Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Poradnik

Dieta z ograniczoną ilością składników
W ofercie KrakVet pojawiły się wysokiej jakości karmy kanadyjskiej marki FirstMate, które mają receptury typu L.I.D. – jest to dieta z ograniczoną ilością składników. Dowiedz się więcej o zdrowych i wartościowych pokarmach z ograniczoną ilością składników.
Czytaj więcej
Czy pies może jeść resztki ze stołu?
Nasi psi przyjaciele do mistrzostwa opanowali sztukę proszenia domowników o resztki ze stołu, nie warto im jednak ulegać z wielu powodów. Jeśli zastanawiasz się, czy pies może jeść resztki ze stołu, musisz mieć na uwadze, że podzielenie się obiadem z pupilem może mieć dla niego przykre, a nawet fatalne skutki. Dowiedz się, jakie ryzyko jest z tym związane.
Czytaj więcej
Kalendarz życia szczenięcia – etap socjalizacji
Każdy z życiowych etapów szczeniąt jest nieco inny. Psiaki stale się rozwijają, tym samym poznając świat oraz kształtując swoje charaktery. I choć okres szczenięcy może mijać w zaskakującym tempie, tak każdy opiekun czworonogów powinien dołożyć wszelkich starań, aby psiakom niczego nie brakowało. Dowiedz się więcej o etapie socjalizacji w życiu szczeniaka.
Czytaj więcej
Kalendarz życia szczenięcia – przebudzenie zmysłów
Każdy z etapów życia szczeniaka cechuje się nieco odmienną specyfiką. Jej zrozumienie okazuje się więc niezwykle istotne, gdyż umożliwia zagwarantowanie psiakom odpowiedniej troski oraz opieki. I choć każdy czworonożny pupil jest na swój sposób wyjątkowy, tak w kwestii rozwoju i funkcjonowania w poszczególnych okresach obserwowane są pewne ogólne prawidłowości. Dowiedz się, jak przebiega przebudzenie zmysłów u szczeniaka.
Czytaj więcej
Nadpobudliwy pies. Jak poradzić sobie z nadmiarem psiej energii?
Utrzymywanie psa w spokoju może przypominać niekończącą się bitwę, której żadne z was nie wygrywa. Nadpobudliwość u psów może być wynikiem kilku czynników, od niepokoju, ekscytacji, po brak ruchu. Twoją pierwszą misją jest dotarcie do sedna tego, co uniemożliwia uspokojenie się Twojego szczeniaka lub dorosłego psa. Dowiedz się, jak radzić sobie z nadpobudliwym pupilem.
Czytaj więcej
Kalendarz życia szczenięcia – etap przejściowy
Obserwowanie procesu, w którym szczeniak z biegiem czasu staje się dorosłym czworonogiem, niejednokrotnie przynosi ogrom radości. Warto jednak pamiętać, że każdy młody psiak będzie potrzebował odpowiedniej troski, a także zaangażowania ze strony opiekunów. Poznaj etap przejściowy w rozwoju szczeniaka.
Czytaj więcej
pixel