Odstąpienie od umowy


ODSTĄPIENIE OD UMOWY

 

30 dni na darmowy zwrot

Każdy klient dokonujący zakupu jako konsument (tj. jako osoba fizyczna, która nabywa rzecz w celu niezwiązanym bezpośrednio z działalnością gospodarczą lub zawodową), który zawarł umowę na odległość za pośrednictwem Sklepu zoologicznego online - Krakvet.pl, niezależnie od formy dostawy lub odbioru towaru, może od tej umowy odstąpić bez podania przyczyn i bez ponoszenia dodatkowych kosztów (z wyjątkiem dodatkowych kosztów związanych z wyborem przez Konsumenta sposobu dostarczenia produktu w inny niż najtańszy sposób dostarczenia oferowany przez Sprzedającego, stanowiących różnicę pomiędzy kosztem dostawy wybranym przez Konsumenta a kosztem najtańszym oferowanym przez Sprzedającego; kosztów związanych z odpowiedzialnością Konsumenta za zmniejszenie wartości towarów będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy), składając stosowne oświadczenie w terminie czternastu dni od dnia objęcia produktu stanowiącego przedmiot tej umowy w posiadanie przez Konsumenta lub wskazaną przez niego osobę trzecią, inną niż przewoźnik.

Jeżeli zamówiony towar nie spełnia Twoich oczekiwań możesz go do nas zwrócić w przeciągu 30 dni od daty dostarczenia przesyłki, nie ponosząc przy tym dodatkowych kosztów.

Nie odsyłaj produktu — zgłoś chęć zwrotu do naszego Działu Obsługi Klienta, a my zajmiemy się formalnościami. Zlecimy odbiór przesyłki pod wskazany adres, a należność zwrócimy zgodnie z ustaleniami, które przekażesz naszemu konsultantowi.

Możliwe jest również dokonanie zwrotu towaru przez Konsumenta osobiście w punkcie CenterZoo - brama reklamacji i zwrotów pod adresem: Zamienie, ul. Dawidowska 10, 05-500 Piaseczno. Prawo odstąpienia można zrealizować poprzez przesłanie do Sprzedającego wypełnionego formularza odstąpienia (link do formularza podany poniżej na stronie internetowej www.krakvet.pl/Odstapienie-od-umowy-cterms-chy-82.html), jednak nie jest to obowiązkowe.

 

Sposoby zgłoszenia zwrotu

PRZEZ TELEFON

12 306 73 83

Infolinia czynna:
pon. - pt.: 8:00 - 16:00

PRZEZ E-MAIL

sklep@krakvet.pl

PRZEZ PANEL ZWROTÓW

Panel zwrotów

 

Formularz zwrotu

 

WZÓR FORMULARZA ODSTĄPIENIA OD UMOWY
(formularz ten należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy)

Adresat:

Activebrand - brama reklamacji i zwrotów
Zamienie, ul. Dawidowska 10
05-500 Piaseczno

 

Ja/My(*) niniejszym oświadczam/oświadczamy(*) o moim/naszym(*) odstąpieniu od umowy sprzedaży zawartej za pośrednictwem Sklepu zoologicznego online - Krakvet.pl

w zakresie następujących rzeczy(*): (wymienić zakupione towary, które chcemy zwrócić)

 

Nr zamówienia: …………………………………………………

Wartość zwracanego towaru: ………………………………...........

Symbol/symbole zwracanego towaru: ………………………………

Data zawarcia umowy(*) /odbioru rzeczy(*): ……………………………………………….

Imię i nazwisko konsumenta (-ów):

Adres konsumenta (-ów):

Podpis konsumenta (-ów) tylko jeżeli formularz jest przesyłany w wersji papierowej):

Data:

(*) Niepotrzebne skreślić.


Regulamin

Regulamin darmowego zwrotu towarów
Jeżeli zamówiony przez Ciebie towar nie spełnia Twoich oczekiwań, zawsze możesz go do nas zwrócić w przeciągu 30 dni od daty doręczenia przesyłki, nie ponosząc przy tym dodatkowych kosztów.

1. Warunki dokonania zwrotu:

1.1 Zwracany towar powinien być w stanie niezmienionym, chyba, że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu.
1.2 Towar należy odesłać w odpowiednim opakowaniu, zabezpieczającym przed uszkodzeniami fizycznymi.

2. Odbiór towaru:

2.1 Skontaktuj się z nami mailowo (sklep@krakvet.pl) lub telefonicznie (12 306 73 83) z informacją o zwracanych towarach, abyśmy mogli rozpocząć procedurę odbioru zwracanego towaru.
2.2 Dział Obsługi Klienta pomoże ustalić dogodny terminu, w którym kurier odbierze zwracany towar.
2.3 Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu przesyłki zwrotnej - tak, aby kurier mógł od razu ją od Ciebie odebrać. Zawartość przesyłki powinna być należycie zabezpieczona, zwłaszcza jeśli nadajesz delikatne przedmioty. Kurier odbierze tylko przesyłkę odpowiednio przygotowaną do wysyłki.

3. Zwrot należności:

3.1 Zwrotu należności za zwracany towar dokonujemy niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dostarczenia przez kuriera przesyłki zwrotnej do punktu Activebrand - brama reklamacji i zwrotów pod adresem: Zamienie, ul. Dawidowska 10, 05-500 Piaseczno. Jak tylko to nastąpi, otrzymasz od nas wiadomość e-mail z potwierdzeniem.

3.2 W przypadku płatności przelewem bankowym, środki zwracamy na rachunek, z którego otrzymaliśmy płatność. Jeżeli zwrot ma być wykonany na inny rachunek prosimy o kontakt z Działem Obsługi Klienta.
3.3 W przypadku płatności za pobraniem, środki zostaną zwrócone na wskazany numer rachunku bankowego.
3.4 W przypadku płatności kartą płatniczą, środki zostaną zwrócone na kartę, z której dokonana została płatność.
3.5 W przypadku płatności PayPal, środki zostaną zwrócone na konto PayPal, z którego dokonana została płatność.

3.6 Korzystanie z sugerowanej procedury zwrotnej nie ogranicza w żaden sposób praw Konsumenta do odstąpienia od umowy wynikających z art. 27-38 ustawy z dnia 2020.02.21 o o prawach konsumenta (Dz.U.2020.287).

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Zamknij
pixel