Boston terrier – aktywny pies rodzinny

Boston terrier doskonale sprawdzi się w roli psa towarzyszącego. Świetnie odnajduje się w otoczeniu zarówno osób dorosłych, jak i dzieci. Zadomowi się w każdej rodzinie. Jednak warunkiem do pełni szczęścia jest stała obecność opiekunów. Boston terrier nie lubi pozostawać przez długi czas sam.

Czworonóg towarzyszy swojej rodzinie od 13 do 15 lat. Przez ten czas jest bardzo pieszczotliwy i radosny. Zawsze jest gotowy do wspólnych zabaw, a szczególnie lubi dzielić te chwile z dziećmi.

Reprezentanta rasy można spotkać w trzech kategoriach wagowych:

 • lekka – do 6,8 kilograma,
 • średnia – do 9,1 kg,
 • ciężka – do 11,4 kg.

Natomiast dorosły osobnik osiąga od 25 do 40 centymetrów wysokości.

Jaki jest boston terrier?

Elegancki wygląd czworonoga i przyjazne usposobienie sprawiają, że nierzadko nazywa się go amerykańskim gentlemanem. Bardzo przywiązuje się do swojego właściciela i wymaga dużej ilości uwagi. Choć równocześnie nie jest bardzo absorbujący. Ponadto nie jest agresywnie nastawiony do gości. Zawsze wita ich entuzjastycznym szczekaniem.

Boston terrier ceni sobie kontakt i obecność opiekunów. Ich dłuższa nieobecność może przynieść niepożądane skutki. Poszukując różnych aktywności i chcąc umilić sobie czas, zaczyna niszczyć przedmioty w najbliższym otoczeniu.

Czworonóg dobrze czuje się nie tylko w towarzystwie swojej rodziny i dzieci. Dogaduje się również z innymi zwierzętami. Podczas spacerów chętnie się bawi z innymi psami. Warto zwrócić uwagę, aby jego towarzysze nie byli dużo więksi i silniejsi – tak, aby nie zrobili mu krzywdy.

Pies jest inteligentny. Bardzo szybko się uczy i równie sprawnie przystosowuje się do nowych sytuacji i środowisk. W trakcie wychowania należy pamiętać o tym, że pies bywa uparty. Sposobem na poradzenie sobie z tą cechą charakteru jest systematyczność i konsekwencja w trakcie nauki.

Boston terrier będzie się dobrze czuć, przebywając zarówno w dużym mieście, jak i na wsi. Mieszkając w mieszkaniu, należy dostarczać czworonogowi odpowiednią ilość aktywności oraz bodźców intelektualnych. Choć pies z wyglądu sprawia  wrażenie psa leniwego, kanapowego, to wcale taki nie jest! Czworonóg potrzebuje regularnych spacerów, które nie tylko zadbają o jego kondycję fizyczną, ale także dostarczą mu odpowiedniej dawki stymulacji węchowej czy wzrokowej.

Boston terrier – pielęgnacja

Sierść psa jest delikatna lśniąca i krótka. Dlatego pielęgnacja nie należy do trudnych i skomplikowanych. Aby utrzymać włos w dobrej kondycji wystarczy regularne szczotkowanie. Ponadto właściciel powinien kontrolować stan uszu i oczu czworonoga. W razie konieczności przemywać przy użyciu specjalnych preparatów.

Pies na wiosnę i jesienią linieje mocniej. Wtedy dobrze, aby opiekun szczotkował psa codziennie. Systematyczne wyczesywanie pozwoli na pozbycie się podszerstka oraz utrzymanie sierści w dobrej kondycji.

W okresie linienia warto zadbać również o odpowiednią suplementację kwasów tłuszczowych oraz substancji mineralnych odpowiednich za prawidłową kondycję skóry i sierści.

.

Boston terrier – jaka karma?

Reprezentanci rasy mają dobry apetyt. Dlatego zadowoli ich niemal każdy rodzaj karmy. Doskonale sprawdzą się produkty dedykowane małym rasom lub posiłki przygotowywane samodzielnie. W tym drugim przypadku należy pamiętać o odpowiedniej suplementacji witamin i substancji mineralnych.

.

Zalety:

 • doskonale sprawdzi się w roli psa rodzinnego,
 • odnajduje się w kontaktach z dziećmi,
 • przywiązuje się do właściciela,
 • cechuje się pozytywnych i radosnym usposobieniem,
 • aktywny,
 • inteligentny i szybko się uczy,
 • dobrze czuje się w towarzystwie innych zwierząt.

Wady:

 • mało odporny na niskie temperatury,
 • bywa uparty,
 • źle znosi nieobecność właściciela.