatkowo ze spokojem można wyrzucić go do toalety, bez ryzyka zapchania rur. Mimo kontaktu z moczem nie przykleja się do dna kuwety. Co więcej, delikatny zapach żwirku idealnie pochłania brzydkie zapachy, równocześnie nie podrażniając węchu czworonoga.

Zalety drewnianego żwirku dla kota:

  • lekki,
  • naturalny,
  • wysokochłonny,
  • ma delikatny drzewny zapach,
  • mało się pyli.

Żwirek zbrylający Animax Cats Crushed

Wykonany jest w pełni z naturalnych składników. Specjalistyczna formuła sprawia, że produkt będzie odpowiedni także dla kotów alergików oraz cierpiących na choroby układu oddechowego. Produkt dzięki swoim właściwościom przez długi czas zachowuje czystość w kuwecie.

Drzewny zapach żwirku jest całkowicie bezpieczny dla zwierząt oraz nie podrażnia węchu. Dodatkowo dzięki swojemu zapachowi produkt pochłania nieprzyjemne zapachy (również amoniak), które unoszą się w pomieszczeniu.

Zbrylające właściwości produktu pozwalają na łatwe usunięcie tylko zużytych fragmentów, dlatego produkt jest wydajny i pozwala z łatwością utrzymać czystość w kuwecie. Dzięki swojej formule produkt nie przykleja się do sierści kota, dlatego nie będzie roznoszony po pomieszczeniu przez czworonoga.

Zalety żwirku Animax Cats Crushed:

  • łatwy w usunięciu,
  • wydajny,
  • naturalny,
  • pochłania brzydkie zapachy.

Od poniedziałku (06.04.2020) trwa akcja promocyjna, podczas której możesz kupić zestaw żwirku Animax wraz z prezentem – patyk z myszką. Odwiedź KrakVet.pl i zrób zapasy dla kota.