5 rzeczy, o których warto pamiętać podczas kupowania wyprawki dla psa

Kompletowanie wyprawki dla czworonoga, który ma pojawić się w naszym domu, sprawia przyszłym właścicielom wiele radości. Warto jednak pamiętać o pięciu rzeczach, które pomogą nam uniknąć błędów i zbędnych wydatków podczas kupowania wyprawki dla psa.

Wyprawka dla nowego czworonoga nie musi być kosztowna. Jeśli podejdziemy do zakupów rozsądnie i przygotujemy listę niezbędnych przedmiotów, znacznie ułatwimy sobie zadanie. Należy jedynie wziąć pod uwagę kilka aspektów, dzięki którym ryzyko nietrafionych zakupów ograniczymy do minimum – i dzięki temu nie wydamy niepotrzebnie pieniędzy

1. Wybór karmy

Jeśli kupujemy rasowego szczeniaka, hodowca powie nam jaką karmą żywił naszego malucha – czasem nawet da nam zapas na kilka dni. Pamiętajmy, żeby karma była jak najlepszej jakości, z wysoką zawartością mięsa (np. Orijen, Petvita, Acana).

Polecane karmy dla psów

Nie kupujmy od razu dużych worków karmy. Sprawdźmy najpierw jaką nasz pies lubi i po jakiej dobrze się czuje, bo inaczej, w przypadku problemów, pozostaniemy z niewykorzystanym zapasem. Warto sprawdzić kilka różnych rodzajów, zanim zdecydujemy się na jedną firmę.

2. Mały niszczyciel

To żadna tajemnica – szczeniaki niszczą. Także starszy pies w nowych warunkach może nabroić, zanim nauczy się zasad panujących w domu. Powinniśmy uzbroić się w cierpliwość i mieć świadomość, że część pierwszych zakupów prawdopodobnie szybko trafi do kosza – nie tylko zabawki będą wyzwaniem dla psich zębów i pazurów. Taki los może też spotkać legowisko – weźmy to pod uwagę podczas robienia zakupów.

akcesoria dla psa

3. Internetowe zakupy

Zakupy przez internet to świetne rozwiązanie – często pozwalają zaoszczędzić sporą sumę, na dodatek, zamawiając większą liczbę produktów, możemy załapać się na darmową przesyłkę. W niektórych sklepach internetowych możemy również zdobyć punkty lojalnościowe, dzięki którym zaoszczędzimy na zakupach w przyszłości.

4. Górną półkę zostaw na potem

Nie kupujmy od razu najdroższych produktów z wyższej półki. Poczekajmy z takimi zakupami do czasu, aż dobrze poznamy upodobania naszego pupila i zorientujemy się, jakich produktów dobrej jakości naprawdę potrzebujemy. Jeśli mamy szczeniaka – wstrzymajmy się z kupowaniem najkosztowniejszych rzeczy, dopóki nie przestanie rosnąć. W przeciwnym wypadku może się okazać, że wydamy małą fortunę na obrożę lub legowisko, które posłuży psiakowi miesiąc.

Jedynym zakupem, w którym wybieranie dobrych jakościowo produktów jest bardzo ważne od samego początku, jest karma dla naszego psa.

5. Bez powtórek

Nie ma sensu kupować od razu kilku zabawek jednego rodzaju, kilku obroży lub smyczy. Nie wiemy jeszcze, czy nasz czworonóg będzie lubił piłeczki, sznury do przeciągania, czy może najbardziej pokocha konga. Dobrym pomysłem jest kupienie kilku różnych zabawek – po jednej z każdego rodzaju. A obroża i szelki – zwłaszcza dla szczeniaka – są zakupem na chwilę, bo maluch szybko z nich wyrośnie.