Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ranking karm

Suplementy i witaminy dla kota - ranking [Top 5]
Odpowiednio dobrana karma powinna zapewnić kotu komplet wartości odżywczych, czasem jednak organizm pupila może wymagać dodatkowego wsparcia. Warto wówczas sięgnąć po suplementy lub preparaty witaminowe, które uzupełnią ewentualne niedobory lub zadbają dodatkowo o organizm kota - na przykład o jego odporność, sierść i skórę, układ pokarmowy czy też stawy. Sprawdź ranking najpopularniejszych preparatów witaminowych oraz suplementów dla kota.
Czytaj więcej
Karma dla psa na zwiększenie masy ciała - ranking [Top 10]
Niedowaga u psa może być skutkiem nie tylko niewłaściwej diety, lecz również wielu chorób. Jeśli jednak choroba jako przyczyna została wykluczona, a pupil po prostu jest wybredny albo ma problemy z przybieraniem na wadze, warto skonsultować z lekarzem weterynarii lub psim dietetykiem odpowiednie rozwiązania. Pies, który powinien przybrać na wadze, powinien mieć wysokokaloryczną dietę, która jednocześnie jest bogata w wysokiej jakości, lekkostrawne białko, błonnik, a także wysoce przyswajalne składniki roślinne. Sprawdź ranking najpopularniejszych karm na zwiększenie masy ciała.
Czytaj więcej
Suplementy dla psa na stawy - ranking [Top 5]
Dodatkowego wsparcia stawów wymagają w szczególności psy dużych i olbrzymich ras, psy z nadwagą oraz z genetycznymi predyspozycjami do problemów ze stawami. O stawy należy szczególnie dbać także w przypadku psów aktywnych, uprawiających sport i pracujących. Rynek zoologiczny obfituje w preparaty witaminowe i suplementy wspierające chrząstkę stawową oraz łągodzące dolegliwości bólowe. Zawierają one składniki takie, jak glukozamina, chondroityna, kolagen czy kwas hialuronowy. Sprawdź ranking najpopularniejszych suplementów na stawy dla psa.
Czytaj więcej
Karma dla kota na nerki i układ moczowy - ranking [Top 10]
Koty cierpiące na choroby nerek oraz układu moczowego wymagają specjalnie dobranej diety, która odciąży nerki i wzmocni organizm do walki z chorobą. Dieta taka musi zawierać ograniczoną ilość pewnych składników odżywczych - w przypadku chorób nerek dieta musi mieć organiczoną zawartość fosforu, sodu i białka, natomiast koty borykające się z kamicą wymagają diety o ograniczonej zawartości magnezu i wapnia. Sprawdź ranking najpopularniejszych karm dla kotów na nerki i układ moczowy.
Czytaj więcej
Karma dla kota syjamskiego - ranking [Top 10]
Koty syjamskie to niezwykle popularna rasa kotów, która podobnie jak inne rasy wykazuje specyficzne potrzeby żywieniowe. Koty te mają tendencję do nadmiernego przybierania na wadze oraz otyłości. Miewają także bardzo wrażliwe układy pokarmowe. Z tego względu ich dieta powinna składać się z wysoce strawnych posiłków wysokiej jakości, a także w razie potrzeby z niskokalorycznych karm. Sprawdź ranking najpopularniejszych karm dla kotów syjamskich.
Czytaj więcej
Karma dla kota rasy ragdoll - ranking [Top 10]
Koty rasy ragdoll wymagają diety, która zapewni im wysokiej jakości zwierzęce białko, taurynę, kwasy tłuszczowe, a także niezbędne witaminy i minerały. Koty rasy ragdoll zaliczają się do mało aktywnych z natury. Ich sierść jest półdługa. Z tego względu ich dieta powinna przede wszystkim pomóc im utrzymać odpowiednią masę ciała i zapobiegać nadwadze, a także wspierać układ trawienny i działać odkłaczająco. Sprawdź ranking najpopularniejszych karm dla rasy ragdoll.
Czytaj więcej
Karma dla kota norweskiego leśnego - ranking [Top 10]
Koty norweskie leśne to zachwycająca rasa kotów, którą wyróżnia ponadprzeciętny rozmiar i przyciągająca uwagę długa sierść. Karma dla kota tej rasy powinna być bogata w białko oraz spełniać zapotrzebowanie żywieniowe dużych kotów, a także powinna dbać o sierść i skórę kota. Istotne jest również, by karma miała właściwości odkłaczające. Sprawdź ranking najpopularniejszych karm dla kotów tej rasy.
Czytaj więcej
Karma dla kota brytyjskiego - ranking [Top 10]
Podobnie jak inne rasy, także i koty brytyjskie mają potrzeby żywieniowe specyficzne dla ich rasy. Warto przede wszystkim wiedzieć, że koty te są bardzo łakome, co w połączeniu z małą ilością ruchu może skutkować nadwagą. Z tego względu dla kotów brytyjskich polecane są karmy opracowane specjalnie dla rasy, lub też karmy dla wszystkich ras wysokiej jakości. Sprawdź ranking najpopularniejszych karm dla kotów brytyjskich.
Czytaj więcej
pixel