Czy warto zakładać psu ubranko poza sezonem zimowym?

Facebookmail

Psie ubranka, kubraczki, kurtkito temat, który bezsprzecznie wzbudza skrajne emocje. Jest wielu gorących zwolenników, którzy gromadzą swoim czworonożnym pupilom całe zimowe wyprawki, ale równie silna grupa przeciwników twierdzi, że psy potrafią zapewnić sobie odpowiednią temperaturę. Czy zatem warto kupować swojemu psu ubranko na wiosnę?

Psia garderoba

W sklepach dla zwierząt możemy znaleźć szeroką gamę ubrań dla psów. Od czapeczek, sukienek, falbanek po kurteczki. Ogromny wybór pozwala na dostosowanie stylizacji naszego czworonoga do okazji i pory roku. Ubranka dla psów są dobrym rozwiązaniem w zimie, w chłodniejsze dni oraz podczas deszczu.  Warto więc odpowiednio dobrać rodzaj ubranka do pory roku.

Dodatkowe ogrzewanie

Jeśli podczas zimowego spaceru nasz pupil trzęsie się z zimna, przestępuje z nogi na nogę i chce czym prędzej wracać do ciepłego domu  jest to jasny sygnał, że potrzebuje ochrony przed niskimi temperaturami. Wówczas ubranko nie będzie fanaberią i zachcianką właściciela, ale realną pomocą, która ułatwi ruch na świeżym powietrzu w trakcie zimowych wyjść. Podobnie w czasie deszczu  zwłaszcza wiosną i jesienią, kiedy temperatura nie jest jeszcze zbyt wysoka, warto zapewnić swojemu pupilowi ochronę przed wilgocią.

Które psy potrzebują ubrań?

Przede wszystkim krótkowłose, ponieważ nie posiadają one tak grubej warstwy podszerstka, który chroni przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Psy długowłose, dzięki większej warstwie sierści i podszerstka lepiej radzą sobie z regulacją temperatury ciała. To, czy Twój pies potrzebuje dodatkowej ochrony, poznasz po jego zachowaniu w chłodne dni (które opisane zostało akapit wyżej).

Jak dobrać najlepsze ubranko dla psa?

Wybierając najlepsze ubranko dla psa, powinniśmy kierować się przede wszystkim wygodą naszego czworonoga. żadna część garderoby nie będzie pomocna, jeżeli będzie uniemożliwiać podstawowe ruchy. Przed wyjściem na zakupy koniecznie zmierzmy swojego psa: długość grzbietu, obwód klatki piersiowej, odległość od grzbietu do podstawy nogi znacznie ułatwi nam to wybór odpowiedniej wielkości kurtki czy sweterka.

Krój ubrania powinien być możliwe jak najbardziej prosty i pozbawiony elementów mogących wbijać się, zaczepiać lub ranić psa.

Buty dla psa
Buty i skarpetki dla psów to również coraz częstszy widok w sklepach dla zwierząt. Jak się okazuje, te akcesoria również mogą być bardzo przydatne dla czworonogów. Spacery w trudnych warunkach: w górach, po drogach wysypach kamieniem lub żwirem mogą powodować ból i rany w delikatnych poduszkach na łapach psów. Jeśli zaobserwujemy takie konsekwencje naszych spacerów  wyposażmy psa w buty, aby zmniejszyć możliwość zranienia.

W zimie chodniki i drogi posypywane są solą, która również może uszkadzać spody łap u psów. Więc również wtedy warto obdarować swojego psa butami. Dostępne są także kosmetyki zabezpieczające poduszeczki przed zgubnym wpływem soli i mrozu.

A Ty? Jak ubierzesz swojego psa w chłodny dzień?

Jeśli chcesz ochronić swojego psa przed zimnem i deszczem, stajesz przed szerokim wyborem ubrań dostępnych w sklepach.

Kombinezony ochronią całe ciało od grzbietu, przez brzuch do samych stóp. Są wygodne w zakładaniu, najczęściej mają wbudowany zamek błyskawiczny. Są dostępne zarówno kombinezony ocieplane,  doskonałe na temperatury poniżej zera, jak i kombinezony ortalionowe, które będą idealne na deszcz.

Kubraczki regulowane chronią grzbiet i część podbrzusza. Są nieco wygodniejsze w użytkowaniu, nie przeszkadzają w chodzeniu (zwłaszcza mniejszym psom), dlatego jeżeli Twojemu czworonogowi nie odpowiada cały kombinezon być może będzie zadowolony z tego typu kubraczka.

Golfy dla psa zapewniają ciepło całemu tułowiowi zwierzęcia, od szyi do ogona. Choć są idealne na mrozy, mogą powodować kłopoty podczas zakładania.

Zima już prawie za nami, jednak warto pomyśleć o zapewnieniu swojemu psu ochrony przeciwdeszczowej, a na kolejny mroźny sezon  także czegoś ciepłego. Wygodny element garderoby z pewnością umili naszemu pupilowi przebywanie na zewnątrz w trakcie gorszych warunków atmosferycznych.

Facebookmail

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *