ANIMONDA Carny Kitten – opinie, skład i cena karmy

ANIMONDA Carny Kitten – opinie, skład i cena karmy

Animonda to niemiecki producent żywności dla psów oraz kotów z ponad 30-letnim doświadczeniem. Ma swoje korzenie w przemyśle rzeźniczym i czerpie ze zdobytego w tej dziedzinie doświadczenia, aby tworzyć zbilansowane karmy o naturalnym składzie. Marka stawia sobie za cel zapewnienie pupilom zdrowych, a także naturalnych posiłków z wysokiej jakości składników. Karmy nie zawierają zatem soi, cukru, sztucznych barwników czy wzmacniaczy smaku. Ponadto receptury są opracowywane ze szczególną dbałością o potrzeby psów i kotów wszystkich ras i w każdym wieku, z uwzględnieniem najnowszych badań. Mokre karmy dla kociąt ANIMONDA Carny Kitten to jedne z najpopularniejszych pokarmów tej marki.

Przyjrzyjmy się zatem składom czterech mokrych karm składających się na popularny mix smaków i na ich podstawie oceńmy, w jaki sposób karmy spełniają potrzeby żywieniowe kociąt.

ANIMONDA Carny Kitten – skład karmy

Skład – wołowina, kurczak i królik

Wołowina 33% (płuca, serce, mięso, nerki, udziec), wątróbka z kurczaka 20%, królik 12%, węglan wapnia.

Skład – koktail drobiowy

44% kurczak (żołądek, wątróbka, mięso, tłuszcz), 15% serca indycze, 6% serca kacze, węglan wapnia, chlorek sodu.

Skład – wołowina, cielęcina i kurczak

Wołowina 32% (mięso, serce, nerki, wymiona), cielęcina 17%, kurczak 16%, węglan wapnia

Skład – wołowina i serca indyka

50% wołowina (mięso, serca, wątroba, płuca, nerki, wymiona), 15 % serca indyka, węglan wapnia.

Analiza składu karmy

Wołowina

Jednym z podstawowych składników karm ANIMONDA Carny Kitten jest wołowina, która dostarcza cennego, łatwo przyswajalnego białka, a także licznych składników odżywczych. Co więcej, wołowina to mięso o wysokiej zawartości żelaza. Dostarcza także cynku, selenu i witamin z grupy B oraz wpływa na budowę masy mięśniowej i kości. Podroby wołowe zawarte w karmie dostarczają organizmowi wiele korzyści – na przykład nerki zapewniają witaminę A wpływającą na wzrok oraz sierść.

Pozostałe składniki mięsne

Karmy zawierają również kurczaka oraz podroby drobiowe. Mięso z kurczaka jest lekkostrawne i mniej tłuste od innych mięs, ponadto stanowi doskonałe źródło witamin z grupy B oraz witaminy A. Cechuje je również korzystny stosunek kwasów nienasyconych do nasyconych. Ponadto podroby drobiowe to łatwo przyswajalne źródło minerałów i witamin.

Mięso z królika jest natomiast lekkostrawne i ma łagodny smak. Jest ono bogate w aminokwasy, minerały oraz witaminy, w szczególności z grupy B. Cielęcina to natomiast źródło żelaza, fosforu, potasu i sodu. Mięso cielęce jest ponadto bogate w witaminy z grupy B.

Serca indycze oraz serca kacze natomiast stanowią źródło łatwo przyswajalnego białka, które jest delikatne dla wrażliwych żołądków. Dostarczają one ponadto mikroelementów takich, jak potas, fosfor i żelazo oraz witaminy z grupy B. Dzięki temu wspomagają procesy metaboliczne.

Węglan wapnia natomiast jest popularnym suplementem wapnia, który wpływa na wzmocnienie układu kostnego. Chlorek sodu jest natomiast dodatkiem zwiększającym smakowitość oraz wzbogacającym zapach karmy.

Składniki karmy ANIMONDA Carny Kitten a potrzeby żywieniowe kociąt

Karmy zawierają zróżnicowane składniki mięsne, w tym także podroby, które są doskonałym źródłem białka oraz rozmaitych witamin i minerałów. Mięsa i podroby zostały dobrane tak, aby stanowić łatwo przyswajalną dietę bogatą w składniki odżywcze niezbędne kociętom w okresie wzrostu. Wspierają one tkankę mięśniową, układ kostny, a także mają korzystny wpływ na wzrok i kondycję skóry oraz procesy metaboliczne zachodzące w organizmie.

Ponadto warto zauważyć, że karmy są pozbawione sztucznych wypełniaczy czy dodatków. Dzięki temu stanowią pełnoporcjową mięsną dietę, która zapewni kociętom wszystkie niezbędne wartości odżywcze.

ANIMONDA Carny Kitten – opinie

Karmy Animonda cieszą się bardzo dobrymi opiniami wśród naszych Klientów. Marka ta została doceniona za szeroki wybór produktów, dobrą jakość, a także wysoką smakowitość, której nie oprą się nawet najbardziej wybredne kotki.

Karma Animonda – jak karmić?

Dawkowanie karmy jest uzależnione od wieku kota, a także od jego wagi. Zależy ono także od typu karmy. Poniżej znajdziesz dawkowanie karmy ANIMONDA Carny Kitten dla kociąt:

Waga kota w wieku
dorosłym
2.
miesiąc
3.
miesiąc
5.
miesiąc
> 5.
miesiąca
3 kg 90 g 245 g 250 g 280 g
5 kg 155 g 290 g 380 g 425 g
7 kg 170 g 355 g 470 g 490 g

Karma Animonda – gdzie kupić?

Sklep KrakVet posiada szeroką ofertę karm marki Animonda dla psów i kotów w każdym wieku, a także o różnych potrzebach żywieniowych:

Dla psa:

Dla kota:

Aktualne ceny karmy Animonda

Sklep KrakVet posiada szeroką ofertę karm Animonda – sprawdź aktualne ceny:

Sklep Zoologiczny KrakVet.pl

Szeroki wybór karm Animonda Carny Kitten dla kociąt

Udostępnij