Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rozpieszczaj swojego kota w Nowym Roku

2020-01-03

Wpis archiwalny

Powszechnie wiadomo, że kocia dieta powinna składać się głównie z mokrych karm, jednak nie jest to równoznaczne z całkowitym wykluczeniem suchych pokarmów. Czynników, które wpływają na wybory żywieniowe opiekunów jest wiele. Prowadzony tryb życia, częste wyjazdy, jak i ilość kotów pod ich opieką sprawiają, że podawanie wyłącznie mokrej karmy staje się niemożliwe. Jak więc wybrać dobrą suchą karmę dla kota, która zapewni zdrowy i wartościowy posiłek?

Dobra sucha karma dla kota

Odpowiednio dobrana dieta pomoże zapobiec problemom z układem moczowym czy otyłości. Są to dwa główne schorzenia dotykające koty domowe, których leczenie może być długotrwałe i często kosztowne. Koty wodę pobierają z pokarmu, w związku z czym podając im suchą karmę musimy zadbać o stały dostęp do wody. Ponadto powinniśmy przypilnować, czy kot faktycznie po nią sięga.

Dobra sucha karma dla kota jest bogata w mięso i zawiera śladowe ilości węglowodanów. Niestety często spotykamy się z karmami sztucznie wypchanymi ryżem, kukurydzą czy pszenicą. Podawanie takiej karmy doprowadzi do odkładania tłuszczu i w efekcie otyłości.

Dobra sucha karma dla kota - skład

Na początku należy wspomnieć, że koty nie trawią zbóż. Dlatego dobra sucha karma dla kota jest bezzbożowa. Zmieniając karmę ze zbożowej na bezzbożową warto wiedzieć, że ta druga jest bardziej kaloryczna, dzięki czemu możemy zmniejszyć dzienną porcję pokarmu. Aby koci organizm rozwijał się prawidłowo powinien spożywać odpowiednią ilość minerałów i aminokwasów. Kupując karmę w szczególności powinniśmy zwrócić uwagę na zawartość tauryny, która jest bardzo istotna w diecie kotów domowych na każdym etapie życia.

Dobra sucha karma dla kota - Petvita

Producenci karmy Petvita, zamiast ukrywać na etykietach skład, dostarczają wartościowy produkt, z którego są dumni. Polecana przez właścicieli kotów sucha karma Petvita sprawdza się zarówno jako główny element diety, jak i dodatkowy posiłek. Jest to karma holistyczna i pełnowartościowa, spełniająca wymagania kotów w sposób całościowy.

Bogata w kwasy Omega i taurynę dostarcza kotom smakowity posiłek dbając o ich najlepsze zdrowie.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel