Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Przygotuj się na lato 2020 z KrakVet.pl

2020-06-02

Wpis archiwalny

Przygotuj się na lato 2020 z KrakVet.pl

Mimo niespodziewanego rozwoju pandemii koronawirusa nastawienie Polaków do podróży i wypoczynku nie zmieniło się. Kilka tygodni przymusowej kwarantanny dało się we znaki i wielu z nas marzy o zmianie otoczenia i wypoczynku poza domem.

Istnieją przypuszczenia, że w wakacje 2020 największą popularnością cieszyć się będą wyjazdy agroturystyczne i odkrywanie uroków naszych rodzimych regionów. Taki rodzaj wypoczynku to doskonała okazja, żeby zabrać ze sobą swojego psa.

Jeśli wybierasz się na wakacje z czworonogiem zadbaj o dobrą zabawę i wygodę dla siebie, ale również dla niego! Planując wyjazd w góry, nad morze lub jezioro pamiętaj o podstawowych zasadach:

  • Pies nie powinien zbyt długo przebywać na pełnym słońcu.
  • Wybieraj szlaki i odległości przyjazne dla psich łap.
  • Zawsze zabieraj ze sobą wodę i pojemnik na picie.

Co jeszcze powinieneś zaplanować?

Bezpieczny transport

Zadbaj o to, aby Twój pies czuł się komfortowo w trakcie jazdy. Jeśli nie jest przyzwyczajony do dłuższych tras być może warto wziąć go kilka razy na przejażdzkę, aby oswoił się z samochodem. Zapewnij mu bezpieczeństwo prawdiłowo przewożąc go na macie w bagażniku lub na tylnych siedzeniach używając do tego specjalnych szelek i pasów.

Niezbędne akcesoria

Aktualnie podróżowanie z psem nie sprawia już tylu problemów co kiedyś. Ciągle rosnąca liczba hoteli i miejsc noclegowych, w których możemy zatrzymać się razem z naszym czworonogiem oznacza, że nie musimy już martwić się hotelami zwierzęcych lub prosić znajomych o pomoc.

Decydując się na nocleg ze swoim czworonogiem nie zapomnij jednak zabrać jego legowiska. Rezerwując pokój w hotelu upewnij się, że będzie wystarczająco dużo miejsca na podłodze, aby pies mógł spać wygodnie.

Zabierz ze sobą ulubione zabawki do aportowania i do gryzienia, a także akcesoria do karmienia takie jak miska, czy stojak.

Nie zapomnij ulubionej karmy!

Zwierze, które jest przyzwyczajone do pewnego rodzaju pokarmu może mieć trudności ze zmianą smaku. Może się to również odbić na jego żołądku i wywołać różne problemy gastryczne. Podczas urlopu chcemy uniknąć tego typu sytuacji, dlatego nie zakładaj, że kupisz karmę na miejscu. Weź ją ze sobą, a na wyjeździe skup się na relaksie!

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020
pixel