Dlaczego żwirek silikonowy podrożał?

Dlaczego żwirek silikonowy podrożał?

Ceny żwirku silikonowego znacznie poszły w górę w przeciągu minionego roku, wprawiając właścicieli kotów w konsternację. Nie da się ukryć, że różnica w cenie jest zauważalna. Co więcej, można było zaobserwować problemy z dostępnością żwirku.  Dlaczego żwirek silikonowy podrożał aż tak bardzo? Czy ceny poszły w górę tylko na polskim rynku zoologicznym, czy problem dotyczy międzynarodowego rynku? Odpowiemy na te pytania w poniższym artykule.

Brak żwirku silikonowego w sklepach

W sieci krąży mnóstwo pogłosek na temat przyczyn problemów z dostępnością żwirku w sklepach, a także na temat znaczącego wzrostu jego cen. Problem dotyczy nie tylko polskich sklepów zoologicznych oraz popularnych sieci sklepów – opóźnienia w dostawach i wahania cen zaobserwowano na całym świecie.

Od początku pandemii koronawirusa zostały zaburzone dostawy rozmaitych produktów na międzynarodowym rynku. Można zauważyć, że wiele produktów, których fabryki mieszczą się w Chinach doświadcza wahań w cenach i dostępności – tak było również w przypadku żwirku. Na szczęście sytuacja żwirku silikonowego się ustabilizowała – jest on już dostępny na polskim rynku.

Gdzie można kupić żwirek silikonowy w dobrej cenie?

Jednym z najpopularniejszych żwirków silikonowych dostępnych na rynku jest żwirek Diamentiq. Jest on wysoce chłonny i antybakteryjny, co pomaga utrzymać higienę w domu. Co więcej, jest bezpieczny dla alergików – zarówno dla ludzi, jak i kotów. Jego drobne ziarenka są delikatne i bezpieczne dla wrażliwych kocich łapek. Żwirek nie przykleja się do futra i nie roznosi się po domu bardziej, niż inne typy żwirków. Dla komfortu kotów żwirek jest bezzapachowy.

Żwirek jest dostępny w stałej ofercie sklepu zoologicznego KrakVet, który oferuje żwirek w korzystnych cenach. W ofercie KrakVet znajdziesz także promocyjne zestawy żwirku silikonowego Diamentiq:

Żwirek Diamentiq jest dostępny zarówno w opakowaniach po 3,8l, jak i w korzystnych cenowo zestawach.

Przeczytaj więcej: „Żwirek silikonowy – co warto o nim wiedzieć?„.

Żwirek silikonowy z darmową dostawą na jutro

Wśród licznych sezonowych okazji, sklep KrakVet przygotował specjalną promocję z myślą o właścicielach kotów. Zapomnij o ciągłym wymienianiu żwirku i ciesz się wiosenną pogodą zamiast ciągłego sprzątania! Zaopatrz się w zapas antybakteryjnego i wysoce chłonnego żwirku DIAMENTIQ 8×3,8 l, a zaoszczędzisz aż 3%! Zapas żwirku wystarczy na długo dzięki jego niezwykłej chłonności. Wystarczy regularnie wymieniać zabrudzone odchodami ziarenka i dosypywać żwirku oraz wymienić całą zawartość kuwety raz na 4 tygodnie.

Sklep KrakVet oferuje błyskawiczną dostawę – 99% zamówień złożonych do 14:00 wysyłamy jeszcze tego samego dnia! Sprawdź ofertę i zakup zapas żwirku silikonowego Diamentiq z dostawą na jutro, a ciągłe sprzątanie w kociej kuwecie będziesz miał z głowy na dłuższy czas.

Sklep Zoologiczny KrakVet.pl

Oferta żwirków dla kota Diamentiq

Udostępnij