Adresówka dla psa: zbędny wydatek czy przydatna inwestycja?

Adresówka dla psa to koszt kilku złotych, jednak dla wielu właścicieli to nadal zbędny wydatek. Przecież pilnują własnego psa, chodzą z nim tylko na smyczy albo puszczają go jedynie w zamkniętym ogrodzie. Czy warto więc zainwestować kilka złotych w identyfikator dla psa? Zdecydowanie tak!

Co zrobisz, kiedy Twój pies ucieknie?

Wydaje nam się, że nasz pupil jest mądrym psem, który wie, że nie powinien uciekać oraz, że musi zawsze trzymać się blisko właścicieli i spacerować jedynie na smyczy. To prawda, jednak zdarzają się sytuacje, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć: urwana lub wyrwana smycz, instynktowny pościg za innym zwierzęciem lub nieodparta chęć sprawdzenia czegoś w odległym miejscu. Kilka chwil i nasz czworonóg znika z zasięgu wzroku. Być może nie są to częste sytuacje, jednak warto być na nie przygotowanym.

Adresówka  wszystkie niezbędne informacje w jednym miejscu

W takich niespodziewanych sytuacjach adresówka może oszczędzić nam sporo nerwów. Zapisane na niewielkim kawałku metalu lub tworzywa sztucznego informacje szybko doprowadzą psa do właściciela. Nawet jeżeli zdąży on zawędrować daleko.

Co warto umieścić na adresówce?

Numer telefonu właściciela dzięki temu ten, kto  odnajdzie psa, będzie mógł szybko skontaktować się z jego właścicielem. Ze względu na to, że obecnie wszyscy używamy telefonów komórkowych, jest to najszybszy i najskuteczniejszy sposób nawiązania kontaktu.

Adresówka dla psa

Imię psa niektórzy uważają, że dzięki temu jeśli ktoś będzie chciał ukraść psa, szybciej zdobędzie jego zaufanie. Z drugiej strony: tak samo będzie jeżeli ktoś, kto odnajdzie psa będzie musiał się nim zaopiekować.

Adres nie jest to niezbędna informacja, choć czasem przydatna. Jednak ze względu na to ile miejsca zajmuje na adresówce podanie całego adresu, prościej będzie podać nr telefonu.

Ewentualne choroby przewlekłe  jeśli nasz pies cierpi na jakąś chorobę wymagającą regularnego podawania leków lub szybkiego kontaktu z weterynarzem, warto zamieścić taką informację. Będzie ona przydatna, jeśli ktoś znajdzie psa w złym stanie lub jeżeli zostanie on przewieziony do kliniki.

Atrakcyjny i przydatny gadżet

Adresówka to zazwyczaj koszt do 10 zł. Wypisanie na niej niezbędnych informacji zajmie tylko chwilę, a pozwoli na szybkie odzyskanie pupila w razie nieszczęśliwego wypadku. Adresówkę można uczynić ciekawym dodatkiem  na rynku dostępne jest wiele rodzajów i kształtów przywieszek do obroży. Najlepsze i najtrwalsze będą metalowe lub wykonane ze stopów metali. Kształt i wielkość mają znaczenie jedynie estetyczne, ale warto zwrócić uwagę na jakość kupowanych adresówek ważne jest, aby była ona odpowiednio trwała, a zabawy psa nie wpływały na jej uszkodzenie i starcie napisów.
Warto zainwestować kilka złotych w trwałą adresówkę, aby w razie potrzeby szybko odnaleźć psa. To niewielki wydatek, który oszczędzi nam sporo stresu w nieprzewidzianych sytuacjach, które mogą spotkać każdego.