Co mówi o Tobie Twój zwierzak?

Co mówi o Tobie Twój zwierzak?

Mówi się, że zwierzaki często wyglądają jak ich właściciele – nie bez powodu! Czy zauważyłeś kiedyś podobieństwo pomiędzy znajomymi a ich zwierzakami, lub też pomiędzy Tobą a Twoim ulubieńcem…? Wielu miłośników zwierząt twierdzi, że kochają wszystkie zwierzaki bez wyjątku, jednak każdy z nas ma pewne preferencje. Nasi futrzani przyjaciele różnią się pomiędzy sobą wyglądem, wielkością, rasą, a także temperamentem. Różnorodność wśród zwierząt jest równie wielka, jak i wśród ludzi – każdy jest unikalny. Badania i ankiety wykazują, że Twoje preferencje co do zwierząt zdradzają wiele o Twojej osobowości. Co mówi o Tobie Twój zwierzak? Stereotypy nie zawsze się sprawdzają, jednak warto sprawdzić, czy jest w nich ziarno prawdy – dla zabawy!

Sprawdź, co Twój pupil mówi o Tobie!

Co mówi o Tobie Twój pies?

Jeśli zastanawiasz się, co mówi o Tobie Twój zwierzak, warto wiedzieć, że panują również pewne przekonania o właścicielach i miłośnikach konkretnych gatunków. Mówi się, że osoby, których ulubionym zwierzakiem jest pies są wyjątkowo towarzyskie, a także energiczne. Cechuje je zamiłowanie do zasad i porządku, a także wytrwałość, pewność siebie i asertywność. Sprawdź, co może zdradzać o Tobie ulubiona rasa psa.

Beagle

Uwielbiasz nowe doświadczenia i chętnie wykorzystujesz szanse, by doświadczyć czegoś niezwykłego. Masz także dociekliwą naturę i lubisz się uczyć nowych rzeczy. Twoje przyjaźnie długo trwają, a dzięki Twojej osobowości przynosisz bliskim osobom wiele radości.

Buldog

Na pierwszy rzut oka możesz wydawać się onieśmielający i nieustępliwy, jednak w głębi duszy jesteś słodki i kochający. Masz osobowość pluszowego misia, która łatwo przywiązuje do Ciebie innych. Jesteś bardzo zabawny, choć przy tym wyjątkowo uparty.

Labrador, golden retriever

Jesteś towarzyską, uczuciową, a także życzliwą osobą. Łatwo zaskarbiasz sobie sympatię i jesteś bardzo uczciwy. Uwielbiasz przebywanie na świeżym powietrzu, a w domowym zaciszu cenisz sobie wygodę.

Terier

Jesteś niezwykle rozmowny, a Twoje poczucie humoru zaskarbia Ci sympatię otoczenia. Uwielbiasz zabawę i jesteś z natury bardzo energiczny. Potrafisz dostosować się do każdej sytuacji i skupić na postawionym sobie celu. Podobnie jak Twój psiak, jesteś odważny, a czasem nawet zaczepny, z zamiłowaniem do rywalizacji.

Dog niemiecki

Jesteś opiekuńczą i odpowiedzialną osobą, która zawsze daje z siebie wszystko i nie boi się ciężkiej pracy. Zawsze starasz się być na czasie i śledzisz bieżące wydarzenia. Z chęcią angażujesz się w dyskusje i debaty na ważne tematy.

Husky

Masz silną wolę, ale jesteś przy tym kochający i otwarty na innych. Uwielbiasz sport i z pewnością chętnie śledzisz zawody i rozgrywki – z kanapy lub ze stadionu. Nie oznacza to jednak, że jesteś urodzonym „kanapowcem” – wręcz przeciwnie! Cenisz sobie również aktywność na świeżym powietrzu.

Doberman

Cechuje cię wyjątkowa opiekuńczość wobec najbliższych, a także inteligencja. Na pierwszy rzut oka możesz onieśmielać innych, jednak po bliższym poznaniu widać, jak ciepłą osobą jesteś. Ludzie często pochopnie Cię oceniają, ale dzieje się tak tylko dlatego, że nie zdążyli jeszcze poznać Cię bliżej.

Owczarek niemiecki

Jesteś bystry, zręczny i nie boisz się ciężkiej pracy. Twoi bliscy często polegają na Twojej sile i godnej zaufania osobowości. Nie potrafisz spokojnie usiedzieć w miejscu – potrzebujesz zamiast tego celu, na którym możesz skupić swoje wysiłki.

Pudel, chihuahua i miniaturki

Jesteś szczerą i lojalną osobą, która uwielbia dobrą zabawę. Przywiązujesz dużą dbałość do swojego wyglądu, a w Twoim domu panuje porządek. Uwielbiasz wycieczki podróże – na szczęście Twój mały psiak łatwo mieści się w transporterze!

Bichon frise

Podobnie jak Twoja ulubiona rasa, lubisz być rozpieszczany i przywiązujesz dużą wagę do wyglądu. Jesteś z natury towarzyski i najlepiej czujesz się jako część grupy, wśród rodziny lub znajomych. Cechuje cię duża pewność siebie, a także zamiłowanie do luksusów – na przykład dobrych win lub sztuki.

Kundelek

Twoi przyjaciele opisaliby Cię jako osobę beztroską, otwartą na nowe doświadczenia i kochającą zabawę. Żyjesz chwilą i wolisz dać się porwać wydarzeniom zamiast planować każdy detal. Nie przejmujesz się drobnostkami i zawsze starasz się skupić na ogólnym obrazie sytuacji.

Jamnik

Prawdziwy z Ciebie indywidualista – masz swój sposób bycia i wyróżniasz się w tłumie. Jesteś bardzo towarzyski i uwielbiasz być w centrum uwagi. Cenisz sobie swoją oryginalność i nie potrafiłbyś być konformistą.

Cavalier King Charles Spaniel

Nie zaliczasz się do nieśmiałych, jednak obcych często traktujesz z rezerwą. W gronie bliskich za to jesteś bardzo towarzyski, choć czasem nieco neurotyczny. Samotność nie jest dla Ciebie – potrzebujesz towarzystwa.

Corgi

Kochasz zabawę i pyszne jedzenie, a przy tym masz nieco upartą naturę, jednak stawiasz na swoim tylko wtedy, kiedy wiesz, że masz rację. Jesteś istną duszą towarzystwa i Twój uroczy sposób bycia łatwo zdobywa sympatię.

Dalmatyńczyk

Nie potrafisz usiedzieć w miejscu i zawsze jesteś w drodze od jednego nowego doświadczenia do drugiego. Uwielbiasz przygody i traktujesz życie jak przygodę, a przy tym nie boisz się podążać za marzeniami.

Sznaucer

Kochasz życie i nie pozwalasz, by opinie innych Cię zraniły lub powstrzymały. Nie bywasz nieśmiały – wręcz przeciwnie! Jeśli masz problem, nie kryjesz swoich odczuć na ten temat. Jesteś zadowolony z siebie i swojego sposobu bycia i cechuje Cię duma i pewność siebie.

Border collie

Jesteś inteligentny i kochający, a przy tym rozpiera Cię energia. Nie potrafisz usiedzieć spokojnie i nie boisz się ciężko pracować na to, na czym Ci najbardziej zależy. Jesteś bardzo lubiany i czerpiesz dużą dumę ze swojej inteligencji. Lubisz być zajęty i stale szukasz sobie nowych rozrywek i zajęć.

Sprawdź: Ciekawostki o psach – 10 faktów o życiu psa

Sklep Zoologiczny KrakVet.pl

Szeroki wybór wysokiej jakości karm FirstMate dla psów

Co mówi o Tobie Twój kot?

Co mówi o Tobie Twój mruczący zwierzak? Jak się okazuje, miłośnicy kotów zwykle są osobami bardzo wrażliwymi i ufnymi. Przyjmuje się także, że właściciele kotów są raczej introwertyczni, o spokojnej, zrównoważonej naturze. Sprawdź, co mówi o Tobie Twoja ulubiona rasa kota.

Pers

Podobnie jak Twój ulubiony kociak, prawdziwy z Ciebie domator – a wręcz kanapowiec! Cenisz sobie wygodę domowego zacisza i pięknego kociego kompana u boku. Jeśli jesteś osobą aktywną, możesz nie znaleźć wspólnego języka z pupilem tej rasy.

Kot syjamski

Jesteś elegancki i opanowany, a komunikacja z innymi nie sprawia Ci najmniejszego problemu. Masz silny zmysł estetyczny i lubisz utrzymywać porządek w przestrzeni wokół siebie. Od domowej ciszy i spokoju wolisz interakcje z innymi.

Maine coon

Masz miękkie serce, ciepłą naturę i łatwo się przywiązujesz, a przy tym jesteś bardzo lojalny. Jesteś bardzo rodzinną osobą i nawiązujesz silne więzi z najbliższymi. Cechuje cię silne przywiązanie do okolic, w których dorastałeś i najlepiej czujesz się w rodzinnych stronach.

Kot abisyński

Cechuje Cię duża spontaniczność, a przy tym zawsze obawiasz się, że coś Cię ominie, dlatego zawsze starasz się być tam, gdzie dzieje się coś ciekawego. Łatwo dostosowujesz się do sytuacji i uwielbiasz nowe doświadczenia. Jesteś ciekawski, aktywny i pogodny z natury.

Kot amerykański krótkowłosy

Rodzinę zawsze stawiasz na pierwszym miejscu i jesteś bardzo troskliwy i lojalny wobec bliskich. Z jednej strony jesteś rodzinną osobą z zamiłowaniem do tradycji takich, jak rodzinne posiłki, z drugiej natomiast strony cenisz sobie niezależność i polegasz na sobie.

Kot rosyjski niebieski

Z natury jesteś elegancki, cichy i zorganizowany, a przy tym cenisz sobie spokój i porządek. Jesteś niezależny z natury, jednak przy tym bardzo uczuciowy i we właściwym momencie potrafisz to okazać.

Kot szylkretowy albo perkalowy

Jesteś bardzo wrażliwy i troszczysz się o najbliższych. Kochasz zabawę i jesteś bardzo rodzinny – nic nie sprawia Ci większej frajdy, niż wieczór z najbliższymi spędzony na rozrywkach lub posiłek w gronie bliskich. Cenisz sobie swoja oryginalność i indywidualizm.

Ragdoll

Przyjaciele opisaliby Cię jako osobę interesującą i jedyną w swoim rodzaju, a przy tym kochającą życie. Niektórzy uważają, że jesteś przy tym nieco tajemniczy. Bywa, że udajesz trudnego do zdobycia, jednak kiedy pozwolisz komuś nawiązać ze sobą bliższą znajomość, jesteś bardzo ciepły i uczuciowy.

Kot tonkijski

Jesteś wyjątkowo towarzyską osobą, popularną w gronie znajomych. Nie bywasz nieśmiały, jednak nie odczuwasz przy tym potrzeby stałego bycia w centrum uwagi. Masz pogodny i energiczny sposób bycia, którzy przysparza Ci sympatii innych.

Kot burmski

Właściciele tych kotów cenią sobie wygodę i spokój domowego zacisza. Najbardziej lubią spędzać czas zajmując się rozrywkami w domu, a także bawiąc się z ukochanym kotem. Podobnie jak te koty, jesteś lojalny i uczuciowy.

Sprawdź: Ciekawostki o kotach – 10 faktów o życiu kota

Podsumowanie

Co mówi o Tobie Twój zwierzak i czy pokrywa się to z prawdą? Stereotypy stereotypami, ale o miłośnikach zwierząt można z pewnością powiedzieć jedno – są to najczęściej osoby towarzyskie i pełne empatii. Bez względu na to, czy stereotypy dotyczące właścicieli zwierzaka takiego, jak Twój pokrywają się z rzeczywistością, można zauważyć, że miłość do naszych najmniejszych przyjaciół przekłada się często na wrażliwość i zrozumienie potrzeb innych.

Sklep Zoologiczny KrakVet.pl

Szeroki wybór wysokiej jakości karm dla kotów

Udostępnij