Animonda INTEGRA PROTECT – specjalistyczna karma dla psów i kotów

Specjalistyczna karma dla psów i kotów

Animonda INTEGRA PROTECT – to wielofunkcyjny program dietetyczny do ukierunkowanej terapii żywieniowej psów i kotów. Twój zwierzak cierpi na przewlekłą chorobę? Lekarz zdiagnozował u niego niewydolność nerek, cukrzycę albo alergię pokarmową? Czy wiesz, że w przypadku podjętego u weterynarza leczenia możesz również wspomóc swojego podopiecznego poprzez podawanie mu specjalistycznej karmy?

Na rynku dostępne są karmy specjalistyczne różnych producentów. Wśród nich szczególnie wyróżnia się linia INTEGRA PROTECT marki Animonda. Dieta wyróżnia się tym, że została specjalnie opracowana do stosowania przy występowaniu dwóch chorób jednocześnie. Z tego też powodu producent nazywa ją karmą wielofunkcyjną.

Chore psy i koty mają takie same wymagania dotyczące diety, jak zdrowe zwierzęta: pokarm musi być urozmaicony i dobrze smakować. Dlatego Animonda INTEGRA PROTECT oferuje zarówno mokre jak i suche karmy o doskonałej spontanicznej i długoterminowej akceptacji. Indywidualne preferencje są uwzględniane przez szeroką gamę różnych rodzajów. Karmienie dietetyczne pomaga w chorobie tylko wtedy, gdy jest regularne i stosowane przez dłuższy okres czasu.

Animonda INTEGRA PROTECT jest dostępna dla następujących schorzeń:

>> przewlekła niewydolność nerek (u kotów i psów)
>> alergia pokarmowa (dla kotów i psów)
>> wrażliwy układ pokarmowy (zaburzenia żołądkowo – jelitowe) (dla kotów i psów)
>> cukrzyca (dla kotów)
>> zapobieganie kamieniom struwitowym i szczawianu wapnia (dla kotów)

Karma dla psów i kotów Animonda

Niewydolność nerek

Dla zwierząt z przewlekłą niewydolnością nerek Animonda opracowała karmę INTEGRA PROTECT Nieren. Charakteryzuje się ona zredukowaną zawartością białka, a co za tym idzie – mniejszą ilością produktów ubocznych jego rozpadu w moczu, co właśnie w tym schorzeniu nerek jest kluczowym czynnikiem. Równoczesne zmniejszenie zawartości fosforu opóźnia postępującą utratę czynności nerek. Jednocześnie dieta ta nie zawiera zbóż i dlatego jest odpowiednia dla psów i kotów z nietolerancją zbóż.

Karma Animonda INTEGRA PROTECT Nieren dla psów występuje w wersji suchej z drobiem i mokrej: z kurczakiem, z wołowiną i z wieprzowiną. Dla kotów wybór smaków mokrej karmy jest dużo większy: z cielęciną, z kaczką, z kurczakiem, z wieprzowiną, z wołowiną, z indykiem i z łososiem. Odmiana sucha z drobiem i ziemniakami.

Jeśli Twój pies lub kot cierpi na zaburzenia żołądkowo – jelitowe wskazaną karmą będzie dla niego Animonda INTEGRA PROTECT Intestinal zawierająca łatwo przyswajalne składniki chroniące przewód pokarmowy. Zwiększony poziom elektrolitów skompensuje straty spowodowane wymiotami i biegunką. Karma jednocześnie zapobiega powstawaniu kamieni struwitowych lub szczawianowych.

Dla psów występuje w odmianie suchej z drobiem, kukurydzą i ryżem oraz mokrej: z kurczakiem i ryżem lub z indykiem i ryżem. Kotom natomiast producent oferuje karmę mokra z indykiem i ryżem oraz suchą z drobiem, ryżem i kukurydzą.

Alergia pokarmowa

Dla zwierząt z alergią pokarmową opracowano pokarm służący do diety eliminacyjnej bez dodatku zbóż: Animonda INTEGRA PROTECT Sensitive. Dla psów i kotów dotkniętych nietolerancją pokarmową białka, która objawia się głównie swędzeniem i biegunką, ograniczone wykorzystanie źródeł białka zwierzęcego i roślinnego może mieć ogromne znaczenie. INTEGRA PROTECT Sensitive zapewnia kilka rodzajów karm zawierających maksymalnie dwa źródła białka (jedno zwierzęce i jedno roślinne – łatwo przyswajalne). Pokarm ten jednocześnie zapobiega powstawaniu kamieni struwitowych i szczawianowych.

Dla psów dostępna jest karma sucha z królikiem i ziemniakami oraz karmy mokre w aż 4 odmianach. Jagnięcina z amarantusem, kurczak z pasternakiem, konina z amarantusem i indyk z pasternakiem.

Dla kotów Animonda oferuje jeszcze więcej mokrych smaków monobiałkowych. Z kurczakiem, z indykiem, z wieprzowiną, z jagnięciną i ryżem, z indykiem i ryżem oraz z indykiem i ziemniakami. Karma sucha, podobnie jak dla psów – to królik z ziemniakami.

Animonda INTEGRA PROTECT zadbała również o koty chorujące na cukrzycę oraz cierpiące na schorzenia spowodowane kamieniami struwitowymi i kamicą szczawianowo – wapniową.

Dla kocich diabetyków producent przygotował linię INTEGRA PROTECT Diabetes. Aby utrzymać stały poziom cukru we krwi po jedzeniu, pokarmy dietetyczne powinny mieć wysoką zawartość białka i niską zawartość węglowodanów. INTEGRA PROTECT Diabetes dostarcza ponad 45% ponadprzeciętnej energii z białek.
Jeśli kot miał jednocześnie kamienie struwitowe lub szczawianowe, to INTEGRA PROTECT Diabetes (mokra karma) również może pomóc. Ta dietetyczna karma, zarówno sucha jak i mokra, nie zawiera zbóż i dlatego nadaje się również dla kotów z nietolerancją zbóż.

Aż 6 rodzajów karmy mokrej zadowoli nawet najbardziej wybredne koty. Są to smaki: z indyczymi sercami, z łososiem, z królikiem, z wątróbką drobiową, z drobiem i z wołowiną. Wersja sucha jest tylko jedna: z drobiem i ziemniakami.

Zaburzenia w funkcjonowaniu układu moczowego

Koty ze schorzeniami dróg moczowych powinny być na diecie o zbilansowanej zawartości minerałów zapewniających pH moczu kota w granicach 6,6-6,7. Takie parametry zapewnia linia Animonda INTEGRA PROTECT Harnsteine. Przy tych poziomach pH nie mogą tworzyć się kamienie struwitowe ani szczawianowe. Pokarm ten może być również stosowany profilaktycznie w celu zapobieżenia pojawienia się kamieni. Jest to również karma bezzbożowa i dlatego jest odpowiedni dla kotów z nietolerancją zbóż.

I w tym przypadku kotom Animonda zapewniła aż 6 smaków karmy mokrej. Z wołowiną, z cielęciną, z kaczką, z kurczakiem, z wieprzowiną, z łososiem oraz karmę suchą z drobiem i ziemniakami.