Almo Nature Daily – opinie, skład i cena karmy

Almo Nature Daily – opinie, skład i cena karmy

Almo Nature to włoska marka zajmująca się produkcją wysokiej jakości karm dla psów i kotów. Należy ona do Fondazione Capellino, komercyjnej organizacji non-profit, której celem jest zachowanie bioróżnorodności planety, a także powstrzymywanie zmian klimatycznych – marka przeznacza dochody ze sprzedaży swoich produktów na cele ekologiczne. W ofercie marki dostępne są zdrowe, a także wysoce smakowite mokre karmy dla kotów, w tym popularna linia Almo Nature Daily stanowiąca doskonały codzienny posiłek dla pupila. Linia obejmuje szeroki wybór mięsnych i rybnych smaków, które są dostępne zarówno w puszkach, jak i w saszetkach.

Przyjrzyjmy się zatem bliżej składowi karmy Daily Menu Mus z rybą oceaniczną i na jego podstawie oceńmy jakość karm dostępnych w serii Daily.

Daily Menu – skład karmy

Skład: mięso i produkty uboczne ryb (ryby morskie 14%), składniki mineralne.

Dodatki dietetyczne: witamina A (1110jm/kg), witamina D3 (140jm/kg), witamina E (10mg/kg), tauryna (490mg/kg).

Analiza składu: białko surowe 9,5%, włókno surowe 0,4%, surowe oleje i tłuszcze 6%, popiół surowy 0,2%, wilgotność 81%.

Analiza składu karmy

Na pierwszy rzut oka można zauważyć, że producent postawił na prosty i przejrzysty skład karmy, gdyż jedynym składnikiem poza minerałami jest mięso i produkty uboczne, w tym 14% ryby oceanicznej. Prosty skład stanowi dużą zaletę dla kotów wrażliwych, jednak producent nie doprecyzował, jakiego pochodzenia mięso zawarte jest w karmie poza rybą. Marka korzysta jednak z wysokiej jakości mięs.

Ryby oceaniczne kryją w sobie bogactwo wartości odżywczych. Są one bogate w pełnowartościowe i wysoce przyswajalne białko. Zawierają również wielonasycone kwasy tłuszczowe takie, jak omega-3, które są niezbędne w codziennej kociej diecie. Dbają one o funkcje mózgu, a także poprawiają kondycję sierści i wzmacniają skórę jako naturalną barierę ochronną. Zawierają także niezbędne w diecie witaminy takie, jak A i D oraz witaminy z grupy B, które są szczególnie istotne dla odporności organizmu, a także minerały – magnez, wapń, jod i selen. Co więcej, ryby oceaniczne są wysoce smakowite i wiele kotów za nimi przepada. Karma zawiera również taurynę, której nie może zabraknąć w kociej diecie.

Składniki karmy Almo Nature a potrzeby żywieniowe kotów

Mokra karma zawiera odpowiednią dawkę białka, a także korzystny stosunek tłuszczy. Jedynym składnikiem jest mięso i produkty uboczne, w tym ryby oceaniczne, które są bogate w wartości odżywcze niezbędne w diecie. Karma dodatkowo suplementuje także witaminy oraz taurynę, która jest obowiązkowym składnikiem kociej diety, gdyż organizm kota nie jest w stanie jej wytworzyć samodzielnie. Ma naturalny, hipoalergiczny skład, a także jest dobrze przyswajalna.

Almo Nature Daily – opinie

Karmy Daily Menu cieszą się doskonałymi opiniami wśród właścicieli kotów z uwagi na zdrowe, naturalne receptury, a także wysoką smakowitość. Właściciele zauważają, że sięgają po nie nawet bardzo wybredne koty i spożywanie karm sprawia im wiele radości.

Almo Nature – jak karmić?

Dawkowanie karmy jest uzależnione od jej rodzaju, a także od wieku kota i jego trybu życia. Dorosły kot o wadze około 4 kg powinien dziennie przyjmować 110 g karmy mokrej oraz 35 g karmy suchej. Należy zapewnić kotu stały dostęp do świeżej wody.

Almo Nature – gdzie kupić?

W sklepie KrakVet znajdziesz szeroką ofertę karm Almo Nature, zarówno dla kotów, jak i dla psów. W ofercie marki dla kota znajdziesz serie karm:

  • HFC – karmy przygotowane z surowców human grade,
  • Daily Menu – pełnoporcjowe karmy stanowiące idealną codzienną dietę dla kotów,
  • Holistic – holistyczne karmy o wysokiej zawartości świeżego mięsa lub ryb.

Aktualne ceny karm Almo Nature

Sprawdź aktualne ceny karm w sklepie zoologicznym KrakVet:

Sklep Zoologiczny KrakVet.pl

Szeroki wybór wysokiej jakości karm dla kotów Almo Nature Daily Menu

Udostępnij